10 Cuvinte și gânduri care atrag eșecul - țara mamei

Uneori, în ciuda tuturor eforturilor noastre, nu ne putem atinge obiectivele.
Motivul pentru aceasta este o atitudine negativă, pe care o atrăgem, fără a vrea să o facă.






Deci, din cauza gândurilor noastre, a cuvintelor și a energiei negative pe calea spre succes, apar bariere.
După ce ați lucrat asupra dvs. și ați scăpat de ele, puteți evita multe eșecuri.

10 Cuvinte și gânduri care atrag eșecul - țara mamei

Gândit mai întâi. "Fac totul bine, dar încă nu înțeleg. Deci, e cineva sau ceva care mă împiedică și îmi distruge planurile.

Blamând pe oricine altcineva pentru orice, pierzi controlul asupra situației și chiar pe tot parcursul vieții. Transferezi responsabilitatea pentru ceea ce ți se întâmplă cu o altă persoană și nu îți mai poți gestiona viața. Are loc doar o mânie și tu ești într-un impas.

Credeam al doilea. „Sunt un om obișnuit, ca și părinții mei“, „viața mea este cufundată, iar eu nu pot schimba“, „în mine nu este nimic de obicei, nu am sari peste cap“, „nu a trăit cu generozitate, nu merita start "și așa mai departe.

Sunteți preconfigurați pentru eșec. Spunând astfel de cuvinte, respingă tot ce vă oferă Fate fără să încercați să încercați. Există noțiunea de "succes nenăscut" - îi acordați o atenție deosebită, nu vă lăsați să vă deschideți potențialul.

Credeam al treilea. "Întotdeauna Îi cer lui Dumnezeu să-mi dea ceva, dar El nu ajută, ceea ce înseamnă că nu voi mai crede în El".

Cereți lui Dumnezeu pentru binecuvântări materiale, sunteți în capcana eului ("Eu vreau", "am nevoie de așa"), dar numai Dumnezeu - nu un interpret al dorințelor egoiste.

Am gândit a patra. „Poti cumpara ceea ce eu nu pot permite un credit, deoarece suma pe lună nu este mare, dar noul lucru pe care îl voi primi acum“, „cumpărare, voi lua acum, și bani pe credit da o lună«»totul ia de credit, și O voi lua.

Intrarea în gropile datoriilor afectează în mod negativ fluxul vieții. Confortul împrumuturilor este o iluzie, iar sentimentul că îi datorezi pe cineva este real. Debitorii suferă adesea de depresie și pierd un somn sănătos. Nu împrumuta și evita împrumuturile, pentru că așa ești lăsat în lumea exterioară.

Gândul este al cincilea. "Nu-mi place slujba mea, dar nu pot pleca, altfel nu voi mai ramane fara bani".

Frica de viitor este o emoție puternică care vă împiedică să vă deplasați. El uneori forțează să lucreze în locuri libere sau să trăiască, visând să se mute într-un alt oraș. Între acțiune și inacțiune trebuie să alegeți o acțiune, rămânând în același timp într-o stare calmă și conștientă.







Gândul este al șaselea. "Dacă nu aș face asta, totul ar fi diferit."

Sentimente de vinovăție pentru ceea ce sa întâmplat deja, nu odihnă, vreau să schimbe ceva, dar era prea târziu, și de multe ori spun, „dacă n-aș fi venit în acest oraș, acest lucru nu s-ar fi întâmplat“, „dacă nu ar fi cumpărat o mașină , nu a fost "și așa mai departe. Acceptați totul așa cum este, celălalt nu se poate întâmpla.

Gândul este al șaptelea. "Știu că nu se poate face asta, aceasta va fi ultima oară".

Se pare că păcatul nu este undeva în trecut și nu este cu mine, ci cu cineva, și el este cu tine aici și acum, el va spune: bine, încă o dată să cazi în păcat, ești slab și nu poți rezista. Și încă o dată te-ai poticnit, arătându-ți slăbiciunea de spirit. În păcat trăiește un eșec, atrage eșecul.

Nu fi tentat: încercând să vă convingeți că "acest lucru se întâmplă ultima oară", sunteți angajat în auto-înșelăciune.

Gândul este al optulea. "Totul a fost bine înainte și totul a lucrat pentru mine, dar după acel incident totul sa oprit pentru mine. Și acum nu mai vreau altceva.

Tristețea trecută, greșeala completă, visul neîmplinit, o resentimente puternică - să rămână toate acestea în trecut. Amintiți-vă că fiecare astfel de caz este de a trăi ieri. Conduceți astfel de cuvinte și dispoziții. Trebuie să mergem înainte, pentru că viața continuă.

Gândul este al nouălea. "Voi face totul mai bine decât altele, și toată lumea mă va invidia."

Gândul este al zecelea. "Nu pot", mi-e teamă.

Nu vorbi niciodată cu voce tare și nu te gândi la tine că nu poți face față cu ceva. "Nu pot" - aceasta este o înfrângere spirituală și o recunoaștere a slăbiciunii noastre. Dar tu ai fost creat puternic și ai venit în această lume pentru un motiv.

Ajutând oamenii, maestrul vindecător Elena Mikhailovna citează cuvintele bătrânului sârb Thaddeus, care spunea: "Care sunt gândurile tale, așa este și viața ta".

Sunt un mic-minded "mama-obraznic." Copilul studiază și e în regulă. O medalie de aur se află deja în casă, se blochează în locuri cu mult praf, într-un loc vizibil. fiicele creierului ale capului nu este încă investit, astfel încât trebuie să faci echipamentul original. La fiecare întâlnire, am venit cu o minte deschisa a unui copil nou-născut: întrebări legitime alte mame responsabile, cum ar fi: „Cum ai decis №768 de la pagina 878 787 manual zaslantsev-Marte“, mi-a prezentat un popas screeching. Cu toate acestea, nu am ignorat conflictul cu profesorul. Dar am fost în stare să o rezolve cu cele mai puține pierderi. Cum? Îți voi spune despre asta în intrarea mea.

Întreaga sarcină, am fost chinuită de gândul: cum ar putea Ksiushka să perceapă apariția fratelui său? Cum să-i poziționați în mod corespunzător gelozia, care este sigur? Cum îmi pot distra atenția, timpul liber, dragostea între doi copii și soțul meu? Am citit tot felul de articole, am luat notă de experiența mamelor cu doi sau mai mulți copii. Îți spun ce sa întâmplat din toate astea.

A decis să scrie, ca și în cazul meu, cel mai mare buget al familiei. Știi, eu însumi nu am învățat șapte pași pe frunte și, prin încercări și erori, am învățat cum să fac contabilitatea gospodăriei. Pentru mine, am găsit "mijlocul de aur" și am calculat "regula de aur".

Când ai fost însărcinată de mult timp, întreaga lume pare fabuloasă și tu în ea, cel puțin, o zână. Rotiți o astfel de zână. Ochii sunt strălucitori, zâmbetul este misterios, mersul ... Omitem mersul. Și tu aștepți. Și crezi că mănânci oa doua înghețată pe o bancă de parc! Un pic mai mult și aici este fericirea! Ai citit foarte mult, ai întrebat, îți poți imagina totul. Dar timpul trece ... si intelegi ... Gresit! Deci, o listă a ceea ce nu eram absolut pregătit.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: