6 Motive pentru a alerga în dimineața în timpul iernii și toamna, rulați - călătorie

Care este motivația dvs. de a alerga dimineața în timpul iernii și toamna târziu? Nu skuikozhilas de la rece și întuneric? 😉 Voi împărtăși motivația mea de a alerga în dimineața devreme - șase frivol, dar plăcut, și un singur eșec-free ca un bonus.







6 Motive pentru a alerga în dimineața în timpul iernii și toamna, rulați - călătorie

Bună dimineața, Kiev!

1. Simțiți experiența unei astfel de personalități divizate

Ceasul de alarmă trezesc din nou o persoană normală, care este conștientă în mod clar că, la un moment dat, toți oamenii normali și pisicile domestice dorm fără picioarele din spate sub o pătură caldă. Fereastra este complet întunecată, iar temperatura exterioară nu te tentează să respiri aer curat. Starea de spirit este somnoros și sumbru, singura întrebare din capul meu este: "Chiar am nevoie de asta?". După ce a ieșit, gândul se schimbă la "Sunt cu siguranță un psihopat", dar nu este timp să te gândești la asta - pentru a nu îngheța, trebuie să scapi.

În 10 minute aceasta nu este o persoană normală, ci un alergător. Se pare că strada nu este rece, și chiar ușor cald. Aerul rece respiră cu ușurință. În jurul numărului minim de persoane și mașini - orașul din proprietatea dvs. Starea de spirit este frumoasă, ideea principală în acest proces și după: "Cât de răcoros, mâine voi alerga din nou". Și mâine te trezești din nou normal. Arată ca o anomalie mentală, dar uitându-te la tine este amuzant 🙂

6 Motive pentru a alerga în dimineața în timpul iernii și toamna, rulați - călătorie

2. Îți prelungești ziua

Desigur, în zile sunt aceleași ore. Și trebuie să dormi nu mai puțin decât propria normă individuală, ceea ce înseamnă că pentru a te ridica mai devreme, va trebui să te culci mai devreme. Dar într-un mod misterios, cu o creștere rapidă, ziua devine mai lungă și aveți mai mult timp. Cel mai probabil, este o chestiune de percepție: când până la 10-11 am deja și a fugit, și o mulțime de lucruri au avut timp pentru a remake, și înainte încă o zi întreagă, ea motivează. În plus, mai puțin timp este cheltuit pe leagăn și trezit lent.

Sentimentul unei afaceri deja utile și plăcută revigorează și stabilește starea de spirit potrivită pentru întreaga zi. În plus, este mai ușor să găsiți timp liber în dimineața devreme. în special pentru persoanele de familie și există mai puține șanse ca joggingul să nu aibă loc din cauza unor cazuri de întâlnire bruscă, întâlniri sau pur și simplu oboseală obosită.







Despre cum să te întorci dintr-o bufniță într-un lark, o să scriu separat. Ca o fosta bufnita cu 15 ani de experienta, am ceva de spus pe acest subiect.

3. Aranjați un tur de jogging în orașul de noapte

Undeva am menționat deja că formatul meu preferat pentru recuperare și trasee ușoare este un tur al obiectivelor turistice. Excursii de noapte în dimineața devreme - este cool, atmosfera este complet diferită, se pare că vă aflați într-un joc pe calculator. Goliți Kiev aproape fără oameni și mașini - un oraș complet diferit. Este deosebit de bine să alergi în centru, unde iluminatul este prezent și mai sigur.

6 Motive pentru a alerga în dimineața în timpul iernii și toamna, rulați - călătorie

În compania cu Vladimir uită-te la Podul Park

6 Motive pentru a alerga în dimineața în timpul iernii și toamna, rulați - călătorie

6 Motive pentru a alerga în dimineața în timpul iernii și toamna, rulați - călătorie

4. Faceți cunoștință cu privire la zorii zilei

Nu pot fi numit un romantic, dar acele 20-30 de minute, pentru care întunericul devine lumină, sunt de fiecare dată percepute ca un miracol. E mai eficient, desigur, într-o zi însorită, dar în noros există ceva în ea. Și este, de asemenea, interesant să fugi și să urmăriți orașul de trezire și schitul de dimineață. De exemplu, pe Kontraktova, o femeie adăpostește adesea porumbei dimineața - toată mulțimea zboară și se așează în brațe.

6 Motive pentru a alerga în dimineața în timpul iernii și toamna, rulați - călătorie

Desertul Andreyevsky coborâre după zori

5. Întâlniți-vă de-a lungul drumului aceleiași psyche de alergare

Mă bucur să spun salut. Pentru a afla că ritmul a devenit mai rapid pentru un minut.

6. Mancati dupa jogging cel mai delicios mic dejun si beti cea mai aromata cafea

Diferența cu un mic dejun simplu este cu adevărat vizibilă - încercați.

6 Motive pentru a alerga în dimineața în timpul iernii și toamna, rulați - călătorie

Una dintre opțiunile de mic dejun preferate: iaurt de casă + fructe + fructe cu coajă lemnoasă

A fost o sesiune de auto-hipnoză 🙂 De fapt, am un buton magic - presăresc și toate întrebările cu motivație, "poate nu astăzi ...", "lenea", "ceva este sumbru", "eu voi dormi mai bine" dispar. Butonul spune "Înregistrare" (pentru maraton) 😉 Foarte simplifică viața: există un plan - te ridici și o faci fără a cere prea mult.

Și, în cele din urmă, pe scurt, despre mundane - despre siguranța joggingului dimineața în întuneric.

Trimiteți-vă prietenilor în rețelele sociale:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: