14 vedete de cinema, cunoscute pentru dragostea lor de cai, mai proaspete - cele mai bune din Runet pentru o zi!

Un cal nu este un câine sau o pisică, puteți să vă mențineți într-un apartament cu un oraș obișnuit. Un cal de curse are nevoie de spațiu, un armăsar nu poate trăi fără aerul libertății. Se pare că posesia unor animale nobile frumoase își poate permite fie cunoscători adevărați ai călării, fie oameni infinit bogați. Unele stele de la Hollywood reușesc să combine aceste două calități.







14 vedete de cinema, cunoscute pentru dragostea lor de cai, mai proaspete - cele mai bune din Runet pentru o zi!

Richard Gere

14 vedete de cinema, cunoscute pentru dragostea lor de cai, mai proaspete - cele mai bune din Runet pentru o zi!

Johnny Depp

14 vedete de cinema, cunoscute pentru dragostea lor de cai, mai proaspete - cele mai bune din Runet pentru o zi!

„Capitanul Jack Sparrow“ Johnny Depp este bun nu numai pe mare, ci și în șa, în special, actorul poate fi văzut de echitatie în „Dead Man“ filme, „Sleepy Hollow“ și „The Lone Ranger“. Dar numai unul călare pe armăsari Depp nu este limitată - deci, de exemplu, este cunoscut pentru o poveste emoționantă care Johnny după filmarea „Hollow“, a luat-l cal, care a funcționat perfect. Având în vedere că Gogol, și anume așa-numita cal era deja destul de vechi și se uită la lume cu un singur ochi, actul este foarte generos.

Nicole Kidman

14 vedete de cinema, cunoscute pentru dragostea lor de cai, mai proaspete - cele mai bune din Runet pentru o zi!

Cresterea de la marile suprafete ale lui Nicole Kidman nu este obisnuita sa mearga pe un cal - actrita, in cuvintele sale, a fost in scaun inca de trei ani. De aceea, Nicole nu avea nici o problemă în a juca la baza lui Lurman în "Australia", inclusiv într-o scenă cu un efectiv uriaș. "Mi-a fost teamă să fiu printre 1500 de armasari? Pur și simplu nu am gândit la asta si sa bucurat de frumusetea lor si puterea „“ Australia „- nu este singurul film în care Kidman a putut demonstra prin purtarea lui militar, în șa, se poate vedea în filmul“ Prințesa de Monaco“.

Matt LeBlanc

14 vedete de cinema, cunoscute pentru dragostea lor de cai, mai proaspete - cele mai bune din Runet pentru o zi!

Simplu gândul lui Joey al "prietenilor" Matt LeBlanc - un fel de iubitor de cal nebun. Fiica lui Marina a forțat-o să se apropie de caii lui Matt. "Îi plac caii și Rihanna, dar Rihanna nu este ușor de invitat pentru o vârstă de 12 ani, dar probabil că voi trage un cal", actorul a deplâns ponderea mare a părinților. Nu mai repede decât să fii făcut. LeBlanc a cumpărat un fiu ca un cadou pentru fiica sa și a fost foarte mulțumită: sa înscris imediat în cursuri de echitație, nu a părăsit grajdul și, în același timp, ia inspirat pe tatăl ei pentru roluri noi.

14 vedete de cinema, cunoscute pentru dragostea lor de cai, mai proaspete - cele mai bune din Runet pentru o zi!

Judecând după câteva fotografii, care pot fi găsite pe internet, Lucy Liu cu cai „pe tine“ destul de mult timp, dar actrița spune că într-adevăr, în frumusețile cu patru picioare, ea a căzut în dragoste, după în „Ingerii lui Charlie“, a trebuit să joace un cuplu scene în șa. Acum, Lew nu este scos pe cal, dar are plăcerea de a călări în afara setului. Potrivit lui Lucy, nu-și poate imagina o altă lecție care ar putea fi la fel de benefică sănătății, liniștirea nervilor și eleganța în același timp.

14 vedete de cinema, cunoscute pentru dragostea lor de cai, mai proaspete - cele mai bune din Runet pentru o zi!






Viggo Mortensen

14 vedete de cinema, cunoscute pentru dragostea lor de cai, mai proaspete - cele mai bune din Runet pentru o zi!

Unii dintre voi vă amintesc glumele pe care Angelina Jolie le călătoresc în mod special în țări și continente pentru a se învăța cât mai mulți copii posibil. Acest lucru, desigur, este doar un umor scăzut de zbor, dar caii de pe șoseaua unde se întâlnește Viggo Mortensen merită să se teamă de închisoare cu toată seriozitatea. Actorul este cunoscut pentru pasiunea sa pentru cai și pentru faptul că în grajdurile sale erau doi cai din setul de "Lordul Inelelor" și un cal de la "Hidalgo". Este clar că, la ferma Mortensen, animalele sunt înconjurate de îngrijire, dar există suficient spațiu pentru ei, dacă dintr-o dată actorul este din nou invitat să joace călărețul? Din nou, va duce pe cineva de pe site.

14 vedete de cinema, cunoscute pentru dragostea lor de cai, mai proaspete - cele mai bune din Runet pentru o zi!

Robert Redford

14 vedete de cinema, cunoscute pentru dragostea lor de cai, mai proaspete - cele mai bune din Runet pentru o zi!

Într-unul din memoriile sale, Robert Redford subliniază: "Caii au fost întotdeauna o parte importantă a vieții mele. Am fost cinci sau șase când am intrat prima dată în șa. Desigur, a fost doar un ponei, dar dragostea mea a izbucnit odată pentru totdeauna ". actor conexiune emoțională cu animalul nobil a fost foarte puternic, unul dintre cele mai bune filme ale carierei sale Redford - dramă „The Horse Whisperer“, nu este jucat doar de Robert, a făcut directorul ei. Este neobișnuit cum un actor celebru își folosește dragostea pentru cai acum - Robert Redford susține o fermă pe care oamenii sunt tratați cu hipoterapie, călărire, se dovedește că poate vindeca o coloană vertebrală.

Julia Roberts

14 vedete de cinema, cunoscute pentru dragostea lor de cai, mai proaspete - cele mai bune din Runet pentru o zi!

Pentru o gură mare și un zâmbet firmă Hayter și Julia Roberts se, uneori, în comparație cu calul, dar „Pretty Woman“ steaua dată jignit de diverse tâmpiți - pentru că atât de multe lucruri interesante din lume. De exemplu, Mongolia. Cât de mult știi despre această țară? Dacă cunoștințele dumneavoastră este slaba, uita-te la documentarul „Wild Horses din Mongolia“, în care Roberts spune terenul minunat, singurul, în cazul în care este încă posibil să se întâlnească în stepele de cai salbatici. Împreună cu nomazii mongolieni, Julia a trăit câteva săptămâni și a fost convinsă că calul era un ajutor indispensabil, frumos și voit.

Kiefer Sutherland

14 vedete de cinema, cunoscute pentru dragostea lor de cai, mai proaspete - cele mai bune din Runet pentru o zi!

Starul din seria „24“ Kiefer Sutherland detine ferme extinse in Montana, asa ca a trebuit pur și simplu, nici o alegere, ci pentru a începe câteva cai - mers pe jos peste întinderi de o sută de acri-nouă sunt. Și călătoriile obișnuite la actor au fost utile, cel puțin în "Trei muschetari", actorul nu trebuia să urmeze o pregătire suplimentară. Zaprygnul în șa - și sa grăbit.

Elizabeth Taylor

14 vedete de cinema, cunoscute pentru dragostea lor de cai, mai proaspete - cele mai bune din Runet pentru o zi!

Așa cum se potrivește unui subiect britanic, Elizabeth Taylor, din copilărie, nu era străină de o anumită aristocrație. În copilărie, el sa exprimat, să spunem că fetiței i se dădeau deja ponei la vârsta de 7 ani, și poate că primele amintiri strălucite ale lui Liz sunt legate de calmul și liniștea pe care le-a oferit călăria. De-a lungul vieții sale, actrița nu a lăsat cu caii, dar mai ales atașat la un trotter numit Pie, un descendent al celebrului „War Horse“, cântată de Spielberg. Interesant, Taylor sa indragostit de un cal dupa o intalnire aleatorie atat de mult incat a convins studioul MGM sa cumpere animalul pentru filmare in National Velvet pentru un imens de 800 de dolari.

Jamie Foxx

14 vedete de cinema, cunoscute pentru dragostea lor de cai, mai proaspete - cele mai bune din Runet pentru o zi!

O poveste bine-cunoscut de a asculta Jamie Foxx pentru rolul principal în filmul „Django Unchained“ - actorul adresat direct lui Quentin Tarantino: „Eu știu că pentru un film ai nevoie de cineva care cunoaște arta de echitatie. Deci, eu nu sunt doar un călăreț mare - am propriul meu cal „Și exact - un cal de mare spirit numit Cheetah a fost prezentat Fox patru ani înainte de această conversație, și, deși calul a avut-film luând experiență în peisajul abur Wild West a fost un tandem minunat.

Elizabeth Hurley

14 vedete de cinema, cunoscute pentru dragostea lor de cai, mai proaspete - cele mai bune din Runet pentru o zi!

Actrița și modelul britanic Elizabeth Hurley în viață au fost norocoși, cât de puțini oameni - ea sa întâmplat să se căsătorească cu un adevărat șeic arab. Și dacă, înainte de întâlnirea fatală, actrița a fost indiferentă față de cai, atunci viața regală la împins pe Liz în labele de emoție, Hurley a fost dus cu salturi. Actrita insasi, desigur, nu participa la curse, dar are cateva cai rapizi care au castigat la cele mai prestigioase turnee. Succesul lui Elizabeth Hurley a atras atenția chiar și asupra familiei regale britanice, a trebuit să vândă un cal căpitanului-regina.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: