5 Motive pentru a vă retrage din rețelele sociale

chiar ideea era să se retragă :) Principalul motiv este că durează mult timp. Cumva nu am plătit la timp și Internetul a fost oprit. Cât am modificat în acea zi.







1 cauză - o pierdere de timp

Costuri suplimentare - în Odnoklassniki aceleași cadouri, prețul este de 1 frecare, și doriți să-l plătiți, și asta este. Când ați verificat pentru anul plățile către Odnoklassniki au fost îngrozite = aproape două mii. dar nu a fost niciodată chicled. Și dacă copilul sa așezat în Prostokvashino să joace - reușește să-l petreacă pe OKi, deși este avertizat de amenințarea unei excomunicări de la un computer.

Cel de-al doilea motiv - pierderea banilor pentru rahat

de multe ori în rețelele sociale întâlniți oameni care nu vă plac, dar nu puteți scăpa de ele. Angajatul a cerut prieteni, deși în lumea reală aproape nu comunică, și am citit pe bandă toate Labuda, pe care le observă. Pentru mine, însăși existența ei este stresul, iar apoi există o prezență constantă în viața mea.

sots.seti - mediu foarte agresiv. Mai ales după Ucraina - doar întuneric. trolls sunt peste tot.







3 cauză - emoții negative, societăți neplăcute

4 cauza - degradarea totală, incapacitatea și respingerea comunicării în direct

Ei bine, cu privire la conținutul de 50% din informații și nu vreau să spun - pierderea în greutate, părul, copiii morți, animalele bolnave, pune o clasă și altele.

5 Motivul - prostia acestei distracții și din nou pierderea nervilor

Acum 11 luni

În primul rând. Veți avea mai mult timp liber, pe care ați petrecut-o pentru vizionarea fără sens a unei casete de știri. Și de această dată vă puteți dedica auto-dezvoltării, familiei, sportului, plimbărilor.

Al doilea. Nu veți mai depinde de rețelele sociale. Nu imediat. Nu e ușor. Dar vei deveni o persoană liberă.

În al treilea rând. Veți începe să comunicați în direct cu oamenii mai mult. În rețelele sociale, am uitat de ceea ce este comunicarea în direct. Respingerea rețelei sociale vă va readuce în lumea reală a comunicării.

În al patrulea rând. Veți opri invidia succeselor altora (dacă, desigur, suferiți de această boală). În rețelele sociale, toată lumea încearcă să demonstreze cât de bună este viața lor, evitând momente negative care pot provoca involuntar invidie și chiar complexe.

În al cincilea rând. Salvează traficul și puterea bateriei dispozitivului mobil. Indiferent unde mergem, timpul liber este petrecut plasându-se în gadgeturile tale preferate. Prin renunțarea la rețelele sociale, șederea dvs. pe Internet va deveni mai conștientă. Sper că da.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: