3 Întrebare incomodă despre ghicire

3 întrebare incomodă despre averi

3 Întrebare incomodă despre ghicire

Odată am întâmplat să mă cunosc cu o femeie vorbitoare de limbă rusă din Europa, a cărei dorință era de a face o predicție pentru Tarot cu câștigurile ei. Ea a luat chiar și cursuri on-line despre cum să ghicești pe Tarot și cum să faci o afacere din ea. Dar afacerile nu au avansat. Maximul pe care-l putea face era usor de aranjat pentru sine, deși teoretic ea avansa destul de sensibil. Motivul a fost că nu a fost lăsată de întrebări care adesea îi chinuiau pe nou-venți, dar luând în considerare rușinea că nu le-a cerut învățătorului ei. Drept urmare, nu a primit răspunsuri. Se întâmplă în multe, și ca o consecință a unei pofta de divinație sau se stinge, lăsând doar amintiri de modul în care sa dovedit în mod clar prezice sau această dorință ca jarul mocnit scuze constante, nu există nici un timp, energie, etc.







Pentru a nu vă îngropa talentul ca predictor, este încă important să găsiți răspunsuri la întrebări inconfortabile. Aceleasi raspunsuri sunt importante pentru cei care folosesc sau doresc sa foloseasca serviciile unui castel. Deci, ia în considerare fiecare întrebare pe rând:

Este păcat să ghiciți?

Când vorbim despre păcat, trebuie să înțelegem că acest concept este introdus de religiile lumii. În ciuda cunoașterii mele, nu există "nu ghici" în unele dintre poruncile date de Dumnezeu reprezentanților acestei sau acelei religii. Deci, de ce este ghicirea un păcat?

În plus față de interdicția de a spune avere în aceste religii, există și o interdicție asupra altor domenii ale artei magice. Deși, dacă vă uitați mai atent, vom vedea că preoții tuturor religiilor folosesc ceea ce se numește frecvent magie. Toate religiile au cunoștințe despre cum să se conecteze cu Dumnezeu, cum să curețe, să sfințească ceva ca de a conduce Duhul din organism sau locuri ca „negocia“ cu îngerii, și, desigur, ca blestemul nedorit (anatema de a impune). Au existat întotdeauna standarde duble.

Nu uita de povestea Sfintei Fortuni. Care, de fapt, sunt atavismul trecutului păgân al popoarelor slave, care de atâtea secole nu a putut etcha biserica. A fost necesar să dați o astfel de permisiune nerușită - nu puteți ghici întotdeauna, dar numai pentru cadouri de Crăciun puteți. Este ca și cum furtul nu este bun, dar o persoană rea. Nu! Dacă este imposibil, este imposibil niciodată. Dar dacă, uneori, puteți ghici, întrebarea intră, dar nu este o farsă deloc?

Vă sugerez să vă amintiți și despre un obicei atât de cunoscut de a urmări vremea în sărbătoare. De ce să urmăriți vremea? Pentru că, ce va fi vremea pentru vacanță, așa cum va fi în perioada următoare a anului. Și ce este aceasta, dacă nu o predicție? Formăm întrebarea, observăm ce se întâmplă, interpretăm fenomenul văzut și răspundem la întrebarea formulată mai devreme.

Iată un alt fapt. Poate ai avut-o în copilărie sau adolescență: adormi undeva la o petrecere, sau pentru prima dată într-o altă cameră pe celălalt pat, și cineva de la Consiliul Bătrânilor spun înainte de a merge la culcare, „Eu dorm într-un loc nou, visat mireasa mire "Sau" am adormit de partea mea, vis mireasa mirelui ". Aceasta este, de asemenea, avere.







Chiar și adversarii cei mai înfocați ai magiei Hare Krishna este „Jyotish“ - direcția de astrologie, care vă permite să ofere răspunsuri la o anumită întrebare, și chiar pentru a vedea motivele pentru care această întrebare a fost adresată. Și aceasta este și o avere, chiar dacă o numim știință sau artă, va fi totuși știința și arta divinației - punem o întrebare despre ceva ascuns și primim un răspuns la el.

Apropo, horoscoape astrologice pentru un an sau o luna sunt, de asemenea, predictii. Dar, dintr-un anumit motiv, nimeni nu întreabă: "Este un păcat să creezi un horoscop pentru un an?". Și, în general, în cazul în care nu o predicție care trebuie să se nască Mântuitorul, iar dacă nu trei Mage puternice, care calculează stelele, când și unde va avea loc, iar în cazul în care nu au fost avertizați Maria cu privire la pericolele, nu există nici o știe ce s-ar fi întâmplat.

Cu alte cuvinte, există multe opinii cu privire la faptul dacă numărătoarea averilor este un păcat. Dar, dacă o luați, ar trebui să vă întrebați cine și ce este benefic, așa că gândiți-vă așa. Încercarea de a crea un monopol asupra interacțiunii cu lumea divină și a celeilalte, lucrarea unui anumit cerc de oameni, și nu interzicerea divinației de sus.

Ce se întâmplă dacă o persoană a ghicit?

În primul rând. el va ști ce-l așteaptă. Pentru mulți, acest lucru nu este cu adevărat bun. Dar dacă o persoană este dată să știe ce îl așteaptă, atunci este dat și să găsească o modalitate de a-i atenua sau schimba complet. După cum se spune, oamenilor puternici li se dau teste și puncte forte pentru a le depăși. Iar predicția dă încă o idee în care să "se pună paie". Ei bine, este vorba despre oameni puternici, dar cunoștințele despre viitor ale persoanei slabe nu vor aduce decât o depresie prematură. La urma urmei, el nu va schimba nimic, el va aștepta numai pentru evenimentele prezise și suferă de la știind că totul merge bine.

În al doilea rând. rău de la ghicitul se poate întâmpla unei persoane neprelucrate care nu se lasă să ghicească și crede că este un păcat. Un proces neprotejat este o persoană inconștientă care nu se dezvoltă personal, nu își dezvoltă orizonturile, nu se schimbă în bine, nu își stabilește obiective înalte. O astfel de persoană rareori merge bine. Bani și putere trezesc în el dorințe vicioase întunecate, chef va duce la dependență, și un compliment va părea o astfel de persoană ridiculiza sau mint. Pentru astfel de oameni, în predicție și într-adevăr în magie, calea este închisă. Cel puțin până când nu devin conștienți și începe să lucreze la ei înșiși.

Cu alte cuvinte, dacă vă este frică, îndoială, nu ați scăpat de starea victimei și de frica de pedeapsă, simțiți că nu veți purta adevărul, atunci nu ar trebui să ghiciți.

Este adevărat că, dacă vă ghiciți pe voi înșivă sau pe cineva și, de asemenea, dacă vă duceți la aventurieri, atunci vă veți pierde destinul?

Atunci când se pune o astfel de întrebare, o persoană este speriată de faptul că totul poate merge rău după ghicire. Experiența mea cu privire la avere, precum și experiența colegilor mei, arată că acest lucru nu este adevărat. Soarta rămâne aceeași. Personal, cred că în toate acțiunile trebuie să existe o măsură și un bun simț. Nu sunt necesare previziuni pentru a înțelege anumite probleme interne mici, dar pentru a obține un răspuns pentru acele situații care sunt destinate unei persoane. Bărbați vechi tulburat înțelepților, în acele cazuri în care a fost necesar pentru a afla cel mai bun timp pentru plantare sau ce evenimente sunt așteptate în țară în acest an, sau dacă să intre într-o căsătorie cu o astfel de persoană, sau atunci când este mai bine să meargă la război, etc. și altele asemenea. Acum, ei sunt transformați în predictori, când doresc să înțeleagă scopul lor, să se înțeleagă pe ei înșiși, în relațiile lor, în ceea ce privește afacerile și în ceea ce este cel mai bine pentru copil. În plus, este important să alegeți un magician, în spatele căruia a fost fixată faima. Apoi, veți ști exact ce va duce la comunicarea cu un astfel de predictor și că soarta dvs. va fi în siguranță. Cred că aceasta este o abordare rezonabilă a ghicitului.

Dacă doriți să obțineți o prognoză pentru un an sau să aflați despre un eveniment important pentru dvs., înțelegeți relația sau motivele pentru ceea ce se întâmplă, vă pot face pentru dvs. planuri de runic și puteți răspunde la toate întrebările. Pentru a face acest lucru, contactați-mă făcând clic pe link.

Trimiteți-le prietenilor:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: