5 modalități simple de a atrage bani în viața ta cu ajutorul puterii rațiunii, un portal despre pozitiv

5 modalități simple de a atrage bani în viața ta cu ajutorul puterii rațiunii, un portal despre pozitiv
Toată iarnă pre-vacanță seara, dragi cititori și cititori! Recent am căzut zăpadă, așa de frumoasă! Oriunde arborii de crăciun, ghirlandele, totul strălucește, strălucește. Cum poate să nu se bucure inima și sufletul? Vă cer cel puțin un minut să vă încetinesc fuga, să ridicați ochii de la pământ și să vă uitați în jur. Nu te uita la fețele nefericite. La urma urmei, învățăm să gândim pozitiv. așa că să ne uităm la bulgăre de zăpadă albă, la copacii de Crăciun care clipeau, la copiii care se scaldă în zăpadă! Există atât de multe lucruri pe care le puteți acorda atenție, nu-i așa?







Ei bine ... Este încă prea devreme pentru a vă felicita să veniți, deoarece încă așteptăm articole diferite în acest an de ieșire. Și astăzi avem un subiect foarte important: cum să atragem bogăția. Astăzi am încercat să pun împreună regulile cele mai importante cum să vă atrageți bani. și asta am primit.

1. Una dintre cele mai bune căi de a atrage bunăstarea este să arate aprecierea pentru banii care apare în viața ta.

Pentru a primi bani, trebuie să arătați recunoștință pentru prosperitatea materială pe care o aveți deja. John Kehoe. actualul milionar, a mulțumit minții supreme pentru fiecare pungă de orez pe care o avea. În cele din urmă, el a acumulat bogății în jurul lui. În loc să vă plângeți de faptul că nu aveți suficienți bani (și în conformitate cu Legea de atracție pentru a atrage chiar mai puțini bani) arată mulțumire, în sensul în care vă simțiți deja bogat.

2. Se comportă ca și cum ați fi deja bogați.

Acesta este punctul de plecare al întregii forțe de muncă a minții.
Trebuie să te comporți ca și cum ai fi ceea ce vrei. Deci, acționează ca și cum ai avea de fapt bunăstarea și banii pe care îi dorești, pe care i-ai avut. Întreabă-te dacă sunt bogat, așa că am făcut-o, cum am lucrat, cum m-am simțit, și apoi fac, acționează, simt așa.

3. Găsiți un ban, ridicați-l.

Pentru a atrage bogăția și prosperitatea în viața voastră, lumea voastră interioară trebuie să fie deschisă
la ideea de avere. Trebuie să fii receptiv și deschis la bogățiile care vin la tine dintr-o anumită sursă. Acest lucru se poate spune chiar despre o pereche de cenți situată pe asfalt. Dacă vă plimbați pe drum, vă acordați atenție monedelor și le ignorați, ca de obicei, deoarece pentru a le ridica, trebuie să vă aplecați și nu vă vor lua mult timp și efort. Îți spui sinele tău interior că vrei să te tai. Suma banilor nu contează. Subconștientul nu poate spune o singură monedă de la o mie de ruble. Tot ce știe, cum te simți.

4. Fii deschis la posibilitatea de a face bani.

Un lucru care este susținut de toți oamenii care au devenit ei înșiși milionari este că oportunitățile sunt peste tot. trebuie doar să înveți cum să le vezi. Vedeți pentru voi, doar căutați-vă viața. Există, probabil, multe lucruri în trecutul tău, dacă ai avea șansa de a te întoarce în timp, te poți îmbunătăți. Toate acestea sunt de înțeles: posibilitatea creșterii carierei pe care nu ați observat-o, o investiție în care nu ați crezut, sau doar o idee care te-ar putea face bogată, dar nu întruchipată niciodată.







5. Fă ceva care te face să te simți mult mai bine.

Aceasta este una dintre cele mai ușoare sfaturi. Doar acest lucru vă ajută să vă simțiți mai plăcut. Când te simți mai bine, energia ta crește și când energia ta crește, atragi mai multe evenimente, lucruri și oameni care te vor ajuta să te simți și mai bine.
Tot ce ai nevoie într-adevăr, în scopul de a atrage oameni mai buni, oportunități, lucruri în viața ta, inclusiv mai multă bogăție trimite energie pozitivă la lumea exterioară. După cum spune psihologul nostru: "Chiar și atunci când doar minți pe plajă și te simți bine, ești mai util pentru lume și univers decât atunci când faci ceva, dar în același timp supărat, supărat și așa mai departe". Fericirea și bucuria sunt de fapt reconstrui lumea la nivel molecular, si va aduce mai multă fericire, distracție, bucurie. Desigur, inversul este, de asemenea, adevărat. De aceea, trebuie să scăpăm de nemulțumire, de frică, de furie (am spus deja CUM) și să lăsăm în creier doar sentimente bune despre viața ta și pe tine însuți.

Ei bine, pentru astăzi, toată lumea, dragii noștri cititori! Ne vedem pe portalul Sila-Misli.ru! !

Da, și mintea mea subconștientă, care, după cum spunea Joe Kejo, poate vedea tot ce am ajuns la punctul de a lua o mizerie de la drum, mă va susține: "Da, prietene, afacerea ta e rea. Fără bani? Simt. Ei bine, nu, nu. Rămâneți mai departe față de cei săraci "

Poate că în aceste moduri vorbim de faptul că este la mic că poate fi atras un lot. Ca și în cazul lui Keho, milioane de dolari au fost atrase de pungile de orez. Aici chestiunea este modul în care ne simțim, acordând atenție unei minune. Ne simțim ca un ratat care ia o mizerie sau un om care dorește să atragă mai mulți bani și mai mult la bani?

Da, într-adevăr, atitudinea noastră este foarte, foarte importantă! Dar mi se pare că punctul 3, cu toate acestea, este direct opus punctului 2.

Un om bogat, care iese din limuzina lui, nu va ajunge niciodată pentru un mic picioare aflat pe trotuar. Prin urmare, trebuie să alegeți unul din cele două lucruri: fie că vă comportați ca un succes și bogat, fie ca un cerșetor - luați o mizerie de pe drum.

În mod clar, toate acestea sunt foarte controversate, totuși, ca și viața în sine.

Da, câți oameni - atât de multe opinii! Aș dori să nu fiu de acord cu punctul 3.

Îmi amintesc, în copilărie, în perioada sovietică, lucrurile mici pe care le-am găsit ne-au ajutat foarte mult. Veniți la magazin pentru a vă cumpăra o înghețată sau o sifon - și în buzunar nu este suficient de 1-5 cenți. Ieșiți și căutați în jurul magazinului - aproape întotdeauna a fost o sumă lipsă.

În timp, vă reconsiderați opiniile. Cumva, undeva am întâlnit o astfel de opinie: nu luați niciodată un străin, inclusiv bani găsiți pe drum. Alocați-i pe voi înșivă și atunci soarta vă va duce de mai multe ori pentru asta. Odată ce banii nu sunt câștigați de dvs. - nu sunt ale voastre.

Există încă un argument împotriva punctului 3. Cei care cred în magie știu probabil că există un astfel de mod: pe obiecte de metal (bani, ornamente) își înlătură eșecurile, bolile etc. Și apoi aceste obiecte, încărcate cu un negativ, sunt aruncate pe stradă. Ridicat - apoi a adus în viața lui aceste boli și nenorociri!

Personal, cred mai puțin și mai puțin în diferite tipuri de vrăjitorie și magie. Dacă găsesc pe drum o bucată de hârtie de cinci mii - cel mai probabil, o voi ridica. Dar de dragul celor zeci de metal, nu mă voi apleca. Această sumă nu rezolvă problemele mele și nu mă va face mai bogată. Lăsați-l să stea pe drum - poate cineva, de exemplu un cerșetor, va fi necesară.

Cărțile noastre

5 modalități simple de a atrage bani în viața ta cu ajutorul puterii rațiunii, un portal despre pozitiv

9 Etape de schimbare a vieții în bine

5 modalități simple de a atrage bani în viața ta cu ajutorul puterii rațiunii, un portal despre pozitiv

Executarea dorințelor. Întrebări și răspunsuri

5 modalități simple de a atrage bani în viața ta cu ajutorul puterii rațiunii, un portal despre pozitiv

Executarea dorințelor cu puterea gândirii.
Cunoștințe practice.

5 modalități simple de a atrage bani în viața ta cu ajutorul puterii rațiunii, un portal despre pozitiv

Practica bunăstării financiare
și puterea gândirii







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: