7 modalități eficiente de creștere a stimei de sine

Oh, cât de frumos sunt!

Lăudați-vă, este obligatorie pentru tot! Astăzi m-am forțat să mă duc acasă - bine făcut! Surorile mi-au ajutat fiul să învețe lecțiile - inteligent! A trecut în supermarket trecut departamentului cu dulciuri și nu a cumpărat nimic - eroina! Se dovedește că, cu cât mai mult vă lăudați, cu atât mai mult vă afirmați că meritați tot ce este mai bun și cu cât creșteți mai mult stima de sine!







Și nu-mi pasă!

În cele din urmă, opriți-vă să acordați atenție opiniilor altora și să vă comparați cu ceilalți. Sunteți ceea ce sunteți, cu caracterul vostru, calități pozitive și negative, tip de figura. Un alt astfel de lucru nu este prezent! Și e minunat! Amintiți-vă că bărbații vă vor aprecia mult mai mult individualitatea decât aceleași pantofi, deși cu costul salariului dvs. lunar, cum ar fi Sveta din curtea vecină.

Repetați atitudinea pozitivă!

Cu cât vă veți repeta mai des atitudinile pozitive, cu atât mai repede veți deveni o persoană sigură! În general, o astfel de aranjare este auto-hipnoza, inspirați-vă, sănătoși, că sunteți cel mai frumos, de succes, vesel, viu, senzual și apoi în același spirit! O lună de această practică și veți observa schimbări pozitive în comportamentul dvs.

Cumpărați-vă un lucru bun!

Cel despre care am visat de mult. Dar, din cauza propriilor lor complexe nu și-a putut permite. O bluză bună este capabilă să facă minuni. De îndată ce o purtați, se ridică imediat respectul de sine, de aceea femeile preferă să meargă la cumpărături.







Faceți o listă de calități pozitive.

Este posibil și negativ, pentru comparație. Și veți observa că există mult mai bine în voi. Citiți-le mereu, puteți chiar să închideți lista pe frigider sau pe oglinda din baie, astfel încât să vă aflați întotdeauna în minte.

Lenjerie frumoasă!

Cel puțin 5 seturi ar trebui să fie în garderoba ta. Se dovedește că femeile, chiar dacă sunt îmbrăcate în hainele cele mai nepretențioase, dar sub ea au lenjerie de dantelă de mătase, se simt mult mai sexuale și mai relaxate.

Nu critica și nu te certa!

În nici un caz! Niciodată! Mintea ta subconstienta nu intelege glume! Când nu-ți spui cu seriozitate că nu ești capabil de nimic, ești un ticălos, urât sau nebun, creierul percepe totul la valoare nominală și, dacă este necesar, îl dă departe. De exemplu, la locul de muncă, șeful dorește să încredințeze un loc de muncă responsabil și vă solicită opinia, aici subconștientul se alătură și își amintește tot ce i-ați spus. În cele din urmă, îndoielile gonesc la sufletul tău și tu refuzi să te uiți în față!

Se îndrăgostește de neajunsurile tale!

Mai bine, transformă-i în demnitate. Sunteți timid de înălțimea dvs. mică, dar mulți oameni bine-cunoscuți sunt de asemenea scăzuți și, observați, nu îi împiedică să reușească! Deci, de ce este o problemă mare pentru tine?

Și iubiți viața! Când ești o fată fericită și zâmbitoare și nu te uiți înapoi la trecut sau vă îngrijorați de viitor, începeți să vă acceptați așa cum sunteți, stima de sine va fi normală!

Dar dacă vă pare că este dificil, specialiștii noștri vă vor ajuta să depășiți orice obstacol pe calea vieții pe site-ul www.mtp.lg.ua







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: