5 moduri de a găsi imagini minunate pentru direcționare în VKontakte (partea 1)

5 moduri de a găsi imagini minunate pentru direcționare în VKontakte (partea 1)

Ceea ce de cele mai multe ori introduce tintaologii incepatori intr-un stupor?

5 moduri de a găsi imagini minunate pentru direcționare în VKontakte (partea 1)

Sarcina noastră este să înțelegem ce imagine funcționează mai eficient. Acest lucru este foarte important, deoarece (după cum am spus deja) 70% din succesul este o imagine corect selectată. Și în acest stadiu încercăm să înțelegem ce imagine va funcționa cel mai bine. Prin urmare, introducem imagini diferite pentru același text.







Plecând de la aceste date, tragem concluziile în care imaginea atrage publicul potrivit, care este gata să cumpere sau care este gata să facă următorul pas, de care avem nevoie și care nu este.

Când am găsit cea mai eficientă imagine, compunem 5-10 variante de titluri și descrieri. Depinde de formatul pe care îl vei câștiga.

Dacă ambele câștigăm, obținem 10 variante de titluri și 5 variante ale descrierii (pentru un format mic).

Vedeți exemplul de mai jos. L-am luat de la grupul Cerebro.

5 moduri de a găsi imagini minunate pentru direcționare în VKontakte (partea 1)

După cum puteți vedea, există același titlu peste tot și aceeași descriere, dar imaginile sunt diferite. Aveți fie cinci imagini identice pentru două formate, fie zece. Și așa, a fost strategia de bază de a găsi imagini eficiente.

Ce imagini să alegeți pentru testul principal și unde să le căutați?

Acum îți dau 5 idei cum să selectezi poze.

Avem prima opțiune - imagini de tendințe.







Amintiți-vă, ați văzut un ceas cu un fizruk nu cu mult timp în urmă? Pe tot parcursul internetului a existat o tendință: fizruk, ore fizruk, buy rolexes, etc. Ideea este asta. Dacă observați că există un fel de film așteptat, puteți utiliza tendințele imaginilor tematice.

Deși nu poate fi doar un film, ci orice altă lume tare sau evenimente locale.

Dacă proiectul dvs. poate fi legat sub silueta fetelor, utilizați-le. Apropo, funcționează eficient atât pentru bărbați, cât și pentru femei. Fetele lucrează foarte bine, foarte bine clic.

Dacă vindeți produse: haine, încălțăminte etc. apoi lasă imaginea cu fata să fie descrisă, atunci cum arată ea.

Orice creativitate asociată cu fetele poate funcționa foarte bine. Copiii lucrează, de asemenea, bine. Mai ales copii mici, fete, băieți lucrează foarte bine și atrag atenția.

A treia opțiune este fața dvs., fotografia dvs. personală.

Puteți utiliza aproximativ 3-4 dintre fotografiile dvs. de bază, astfel încât oamenii să se obișnuiască cu imaginea dvs. (formând o marcă). Sau puteți utiliza fotografii diferite. Depinde de creativitatea ta și de testele tale.

Acesta este un proces nesfârșit. Sarcina mea este să vă arăt logica.

De asemenea, puteți utiliza marca firmei. Dar brandul este mai bine sa fugi in munca, daca este deja cunoscut. Pentru că dacă afișați doar un brand, și nu este foarte eye-catching și luminoase, se poate lucra destul de rău.

Dar asta nu înseamnă că, dacă aveți propria dvs. idee, nu va funcționa. Înțelegeți că veți răspunde întotdeauna pieței în cifre despre acest lucru. Prin urmare, asigurați-vă că vă uitați, citiți indicatorii și, pe baza indicatorilor, trageți concluziile.

Următorul lucru care funcționează foarte bine ...

A patra opțiune este o imagine a unei histograme, sau altceva.

Dacă ai nat. bunuri, apoi pe un fundal alb, de exemplu, pantofi, jachete, altceva. Nu poate fi pe un fond alb, ci pe cineva sau ceva. Dacă aveți un produs complicat, de exemplu, un fel de serviciu, atunci puteți afișa o histogramă sau o infogramă.

5 moduri de a găsi imagini minunate pentru direcționare în VKontakte (partea 1)

Cu ocazia formatelor.

5 moduri de a găsi imagini minunate pentru direcționare în VKontakte (partea 1)

Aș vrea să vă întreb ceva ...

Este foarte important pentru mine să știu că materialul pe care-l împărtășesc cu tine și în care îmi pun toate cunoștințele și experiența este valoroasă pentru tine.

În cazul în care sunteți interesat de metodele mele ...

5 moduri de a găsi imagini minunate pentru direcționare în VKontakte (partea 1)

Împărtășește în social. crearea de rețele







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: