5 fraze magice pentru bărbați


5 fraze magice pentru bărbați

Barbatii le place sa asculte femeile, mai ales cand le spun. complimente.

Psihologii spun că pentru o femeie un compliment este doar câteva propoziții fără sens. Și pentru un bărbat acest lucru este un stimulent pentru acțiune. În plus, a formulat cu îndemânare și a spus în timp util, el are o mare putere educațională.







Cuvintele doamnelor pentru bărbați sunt necesare, ca și aerul. Dar, vă rugăm să rețineți, principalul lucru aici nu este să exagerați. Nu ai timp să te uiți înapoi, deoarece soțul interceptat va începe să privească pe alții și pe tine în jos. Sau, mai rău, te va suspecta de insinceritate. Prin urmare, este necesar să se laude cu mintea. Un compliment competent ar trebui să fie subtil și rafinat. Că obiectul nu înțelege de ce este atât de plăcut pentru el în societatea ta.

De unde ai venit?

Întreabă-ți soțul mai des, cum poate el să fie întotdeauna așa cum este? Hotărând să manifeste un interes sincer față de persoana lui, el va fi forțat să spună câteva cuvinte măgulitoare despre el însuși iubit, pentru a explica de ce este atât de minunat. Și pentru un bărbat nu este nimic mai plăcut!







Am nevoie de sfatul tău neprețuit

Bărbații încep să se umfle cu mândrie când sunt recunoscuți competenți în orice chestiune. Întreabă-l cum să acționeze în această situație sau în această situație și, sub acest pretext, explicați simultan de ce ați îndreptat-o ​​în mod special spre sfat. "Mă vei ajuta cu siguranță să rezolv asta. Am nevoie doar de acest sfat, de experiență și de capacitatea de a privi în mod corespunzător lucrurile. ''.

Respectați-mă - apreciați-mi câinele

Admiterea este aceea de a admira nu persoana însuși, ci ceea ce îi este drag. În loc să spui: "Ai un gust minunat!" "E mai bine să spui:" Ai o cravată frumoasă. el este atat de bun cu tricoul lui! "

Comparați-vă soțul cu cineva care vă este foarte drag. De exemplu: "Îmi amintești de tatăl meu. El a fost întotdeauna un model de model pentru mine și pentru cel mai bun prieten! "Acest compliment este extrem de măgulitor pentru oricine a obținut o astfel de comparație.

Plătește-te cu un fund dublu

Știți că sub forma unui compliment puteți chiar să acoperiți criticile? Și, apropo, în acest fel veți obține un efect educațional mult mai mult decât dacă vă faceți pretențiile în fața alesei voastre.

Complimentele sunt utile nu numai pentru a vorbi cu soțul ei, ci și cu șeful! Dacă, de exemplu, sunteți lăudat de un client în prezența unui superior, puteți scădea puțin ochii și puteți spune: "Vă mulțumesc! Orice ați spune, conducerea noastră știe cum să selectați personalul. " Vei vedea, cariera ta va merge după aceea.

Nu există o astfel de situație care să nu poată fi "îndulcită" cu un compliment și să câștige puncte suplimentare pentru acest lucru în ochii unui bărbat. Deci - cântați-le laude.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: