5 Controlul soarelui și a feței

5 Controlul soarelui și a feței

5 Controlul soarelui și a feței
Într-unul dintre articolele de pe site-ul spune despre locurile de petrecere a timpului liber și cluburi de noapte din Ulyanovsk, în cazul în care evidențiați una mult sau mai puțin normale CLUB „Al cincilea Soare“. Poate că acesta este singurul club "mai mult sau mai puțin" normal, dar are un dezavantaj semnificativ. Despre asta vreau să scriu în acest articol. Cred că mulți au ghicit deja ce va fi discutat. Da, este vorba despre controlul feței. La unii, probabil, provoacă nemulțumire totală, cu care sunt de acord. Când a deschis doar clubul, a mers imediat să vorbească despre controlul feței, că puțini sunt permise și, în general, nu înțeleg criteriile de selecție. Eu și mulți dintre prietenii mei au crezut, „da, este bine că există acest tip de control, clubul nu sa transformat într-o grămadă de indivizi obscure, inclusiv bătăușii, care este singurul necesar ca s-au revoltat, precum și pentru a evita erau tineri minori care adesea doreau doar să bea. " Inițial, tocmai pe acest criteriu a avut loc selecția. Totuși, cu aspect normal, oamenii au trecut și destul de repede. Dar când clubul a câștigat destul de multă popularitate, criteriile de selecție au devenit într-adevăr incomprehensibile: unele trec, dar altele nu. Nu numai că el nu a lăsat perechea (Man) a devenit un motiv sau altul, pentru a permite fie una sau alta, în același timp, văzând aparatul de fotografiat, au venit împreună. De asemenea, controlul asupra vârstei a dispărut. Adesea venind la club, se pare că a ajuns la o școală. A început să surprindă tot mai mult. În legătură cu aceeași popularitate sporită, clubul a decis să introducă carduri de argint și VIP club. VIP card (pentru cei care nu știu) permite trecerea oricui: chiar și un elev, chiar dacă acele persoane care sunt în mod normal, se confruntă cu control nu mă va lăsa. Nu este un paradox? Deși nu este un paradox, ci o realitate rusă, care se aplică și acum "celui de-al 5-lea soare". Acum sistemul de selecție nu a ajuns la nimic. La prima trecere o persoană nu poate fi permisă să plece, dar dacă încercați din nou, eforturile sale pot fi încununate cu succes. Din nou, se pune întrebarea: cum are loc selecția persoanelor? Răspunsul se maturizează de la sine # 9472; în orice fel! Depinde numai de persoana (probabil psiholog) care se uită la aparatul foto și spune că persoana va fi păzită sau nu. Există, de asemenea, o astfel de tendință: săriți băieți mai mici, dacă sunt destui și mai multe fete. Se pare că acest lucru se face în speranța că băieții își vor găsi "tovarășii de inimă" sau mai degrabă o pungă și vor cheltui bani pe ei. Capacitatea gardianului sa deteriorat și oamenii pot petrece mai mult de o oră sau două în picioare afară, indiferent dacă există căldură sau îngheț la 20 de grade. Revenind la pseudo-psiholog, este de remarcat faptul că au oprit oamenii cu aspect normal, atât în ​​haine, cât și în față. S-ar putea gândi: probabil nu a lăsat un minor. Dar nu, acești oameni au chiar pașapoarte, unde se poate vedea că oamenii au mai mult de 18-20-22 de ani. În concluzie, putem spune că nu există un adevărat control al feței. Există o preferință pentru un "psiholog" care poate fi lipsit atât de vârsta de 15 ani, cât și de cel de încredere, și nimic mai mult. Cred că acest lucru poate conduce și duce deja la o scădere a popularității acestui club și a așteptării tinerilor și nu numai a tinerilor la deschiderea unui NOU Club de noapte mai adecvat. Și cred că, de îndată ce apare astfel, clubul descris în acest articol își va pierde popularitatea destul de repede. Și dacă iubitorii merg acolo să iasă, atunci numai prin inerție și obișnuință. Cineva va întreba: de ce este "Câmpul Soarelui" încă câștigă atât de mulți vizitatori? Răspunsul este din nou simplu: nu există nicio alternativă. Și imediat ce va apărea, numărul de vizitatori va scădea în mod clar. Iar cauzele și premisele pentru aceasta au luat deja forma. PS. cel mai rău pentru gardieni, deoarece mulți cred că depinde de ei să săriți sau nu, dar nu este. Ei fac doar ceea ce li se spune în cască și nu mai mult. Iar ei îi regretă, de asemenea, pentru că se află într-un îngheț de 30 de grade, deoarece organizatorii nu s-au gândit cum altfel este posibil să treacă un permis pentru cei care vor să se odihnească. Așa că pot să mulțumesc gardienilor pentru faptul că, deși își fac treaba așa cum era de așteptat, numărul de incidente din club este minimizat. Vă mulțumesc pentru atenție.













Înregistrări similare:

În secțiunea: notele orașului

5 Controlul soarelui și a feței

În secțiunea: Societate

MDA. și ce fel de studenți vrei să spui. O școală, de exemplu, poate fi o fată de gradul 11, care are 17-18 ani! Și nu toate elevele se uită la "vârsta școlară". Și ani la 18 ani. Și unii dintre ei sunt destul de simpatici, adecvați, grave și nu ca și copii. Eu știu cazuri când, în cea de-a cincea, au fost elevi, de exemplu, 8 clase (13 ani) și foarte des, și eu împotriva mea. Dar încă. nu este necesară generalizarea! Ce aveți împotriva studenților, așa cum am descris, completând clasa a XI-a. Cred că diferența dintre studenți și studenți nu este întotdeauna semnificativă. chiar și la o vârstă. 1-2 ani.

Diferența dintre elevii / elevi de clasa a 11-a, care au împlinit vârsta de 17 ani și studenții din primul semestru al doilea, nu este mare. Dar atunci apare întrebarea, care este diferența dintre elevii claselor a XI-a și a Xa. De asemenea, de fapt, indiferent de cum este. Și între 10 și 9. Deci trebuie să existe niște limite. Și pentru a vedea în club beți fetițe care se agață de bărbați 4-5 ani mai în vârstă (în cel mai bun caz) într-un fel nu foarte.

[I]. Alexander, dar acesta este un diamant și seamănă cu o tăietură! și astfel se întâlnesc. printre noi. Este necesar. Complimentele mele! Subiect bun, discuții interesante. Vreau să cred că organizatorii următorului centru de divertisment vor trage concluzii. Aș vrea foarte mult să sper. și puteți trage din asta. dacă înțelept, bineînțeles. Buna ziua tuturor [/ i];)

Sunt extrem de nefericit de controlul feței, m-am dus de 4 ori în această apariție și am fost întotdeauna îngăduit de diferite credințe atunci când mulți oameni s-au dus în jur și nu am trecut aici! este che. toți prietenii mei au ratat, eu sunt o clătită, du-te la fund, așa se dovedește.







Trimiteți-le prietenilor: