5 smartphone-uri ieftine, cu o cameră excelentă

Lasă speranța că oricine dorește să găsească un telefon cu cameră foto răcoros și accesibil (mai puțin de 10 mii de ruble) în comerțul rusesc - pentru a găsi un model ieftin cu o cameră bună este problematic chiar și la Moscova.







5 smartphone-uri ieftine, cu o cameră excelentă

Meizu MX6

Dar, pentru a găsi ceva puternic și fără speranță din punct de vedere al camerei în magazinele de Internet din China - ușor! De exemplu, un metal frumos Meizu, cu un sunet bun în căști, și o camera de 12 megapixeli pe baza de senzor Sony IMX386. Retailerul rus a cerut timp de 24 de mii de ruble, pentru „chineză“ cu desyatiyadernym prostie MediaTek scump. Dar ordonarea lui pentru 13-14 mii de ruble este o altă problemă.

5 smartphone-uri ieftine, cu o cameră excelentă

5 smartphone-uri ieftine, cu o cameră excelentă

Sony Xperia M5 (dual)

5 smartphone-uri ieftine, cu o cameră excelentă

Sony Xperia M5

5 smartphone-uri ieftine, cu o cameră excelentă

5 smartphone-uri ieftine, cu o cameră excelentă

ZTE Nubia Z11 mini S

Au divizia de lux ZTE Nubia, și ea, la rândul său, există serie pilot de Z11, pentru care există o versiune simplificată a Z11 mini, care a cunoscut recent o reînnoire în casa pe care a construit Jack. Ar trebui să plătești un omagiu chinez - Z11 mini S diferă de Z11 mini cardinal și numai spre bine.







5 smartphone-uri ieftine, cu o cameră excelentă

ZTE Nubia Z11 mini S

Cu toate acestea, din cauza nopții strâmbă-minded algoritmi camera începe ppppp-rrrri-TTTT-orrrr Imma-Ms-vvvvat în modul automat, motiv pentru care în loc de imagini clare pe drum, veți obține întotdeauna „mânji“. Este necesar să ieșiți numai printr-un mod manual și este o ocupație destul de dificilă și nu instantanee.

5 smartphone-uri ieftine, cu o cameră excelentă

5 smartphone-uri ieftine, cu o cameră excelentă

Nu este o tendință foarte plăcută, dar trebuie avut în vedere faptul că, în multe privințe, Huawei a devenit într-adevăr cel mai priceput și civilizat "chinez" al tuturor concurenților din Regatul Mijlociu. De exemplu, în ceea ce privește optimizarea camerelor - Huawei Mate 9 a fost primul dintre toate telefoanele china existente, care au reușit să abordeze calitatea filmărilor la cele mai bune modele ale Apple și Samsung.

5 smartphone-uri ieftine, cu o cameră excelentă

Onoare 6X

Și în clasa de buget Huawei este puternic, deoarece oferă aparat de fotografiat bine într-un mediu în care concurenții sunt limitate la ideologia „am împins puternic Snapdragon în modele ieftine, care încă mai trebuie să?!“, Și aproape nu acorde atenție la calitatea de senzori și algoritmi pentru a optimiza fotografiere.

5 smartphone-uri ieftine, cu o cameră excelentă

Un exemplu de fotografie făcută pe camera principală Honor 6X (sursa: indiatoday.com)

5 smartphone-uri ieftine, cu o cameră excelentă

Un exemplu de fotografie făcută pe camera principală Honor 6X (sursa: pcadvisor.co.uk)

Xiaomi Mi5

5 smartphone-uri ieftine, cu o cameră excelentă

Xiaomi Mi5

5 smartphone-uri ieftine, cu o cameră excelentă

Un exemplu de fotografie făcută pe camera principală Xiaomi Mi5 (sursa: androidauthority.com)

5 smartphone-uri ieftine, cu o cameră excelentă

Un exemplu de fotografie făcută pe camera principală Xiaomi Mi5 (sursa: trustedreviews.com)







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: