5 Motivele pentru care ar trebui să ne păstrăm înainte de nuntă este un roman

Într-o familie mare, o familie creștină avea o bună tradiție de Crăciun. Cu câteva săptămâni înainte de sărbătoare, părinții au cumpărat cadouri scumpe pentru copii, le-au împachetat frumos și le-au pus sub un copac. Copiii au așteptat această zi cu nerăbdare să afle ce fel de cadou va fi de data asta.







Cel mai mare fiu din această familie a fost foarte curios. Întotdeauna voia să știe în avans ce pregăteau părinții lui. De aceea, într-o zi nu a putut să o suporte, iar noaptea, când toată lumea a fost deja adormită, sa îndreptat spre copac, a găsit o cutie cu numele său și a deschis-o cu ușurință. După ce și-a satisfăcut curiozitatea, el a împachetat masterat darul înapoi, astfel încât nimeni să nu știe și sa dus la culcare.

Și când a venit de Crăciun, și toate guițatul copiii au început să deschidă cadourile, surprize, fiul cel mare a făcut, de asemenea, un aspect, este o surpriză pentru el, și a încercat să forțeze un deliciu, dar, din păcate, nu sa întâmplat prea multe. Se pare că a doua oară nu mai este o surpriză surpriză.

Sa dovedit că darul nu mai este să-l aducă plăcerea de așteptat, pentru că de fiecare dată când l-au dus să joace, a condamnat conștiința lui că el a înșelat părinții lor, și-au făcut greșit.

Dar într-o zi nu a putut să-l suporte, a mărturisit părinților săi în faptă și sa pocăit, după care a ajuns la adevărata libertate și bucurie a darului primit.

Cred că ați înțeles moralul acestei povestiri.

5 Motivele pentru care ar trebui să ne păstrăm înainte de nuntă este un roman






Așadar, astăzi aș vrea să scriu 5 motive. de ce tinerii ar trebui să se mențină înainte de nuntă. Voi face imediat o rezervă că punctele pe care le citez aici se referă la tinerii creștini, care adesea nu înțeleg gravitatea acestui subiect. Conversia celor care s-au pocăit în biserică la maturitate este o altă poveste, pentru că eu cred în iertarea și restaurarea completă după pocăință.

1) O persoană care a avut o relație înainte de nuntă pierde ocazia să se bucure de nuntă. Pentru el, în ceea ce privește fiul cel mai mare din această poveste, surpriza pentru a doua oară nu mai este o surpriză.

De obicei, noaptea nuntii, cuplul eliminat hotel de lux într-un loc romantic. După băuturi răcoritoare, marea de felicitări și de numărare a donat bani :), cuplul se pensioneze acolo pentru placere. Dar omul care și-a pierdut nevinovatia undeva în circumstanțe obscure pe bancheta din spate a mașinii vechi, niciodată în viața mea nu va avea o admirație deosebită și surpriza din noaptea nuntii. Pentru el, această relație obișnuită.

2) O persoană care a avut o relație înainte de nuntă nu poate avea o relație atât de puternică în familie, ca un om care sa păstrat. Voi da un exemplu. Luați un scotch obișnuit și lipiți-l undeva. Apoi, desprindeți și lipiți într-un alt loc. Faceți asta de zece ori. Acum încercați să le lipiți un fel de cutie. Păstrează-l? Din oh.

3) O persoană care a avut multe relații înainte de nuntă, cel mai probabil se va întoarce la acest lucru și după nuntă! Șansele ca familia să fie trădare, dacă cineva din cuplu a fost "experimentat", crește uneori! E cinstit între noi - vrei asta? Vrei să te căsătorești sau să te căsătorești, și apoi să afli că partenerul tău a mers în jur? (iartă-mă pentru franceza mea).

5) Și ultimul, cel mai important. Biblia ne învață foarte clar despre puritatea sexuală.

Hebrews 13: 4 Să fie cinstiți toți, și patul este fără cusur; curvarii si preacurvarii Dumnezeu judecata.

O persoană care are o relație înainte de nuntă, încalcă porunca lui Dumnezeu cu consecințele care decurg din aceasta.

Prieteni, însumând, vreau să spun din nou că scopul acestui blog nu era de a condamna sau reproșa pe nimeni. Eu cred că omul nu a trecut prin asta în viața lui, dacă el se pocăiește cu sinceritate, Dumnezeu îl iartă, curăță și elimină consecințele păcatului. Niciodată nu e prea târziu să începi.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: