Lokomotiv - Amkar 3 3 (Campionatul Rusiei, 24 de etape)

Înainte de meciul cu "Amkar", Lokomotiv a pregătit pentru fani un program tradițional, principalul care a fost Echipa de Succes. Cinci tipi norocoși s-au dus să urmărească meciul din cele mai bune locuri de pe stadion - într-o cutie VIP specială, cu o vedere fantastică a terenului și servicii impecabile.

Între timp, în muzeu a început sesiunea de autografe a lui Vladislav Ignatiev, care a adunat o audiență respectabilă. Vlad nu numai că a dat autografe, dar, de asemenea, nu a nega fanii din fotografie.

Meciurile cu "Amkar" sunt întotdeauna foarte dificile. În special în acest sezon Permyaki arata foarte cool. Până la jumătatea jumătății, oaspeții s-au apărat cel mai mult, dar primul atac mai mult sau mai puțin periculos a fost adus în minte. Bodula a păzit patru pedeapsă, ceea ce nu ia împiedicat să închidă camera din flanc.

După gol, "Amkar" sa mutat cu mari forțe. Nouă jucători s-au stabilit la propriul penalty, în fața lui a fost un singur Bodul. Cu toate acestea, chiar și scorul "Lokomotiv" a fost capabil chiar și înainte de pauză. Bundle Miranchuk - Ari a continuat să marcheze goluri, dar de data aceasta brazilianul a acționat ca asistent. Ari a aruncat mingea lui Alexei după trecerea lui Yanbaev, iar Miranchuk nu și-a pierdut șansa.

După pauză, "Locomotiva" a făcut principalul lucru - nu a pierdut siguranța primei reprize. Deja în minutul 54 Tarasov a adus "calea ferată" înainte. Fernandes a depus unghiular, Corluka a câștigat vârful în centrul zonei de pedeapsă și a aruncat mingea la postul îndepărtat, unde Tarasov a interpretat "pește".

Și în doar două minute, o grămadă de Ari-Miranchuk a jucat din nou. Brazilianul la adus pe Alexis unul câte unul, Khomich a bătut jucătorul nostru de fotbal și Fernandes și-a dat seama în mod confortabil de o pedeapsă - 3: 1.

În cazul în care încălcarea pe Miranchuk nu a provocat nici o îndoială, apoi de la locul de pedeapsă până la obiectivul de "Lokomotiv" în minutul 61 arbitrul a făcut o greșeală. Gigolaev a sărit în sus Querquel și a căzut. Solomon nu și-a atins adversarul. Bodul a creat un dublu, aruncând mingea și portarul în colțuri.

Sfârșitul meciului sa dovedit a fi neclară. Prima accidentare a fost Chorluk, care a fost scos pe teren pe o targă, iar în minutul 88, "Amkar" a egalat scorul. Prokofiev finalizat atacul haotic a lovit de la zece metri, scăzând mingea la căzut și aplatizate Kverkveliya Guilherme - 3: 3.
Miercuri, "Locomotiva" va merge în vizită la CSKA.

ROSGOSSTRAH Campionatul Rusiei. A 24-a rundă

"Locomotiva" - "Amkar" - 3: 3 (1: 1)

Goluri. Bodul, 24 (0: 1). Miranuc, 43 (1: 1). Tarasov, 54 (2: 1). Fernandes, 56 (de la locul de penalizare) (3: 1). Bodul, 61 (3: 2) (de la locul de penalizare). Prokofiev, 88 (3: 3)

"Amkar". Homich, Zanev, Goal, Conde, Bodul, Gigolaev, Balanovich (Prokofev 64), Idowu, Komolov (Branko Jovicic 46), Kostyukov (Gasilin, 71)