6 Paturi de spital pentru 8 mii de cetățeni - sunați la emisiunea TV și știri despre regiunea Vladimir

Politica de asigurare în mâinile Tatianei Matveeva nu este decât o foaie simplă de hârtie. Deși nu este legată de căile ferate, a ales spitalul acestui departament. El spune: experții sunt mai buni aici. Dar nu mai existau locuri libere. Pentru tratamentul în spitalul feroviar Tatiana a plătit 21 mii de ruble.







Tatyana Matveeva, PACIENTUL SPITALULUI FEROVIAR
"Am fost nevoit să plătesc pentru patul și tratamentul pe propria cheltuială." Toate serviciile oferite de această clinică nu sunt plătite de politica mea. "Am plătit pentru ele.

Ekaterina Zubkova, CORRESPONDENT
"Timp de 40 de ani, spitalul de căi ferate a acordat asistență de urgență nu numai lucrătorilor de cale ferată, ci altor rezidenți din districtul Aleksandrovski, ambulanțele au urcat, dar acum această ușă este închisă".

Nadezhda Somova, PRINCIPAL MEDICATOR AL SPITALULUI DE DEPARTAMENTE NUZ DIN STADIUL ALEXANDROV "RZhD"
"Am fost chemați la departamentul de sănătate și am spus: Îmi pare rău, dar nu vă mai plătim pentru că ați fost depășit". Nu am avut unde să mergem, deci am refuzat ajutorul urgent.







Între timp, în departamentul chirurgical camerele goale sunt inactive, echipamentul este inactiv. Există doar două paturi gratuite aici. Cei care nu au luat-o, sunt forțați să dea 1200 de ruble pe zi. Operațiunea de plată plus. Oamenii care nu lucrează pe calea ferată nu merg aici - nu-și pot permite un astfel de tratament.

O parte din costurile pentru tratarea lucrătorilor feroviari și a familiilor acestora este asigurată de fondul de asigurări obligatorii. O altă parte este plătită de Căile Ferate Ruse. Dar din cauza crizei financiare, compania este obligată să reducă această cheltuială.

Alexander Krivonosov, PACIENTUL SPITALULUI FEROVIAR
"Blasfemia în sine este un lucru real! Acesta din urmă este lipsit de. Este spitalul nostru sânge."

Aleksandrovskaya CRH este gata să dea 70 de paturi spitalului feroviar în plus. Dar există condiții - centrul vascular ar trebui plasat aici, iar clinica însăși ar trebui să fie retrogradată la proprietatea municipală. Lucrătorii feroviari nu sunt pregătiți pentru astfel de măsuri și oferă o altă cale de ieșire - deschiderea departamentului de gastroenterologie. Apropo, singura pentru întregul district. Apoi vă puteți aștepta să creșteți ordinul municipal.

Deputații Adunării Legislative au pregătit deja o cerere către departamentul de sănătate al Căilor Ferate Ruse pentru a afla care sunt planurile strategice ale companiei pentru spitalul Alexandrov.

Ekaterina Zubkova, Alexandru Semenov, Igor Gankov







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: