10 erori în alegerea căii de viață

Capitole similare din alte cărți

Cum să nu faci o greșeală în alegerea Este într-adevăr atât de unic și unic? Cum să aflați ce trebuie să știți despre el? Cum de a determina dacă iubește? Și cum să te căsătorești și să nu faci o greșeală în alegerea ta? În primul rând, trebuie să vorbești cu el despre rolul soțului ei și să te închini în acest rol







Cărțile sunt dăunătoare și utile pentru psihicul copiilor. Importanța basmului preferat în alegerea căii de viață În ajunul mamei mele citiți Tim și Lesha povestea "Lebede-gâscă". Micuța Lesha și-a amintit mai ales un frate care se juca cu mere de la Baba Yaga. A doua zi, frații au mers în curte. ei

3.5. Cum să nu vă confundați în alegerea unei profesii În încheierea capitolului este important să subliniem întrebarea - de ce studenții universităților de bibliotecă nu vor lucra în specialitatea lor. Și de ce este atât de greu pentru cei care vor să facă acest lucru? Chiar și observațiile de zi cu zi,

Alegerea traseului de viață Școlile de școală superioară sunt foarte interesante și responsabile. În această perioadă, adolescentul a stabilit prioritățile vieții și își alege viitorul ca gust. Cum înțelegeți și acceptați alegerea copilului dvs. dacă acesta este diferit de al dumneavoastră? Și cum să ajuți







Îți asumi responsabilitatea pentru alegerea căii tale de viață? Mulți dintre noi se grăbesc prin anii tineri de la o realizare la alta, "reușind", dar fără să se gândească la ceea ce doresc cu adevărat. În anumite etape ale acestei căi rapide, ne întoarcem la

Secțiunea a treia. STARITATEA ca o etapă a modului de viață

CAPITOLUL 11 - PERIODIZAREA MODELULUI DE VIAȚĂ Condiții de viață - înseamnă naștere neîntreruptă. Marcel Jouuardo "Toată lumea vrea să devină ceea ce poate fi", a gândit Abraham Maslow, care în anii 1950 a introdus noțiunea de "auto-actualizare" în psihologie. Desigur,

Despre alegere Înainte de orice persoană, indiferent de cât de îngrijit în copilărie, el a fost înconjurat, mai devreme sau mai târziu problema de alegere apare. Părinții ar trebui să-l pregătească pentru acest lucru, să-i învețe cum să ia decizii. Acest lucru nu este ușor; unii părinți pentru tot restul vieții încearcă să decidă totul pentru copilul lor,

46 Pentru a selecta inteligent După lansarea primului volum al acestei cărți, am realizat un sondaj de cititori ai cărții mele, cerându-le o singură întrebare: ce face o femeie doresc dintr-o relație cu un bărbat? Citez aici răspunsul Natashei, care este foarte revelator (ortografia este păstrată): Prevetiki, numele meu este

Capitolul 4. Școlile înalte: alegerea unei căi de viață

Opțiuni pentru alegerea căii de viață: drumul va fi stăpânit de plecare! După cum vedem din capitolul precedent, la vârsta de 17 ani, la pragul absolvirii, multe oportunități se deschid pentru a-și construi viața - într-un fel sau altul. Cu toate acestea, motivele care duc la un fel sau altul, de la diferiți tipi







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: