19 Citat Coco Chanel

19 Citat Coco Chanel

O femeie independentă, misterioasă și rafinată, care a creat un nou tip și un nou aspect al unei femei, care a produs o revoluție incredibilă de atunci. Declarațiile ei trebuie re-citite din când în când, deoarece conțin o semnificație și o valoare profundă.







Cotațiile coco chanel:

Dacă sunteți născut fără aripi, nu-i împiedicați să crească.

Cu cât e mai rău afacerea fetei, cu atât ar trebui să se uite mai bine.

Dacă vrei să ai ceva ce nu ai avut niciodată, va trebui să faci lucruri pe care nu le-ai făcut niciodată.

Orice s-ar putea spune, o femeie din viața unui om este doar una. Restul sunt umbrele ei ...

Fiecare fată ar trebui să știe întotdeauna două lucruri: ceea ce și cine vrea ea







Nu-mi pasă ce crezi despre mine. Nu mă gândesc deloc la tine.

Nu există femei urâte, sunt leneși.

Nu-mi plac jachetele lungi - când vorbesc cu un bărbat, nu văd cum mă tratează.

Nu te căsători cu bărbați cu pungă pentru trivia.

Nimeni nu este tânăr după patruzeci de ani, dar putem fi irezistibil la orice vârstă.

Adevărata fericire este ieftină: dacă trebuie să plătiți un preț ridicat pentru ea, atunci este un fals.

Mâinile - cartea de vizită a fetei; gât - pașaport; piept - pașaport.

Vârsta veche nu protejează de dragoste, dar dragostea protejează de bătrânețe

Modul meu de îmbrăcare, am provocat ridicolul altora, dar acesta a fost secretul succesului meu. Nu m-am uitat ca toți ceilalți.

La femei, punctul G este la sfârșitul cuvântului SHOPPING

Toate în mâinile noastre, astfel încât acestea nu pot fi omise.

Aveți grijă de frumusețe, trebuie să începeți cu inima și sufletul, altfel niciun machiaj nu va ajuta.

O femeie îngrijorează viitorul până când se va căsători. Un om nu-și face griji pentru viitor până când se căsătorește.

O femeie care nu folosește make-up, crede prea mult despre ea însăși.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: