6 Cele mai importante lucruri de reținut, începeți să trăiți singuri

Începutul unei vieți independente este o etapă importantă în biografia oricărui tip. Când începeți să trăiți singuri, înseamnă independența financiară și libertatea de a lua orice decizie. Doar ieri ai fost un tip, nu purta pantaloni mai devreme în după-amiaza și pozyrit iubitoare „Formula 1“, iar acum te-ai transformat într-un tip care nu poartă pantaloni mai devreme în după-amiaza, el iubește pozyrit „Formula 1“ și trăiește pe cont propriu. Această ușoară diferență te face un adult.







Amintiți-vă, unchiul Ben ia spus lui Peter Parker: "Cu mare putere vine o mare responsabilitate." Avem la dispoziție toată răcoarea vieții adulte, dar în schimb suntem forțați să ne ocupăm de responsabilitățile plictisitoare ale adulților: să interacționăm cu șeful la locul de muncă, să plătim pentru comunitate și, în general, să trăim pe cont propriu.

Așa este. Toți acești biți ai vieții reale sunt cel mai mare splinter din fund, care se întâmplă adulților. Desigur, să trăiești independent fără vecini și părinți este răcoros, dar literalmente orice altceva suge toți membrii lumii. Nu mă crezi? Când a fost ultima dată când ați auzit pe cineva spunând: "Omule, încercați să trăiți singuri, când trebuie să vă pregătiți și să cumpărați hârtie igienică. COOL! "?

Există un miliard de puncte de soluționare în viața independentă și vă voi spune despre cele mai importante dintre ele.

V-ati intrebat vreodata cat costa toate aceste gunoaie in frigider? Nu sunt cu adevărat. Apoi am descoperit că trebuie să umple singur acest frigider. Și ce sa întâmplat? Toate produsele mele preferate: brânză, miere, pastă de ciocolată, fructe de toate felurile - scumpe. Sunt atât de scumpe încât nu le cumpăr mereu. Am destul de suficienți bani pentru a seta starpersky cum ar fi cereale, legume, kartohu de bază, de soia si branza (da, eu sunt un vegetarian, ma lovit cu pietre, în timp ce eu sunt încă aici), dar uneori este necesar pentru a salva delicatese. Ce să faci este o durere. Dacă nu era pentru chirie, totul ar fi mult mai bine. Micul dejun uscat, bautura de iaurt, tofu si fidea cu tofu de la cinei chinezi, cat de putin din tine in viata mea independenta!

Și mâncarea sănătoasă este și mai scumpă. Toate aceste cereale pentru germinare și paste întregi granulate (sunt paste, îmi place paste) sunt scumpe. Nu intră în aceste departamente. Mai ales dacă stați la graniță separând un cerșetor de o persoană normală, ca și mine.







2. Închiriați scump, apartamentul este mic, și muzicienii vecinilor

Vei da de închiriat polzarplaty, indiferent de ce oraș locuiți, și în schimb primesc cel mult un apartament de lux, un bonus gratuit la care - vecinii cărora le place să danseze, cuie ciocan, foraj de perete, de joc la tobe, blesteme și spălați hainele la ora trei dimineața.

3. Conturile sunt nesatisfăcute și vin în cea mai nefericită perioadă

Despre aceste cadouri lunare: aici este apa, iată lumina, iată restul gunoiului, primiți semnul. Imaginați-vă că ați mers la o întâlnire cu un supermodel, iar când ați ajuns deja la punct, trebuie să vă luați bilele. Senzații despre aceleași lucruri. Desigur, o anumită măsură la aceste conturi putem face lucruri superklevye mulțumită: rândul său, luminile și nu se congela în timpul iernii - dar ele fac, de asemenea, să faci alte lucruri superneklevye: să dea bani și să facă să alegeți între biscuiti pentru micul dejun și brânză, nu trebuie ratat care nu reflectă ambele.

Necesitatea de a verifica căsuța poștală în anticiparea noilor conturi face ca inima să fluture, ca și cum ați bate rahat în cel de-al doilea război mondial. Ce pot să spun. Opriți lumina în toaletă atunci când nu vă aflați în ea. Asta-i tot ce pot ajuta.

4. Lucrurile se murdăresc tot timpul

A avea un apartament cu lucrurile este ca și cum ai avea un copil care te deranjează constant. Praf, murdărie, moloz, păianjen - toate acestea vor fi la dvs. acasă, dacă nu ieșiți. Bucătăriile și băile sunt, de asemenea, murdare, iar acest lucru este și mai rău. Începeți urgent o fată și lăsați-o să se descurce.

5. Trebuie să cumpărați hârtie igienică de multe ori și cât mai curând posibil

Acolo este șocul. Hîrtia de toaletă era întotdeauna în toaletă când am trăit acasă. Îți amintești de cartea pe care Harry Potter a avut întotdeauna-o, chiar și atunci când se aflau în pădure? Același lucru pentru mine era și hârtia igienică. Ea era întotdeauna în casa mea, ea a crescut direct de la titular și am așteptat mereu să o văd în locul ei. Nu este cazul. Pur și simplu nu pot să spun în cuvinte: tu o faci mai des decât crezi și folosești mai mult srachpapyrus decât crezi. Cumpărați-l în avans și cât mai des posibil. Nu veți regreta, vă garantez.

6. Mutarea este cel mai mare stres din lume

Sunt convins că iadul este un loc unde oamenii răi cad după moarte, iar Satana îi obligă să se miște la fiecare două săptămâni. Primul lucru pe care trebuie să-l amintiți despre mutare este că toți prietenii dvs. vor găsi imediat evenimente de familie planificate direct pentru acea dată și nimeni nu va vrea să vă ajute. Un alt lucru de reținut este că toate lucrurile tale cântăresc miliarde de tone și nu trec prin ușă. Și ultimul lucru: tot ce ați cumpărat în Ikea, puternic până când începeți să vă mișcați. Când mutați masa cumpărată în Ikea, așa cum a fost scrisă, "dintr-un lemn solid compozit" se dovedește că, de fapt, acesta a fost colectat din cartoane, care împreună dețin doar o bandă de brânză topită într-un cuptor cu microunde.

Mutarea - e de rahat. Prieteni - suge. Ikea e de rahat. Brânza cremă este rece, dar nu poate fi utilizată pentru producția de mobilier.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: