10 lucruri pe care toată lumea trebuie să le facă înainte de a muri

O chestiune de viață. Ce să faci în viață. Principalul lucru din viață. Material interesant.

10 lucruri pe care toată lumea trebuie să le facă înainte de a muri. O chestiune de viață. Ce să faci în viață. Principalul lucru din viață







Recent, în librărie am întâlnit o carte de divertisment "1000 de albume muzicale pe care trebuie să le asculți înainte de a muri". În această carte există o listă de înregistrări pe care trebuie să le ascultați în viața ta. De asemenea, este prezentată o rațiune de ce ar trebui făcută. Toate motivele sunt justificate :-). De regulă, fiecare album este o deschidere în muzică. Lista are totul - de la clasic la pop.

Ideea cărții este aceasta: un om trăiește în societate, iar această societate este pentru el pentru a produce diferite tipuri de produse culturale, ci ca o persoană nu poate înțelege toate, el poate trăi viața și nimic lui, în principiu, a lumii și nu știu. Cartea oferă câteva puncte-cheie pentru a cunoaște muzica lumii noastre.

În cele din urmă, am terminat o carte cu titlul "1000 de locuri pe care ar trebui să le vezi cu siguranta înainte de a muri". Asta ma inspirat cu adevărat. Faptul că acum trăiesc în călătoria, adică, trecerea de la o țară la alta, iar scopul meu - să se familiarizeze cu lumea mea, oamenii și cultura, și apoi să-l utilizați pentru afacerea mea - Sunt scriitor, dacă nu știi: - ).

Iar cartea îmi oferă 1000 de puncte din lumea noastră, care arată cel mai bine toată splendoarea ei. Asta este, acum stiu ca ar trebui sa ma uit cu siguranta intr-o anumita tara pentru a putea spune "Eram acolo!" :-). Până la sfârșitul vieții, cu această abordare, pot spune "cunosc Pământul nostru!". Sunt sigur că va fi frumos să spun așa :-).







10 lucruri pe care toată lumea trebuie să le facă înainte de a muri. O chestiune de viață. Ce să faci în viață. Principalul lucru din viață

După ce am întâlnit aceste minunate cărți, am început să caut în mod intenționat următorul. Ce credeți, care dintre ele?

Căutam ceva de genul "1000 de lucruri pe care trebuie să le faci înainte de a muri".

Acest lucru este logic. Dacă există muzică, filme și locuri care dau o idee a culturii și a Pământului în sine și care sunt pur și simplu plăcute să asculți și să urmăriți, adică lucruri interesante de făcut.

Ei bine, de exemplu, sari de la un parașute. E ciudat, dar interesant. Sau faceți o excursie pe o linie de croazieră oceanică. Sau zburați într-un balon cu aer cald. Puțin, dar să zbori. Sau direcționați avionul. Sau călătoresc un rezervor. Sau obțineți experiență sexuală cu oameni de altă rasă. Sau scrieți o fotografie. Sau scrie o carte. Or. sau. sau. Pentru a da naștere unui copil, plantați un copac și construiți o casă - doar din această serie.

10 lucruri pe care toată lumea trebuie să le facă înainte de a muri. O chestiune de viață. Ce să faci în viață. Principalul lucru din viață.

Cu toate acestea, mărturisesc sincer că nu am putut să schițez o listă mare pentru a vă spune cu plăcere că aici spun ei, m-am gândit și am decis că trebuie să faci următoarele în viața ta:

N-am avut suficientă imaginație. Prin urmare, vă aduc aminte de ajutor.

Să ne ajutăm reciproc.

În general, propunerea mea este clară, nu?

Răspundeți la întrebarea: "Ce cred eu că trebuie să fac în viața mea înainte să mor?"

Dacă urăști cuvântul "necesar" și "în mod necesar", folosește o altă întrebare: "Ce vreau să fac în viața mea înainte de a muri?". Înțelesul este același, dar pentru cei care iubesc libertatea, a doua întrebare este mai plăcută :-).

10 lucruri pe care toată lumea trebuie să le facă înainte de a muri. O chestiune de viață. Ce să faci în viață. Principalul lucru din viață

Răspunsurile pot fi organizate sub forma unei liste. Este de dorit ca fiecare caz să atragă o mică explicație la paragraf, în care să răspundă la întrebarea "De ce cred că merită să faceți?".

Veți primi un tabel ca acesta:

Cazuri care, în opinia dvs., merită să fie făcute.

Doar scrie cu un grad de certitudine suficient de mare. Deoarece expresia "Realizați-vă", de exemplu, este destul de generală, dar ce anume înseamnă pentru dvs.?

A ta, Gennady Pavlenko

10 lucruri pe care toată lumea trebuie să le facă înainte de a muri. O chestiune de viață. Ce să faci în viață. Principalul lucru din viață







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: