7 Motive pentru care aerul macbook este mai bun decât orice laptop cu ferestre din segmentul său - știri din lumea merelor

7 Motive pentru care aerul macbook este mai bun decât orice laptop cu ferestre din segmentul său - știri din lumea merelor

7 Motive pentru care aerul macbook este mai bun decât orice laptop cu ferestre din segmentul său - știri din lumea merelor

Life Explorer Pavel Gorodnitsky este sigur că MacBook Air rămâne cel mai bun laptop de pe piață în segmentul de până la 70.000 de ruble. În opinia sa, există 7 motive pentru care ar trebui să vă grăbiți cu achiziționarea unui laptop "aer" Apple:







1. În termen de trei ani de utilizare, nu am actualizat sistemul de operare, nu a curăța memoria, nu poartă un MacBook în serviciu și nu a pus un program special pentru a optimiza performanța - cu alte cuvinte, nu fac nimic pentru a accelera computer. Și așa a lucrat foarte inteligent - N-am așteptat pentru el îngheață, erori sau alte lucruri urât care de multe ori pop-up în Windows-laptop-uri. MacBook Air este optimizat în mod fantastic - pentru toate timpurile am rebootat nu mai mult de zece ori. Și apoi numai în acele momente când era pur și simplu leneș să închidă manual aplicațiile.

2. Se simte ca MacBook Air se încarcă de la zero la 100% în aproximativ o oră. De câteva ori mi-a salvat: am conectat laptopul la o priză de alimentare chiar înainte de lansarea avionului, iar apoi au vizionat un film sau de lucru, absolut nu se gândesc la baterie.







3. Cele 12 ore de viață ale bateriei sunt o invenție frumoasă, dar MacBook Air oferă exact opt ​​până la nouă ore. Acest lucru este suficient pentru a merge pe o călătorie de afaceri de două zile și să nu scoateți niciodată un încărcător din geantă. În plus, MacBook Air nu este aproape descărcat dacă este închis - în acest mod este nevoie de aproximativ 5% pe zi. Și ultimul lucru despre baterie: timp de 34 de luni capacitatea sa reală a fost redusă cu numai 25% și a rămas foarte demnă.

4. MacBook Air, spre deosebire de noul MacBook, are porturi USB. Puteți să cumpărați un laptop și să îl utilizați imediat și să nu vă gândiți la adaptoare greoaie și costisitoare.

5. MacBook Air este hipercompact. Am simțit acest lucru când am împins modelul de 13 inchi într-o geantă de umăr verticală. Laptopul a urcat aproape complet (cu excepția faptului că fermoarul nu a fost fixat) și nu a adus cel mai mic disconfort. 1,35 kilograme aproape că nu au simțit - m-am gândit că-mi port în geantă o carte mare sau un pachet de hârtie plină, mai degrabă decât un calculator cu drepturi depline.

7 Motive pentru care aerul macbook este mai bun decât orice laptop cu ferestre din segmentul său - știri din lumea merelor

În primul rând, Apple a pus oamenii pe sistemul de operare în detrimentul laptop buget, iar acum fanii MacOS se confruntă cu o alegere dificilă: fie să pună în bani pentru un high-end MacBook, sau cu coada intre picioare din spate pe Windows.

În această poveste, întreaga Apple era Tim Cook. Din nefericire, acum sarcina companiei nu este să-i mulțumească pe utilizatori, dar în mod cât mai eficient pentru a le monetiza loialitatea.

Alăturați-vă pe Twitter. VKontakte. Facebook. Google+ sau prin RSS. pentru a fi conștienți de cele mai recente știri din lumea Apple, Microsoft și Google.

Oamenii, să vorbim despre usturoi? Totul aici este pe prețul ridicat al MacBook! Recent a mers la magazinul de electronice și știi ce? La un preț de 35-40 de mii de ruble, veți lua un laptop pe Windows, unde puteți lucra doar în birou și puteți sta în browser. Demnă pentru laptop-uri de fier începe de la 55-65 de mii de ruble! Printr-o caracteristică similară a unui laptop pe Windows va costa un pic mai puțin decât un mac. Cred că problema prețului după criză este foarte proastă. Dar fiecare dispozitiv are propriile sale sarcini, deci cine este macul, cui este ferestrele. Principalul lucru pe care utilizatorul a înțeles perfect de ce a luat-o pentru sine și a fost mulțumit)







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: