15 Fapte despre indieni - o sursă de bună dispoziție

Nu, probabil ca sunt cafea :)

Buhharik, toarnă tot ceaiul!
Provocare cu zmeură, Debenke cu lamaie, zahar Nikonuksu doar negru, lapte Ivgenusu, Zapraschiku cu ghimbir, HP Adu Tolkinu verde cu miere, Sleepy Hibiscus, Mehasyu soția lasa ceaiul are, de asemenea, să te chifir.







și scoateți blondul și talasmanul neskvik, din care puteți coaceți apoi iepurașii de ciocolată, dați-i harnasamentului :)

Du-te la somn, ohalniki! E dimineata, vine timpul conversatiilor seculare

Ei bine, ca întotdeauna,

Conchita nu este acum într-o tendință?

și artistul de la tine ca cineva de la mine?)

Mihas, începe să scrie poezii, poate că va întârzia, astfel încât va fi primul lucru în viață, care este deja soția nu trebuie să fie prezent în lume îi lipsește Kholodkovsky și păstârnac acesteia)

Eh, Eugene, nu mă atrage pe mine, Drăguț, soția mea e mai bună, așa că am să aștept, poate că nu voi muri.

Eugene, ai venit la tine acasă în această iarnă?

Ajută-te.
(Masturbarea)
Acesta nu este un canal pentru trădare. Și, în același timp, amintiți-vă din copilărie

Am scris-o.

Părăsiți temporar discuția în timp ce animalul înșeală.

Farthopidorasina, zebala minus, zhenechka-silently x * y sui avort Pidarasa

Căci chiar și datoria conjugală ochenya vrea să se împlinească, iar soția din spital să mintă.

Mikha, de ce taie ceapa?

De ce ar trebui o lacrimă de râu? hi

15 Fapte despre indieni - o sursă de bună dispoziție






1. Indienii din tribul Tarahumara cred că au fost creați de un zeu de lut pur, iar oamenii albi au creat diavolul dintr-un amestec de lut și cenușă.

2. Printre strămoșii Johnny Depp, Quentin Tarantino, Kevin Costner, Cameron Diaz, Tommy Lee Jones, Tori Amos si Chuck Norris au fost indieni Cherokee trib.

4. Locuitorii din Taos-Pueblo trăiesc în continuare în fortărețe cu mai multe etaje, construite acum 1000 de ani.

5. O serie de decizii existente ale Curții Supreme a Statelor Unite sugerează că guvernul are dreptul de a ateriza, care "a deschis" țara sa, și nu populația locală.

6. Gardienii, îngropați împreună cu conducătorul lui Sipan, care a trăit acum 1800 de ani, au suferit o amputare a picioarelor, pentru ca ei să nu scape din mormânt.

7. În poporul din Kwakiutl, un membru al tribului, împrumutat de la un alt indian, își poate lăsa numele ca pe un gaj. În timp ce datoria nu va fi returnată debitorului, nu se poate aplica în nume.

8. Parasutistii armatei americane au o traditie de a striga numele de Jeronimo (liderul Apache-urilor) la momentul saritului cu parașuta.

9. Prințul Maximilian și artistul Carl Bodmer, în 1832-1834, au călătorit în Missouri și au petrecut vara în tribul negru.

10. Studiile lui L. Morgan despre matriarhie în Iroquois au devenit o legătură importantă în crearea conceptului marxist al evoluționismului.

11. Indienii din Cherokee au fost, de asemenea, proprietari de sclavi (cei mai mari dintre indieni) și de multe ori au existat insurecții pe teritoriul lor, cel mai mare dintre acestea fiind în 1842.

12. Comanches avea o tradiție în care, după fiecare raid, îmbrăcați în haine de trofeu. De multe ori, s-au dovedit a fi corsete, ghivece, coadă, cilindri etc. care contrastează puternic cu culoarea de luptă și cu armele războinicilor Comanche.

13. În unele grupuri de "piele roșie", culoarea pielii poate avea o nuanță albăstrui.

14. 99% dintre indieni au primul grup de sânge (80% din indienii din America de Nord) și un factor Rh pozitiv.

15. Unele popoare indiene (Salish, Chinook, Kutanai în vest și Choctaw și Biloxi în est) au practicat - aplatizarea capului (engleza). Aceeași practică a existat și în Egiptul antic.

Cele mai importante postări din această secțiune







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: