20 sfaturi excelente, cum să re-simți bucuria vieții și strălucirea blogului de tineret despre sănătate și

20 sfaturi excelente, cum să re-simți bucuria vieții și strălucirea blogului de tineret despre sănătate și
Și astăzi pentru dvs. 20 de sfaturi utile, cum să re-simți bucuria vieții și strălucirea tinereții.

Toți probabil înțeleg că tineretul este o stare a sufletului. Dacă Lumina sufletului, energia voastră interioară din voi este activă, atunci nici o bătrânețe nu va prevala împotriva voastră. Există 20 de sfaturi minunate pentru cei care vor să rămână tineri.







Asigurați-vă că aceste reguli stau la baza vieții dvs. timp de cel puțin o săptămână. Revedeți-le de mai multe ori pe zi ...

Poate că corpul tău nu este la fel de frumos ca și în trecut, dar nu te va împiedica să fii tânăr și puternic. Până la urmă, adevăratul tineret este curajul, deschiderea, energia și un zâmbet. Nu este niciodată prea târziu să începeți să generați aceste calități în voi!

Asigurați-vă că aceste reguli stau la baza vieții dvs. timp de cel puțin o săptămână. Revedeți-le de mai multe ori pe zi, ca să nu uitați. Imaginați-vă ce ați face dacă ați fi tineri. Acum, puteți face tot și să faceți mai multe greșeli. Încearcă!







1. Ridurile nu te fac bătrân. Sunt mulți la copii. Vei face o asigurare proastă că toate cele bune s-au terminat.

2. Vârsta nu este cauza deznădejdii tale. Cauza deznădejdii este lenea ta.

3. Ura de sine este nefiresc. L-ai achiziționat de mulți ani din viața ta. Este o achiziție valoroasă care să-i păstreze?

20 sfaturi excelente, cum să re-simți bucuria vieții și strălucirea blogului de tineret despre sănătate și
4. Dacă erați sexy în tinerețe, acum nu sunteți numai sexy, ci și inteligenți.

5. Nu opriți niciodată visul. Visele te țin în plină desfășurare!

6. Dacă sunteți complex din cauza excesului de greutate, amintiți-vă cel puțin cinci prieteni subțiri care sunt departe de a fi frumoși. Carisma depinde de greutatea unei persoane?

7. Transformați-vă invidia în inspirație și niciodată nu veți epuiza energia!

8. Te-a plictisit să trăiești și se pare că totul este familiar și de înțeles de mult? Prostii! Nu este niciodată prea târziu să înveți o nouă profesie și să trăiești încă o viață - ca de la o artă curată!

10. Iubiți-vă slujba, iubiți-vă casa. Faceți totul în jur încât să puteți adora. Dragostea este contagioasă, deci începeți o epidemie!

Așteptați continuarea - încă 10 sfaturi.

Personal, îmi place căpșunile cu cremă, dar peștii dintr-un anumit motiv preferă viermi. De aceea, când merg la pescuit, nu mă gândesc la ceea ce-mi place, ci la faptul că îmi plac peștele. Dale Carnegie







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: