15 Cele mai teribile desene animate sovietice - un blog pe site-ul canalului TV 2x2

Atâta timp cât facem o compilație de desene animate uporotyh cele mai severe ale trecutului nostru sovietic, am fost prins de brațul atât de mult de groază de școală veche, care, în primul rând, ne-am întors la monștri noastre podkrovatnye, și în al doilea rând, am decis că, chiar dacă întoarcerea.







Intimitate la prima vedere, un basm cu motive arabe. Un reprezentant semi-nebun al tineretului de aur caută aventuri care iau mai multă putere decât orice poate cumpăra pentru bani.

De fapt, materialul de vis și așa mai departe, astfel încât în ​​curând el găsește un expert cu o pulbere magică (Taci din gură!), Care permite să se transforme în animale. Și apoi există metamorfoze nu mai rele decât cea a lui Ovidiu. cu creaturi înfricoșătoare, un pick-up de berze și lipsa de speranță în cele din urmă.

Nimeni nu a avut de gând să spună că povestea scandinavă despre trollsul Moomin nu a fost niciodată o lucrare a copilului. Doar citiți din nou meciul și veți înțelege totul. Filosofia nivelului 60, un simbol al morții și singurătății Morra. venind să se încălzească pe căldura de la focul tău, apropiindu-se de orice distracție și furtând de la ea un lucru pozitiv.

Ei bine, sau - cometa zboară pe Pământ. și adolescenții în acest context merg undeva și încearcă să pretindă că totul nu este fără speranță. Teama în forma sa pură și "Melancolie" Lars von Trier, fără actrițe neplăcute în rolul principal, în același timp.

Toată lumea, lasă-te de filosofie și joacă pur și simplu pe mintea inconștientă a copilului curat. Clasicul subiect de camp pionier: spun povestile teribile cu chipul lui Chuck Norris și încercăm să nu pierdem controlul nostru extern până la capăt, chiar dacă ne dăm seama că există cineva chiar în spatele ușii. (Cel mai probabil nu doar pe cineva, ci totul: de la mână neagră, până la chilotul roșu, mâncând picioarele).

    Skyrly, Skyrly, Skyrly,
    Pe piciorul de var,
    Pe un băț de mesteacăn.
    Toate satele dorm,
    Satele dorm,
    O femeie nu doarme -
    Pe pielea mea sta,
    Părul meu se rotește,
    Carnea mea este fiartă

Pe fundalul a tot ceea ce se întâmplă, poate părea un răgaz inofensiv, dar după aceea este greu să nu-l bănuiești pe Barsik. Pe spirite rele și muzică, creatorii au lucrat de asemenea din inimă, cei cinci.







Aici avem mai mult de 50 de nuanțe de gri (înapoi la numele personajului principal), dar cu mult mai bine acționând, logic și realizând imagini. Disney „Frumoasa si Bestia“ se află în colțul să mănânce mazăre, și Behemoth lor zahăr plângând în oglindă peste impotența stilul său elegant la brutalitatea rus banal.

S-ar părea - Saltykov-Shchedrin, o satiră politică groasă, a fost omisă sub pretextul clasicilor în curriculumul școlar. Cine s-ar fi gândit să se reverse într-un psihedelic atât de dens. iar stiuca vor fi copiii ca babajki noaptea.

Scary deja la momentul titlului, iar apoi situația nu este corectată: un apartament comunist sovietic, o larvă comună în loc de o pisică sau un fiu.

Ca un copil, am fost doar speriat, acum o groază obișnuit înfășurată de fond profund filosofic de caractere albastre și lipsit de viață în peisajul vieții de zi cu zi și metafora comună a ceea ce se întâmplă. Nu vreau să mă gândesc singură la asta - iată o recenzie de la Film Search.

Animație proizvedeniyuReya Bradbury acele momente când nu a fost scris de adorabil realism hipster de vanilie ca „Dandelion Wine“, o ficțiune filosofică țăran aspru în stilul „The Martian Chronicles“ și „Fahrenheit 451“.

Despăgubire clasică pozitivă: nu există oameni, iar cei speriți de nervi bifați, robotul continuă să se pregătească pentru micul dejun.

Filmul este despre Baba Yaga, care este într-adevăr teribil, dar nu toate aceste prostii despre baia și cina pentru Ivanushki. Acesta este exprimat de Liya Akhedzhakova și Vera Vasilyeva. Baba Yaga operează cu tehnicile aplicate de un maniac uman normal, iar complotul este construit pe temerile cele mai standard și neconvenabile din copilărie. Miracolul, de asemenea.

Nu este clar cui a avut loc pentru a găsi acest copil de desene animate, dar a arătat că la unitatea cu „glumet“ în timp copiilor. Aici au fost colectate toate depresiile, corupția și lipsa de speranță de la începutul anilor '90.

Dar complotul este simplu și simplu. Trei fii îl pândesc pe Papă cu o întrebare stupidă și le toarnă cu înțelepciune în versuri pentru a rămâne în urmă. Micul se adaugă la piquancy este faptul că copiii sunt chei, mustață și pe picioarele păsărilor, iar tatăl trăiește clar în ultimele zile.

Ficțiunea în întruchiparea multiplicatorilor sovietici - acesta este un subiect pentru un post separat. Este mult, și este irezistibil, ca toate Lem și Strugatsky. AMBA - saga neterminată "Lumea stelelor" despre modul în care pe Marte din Biomass a crescut Ansamblul Bioarhistoric Automorphic.

Clone, radiații și creaturi ciudate. care vă va apărea într-un vis, aici în cantitate nelimitată. A doua parte se distinge printr-o rafinare specială a imaginilor, dar prima este și ea acolo.

Desen animat de poveste ucrainean „femeie guraliv“, în care vă desfășurați în întuneric, mister-oameni cu chipuri de animale, voce feminină cu intonatiile „Casa 2“ și o durere ascuțită pentru întregul sex masculin. A se vedea mai mult de un minut este imposibil, dar dacă atârnă pe, probabil, de așteptare pentru o curățare completă a karmei.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: