100 Rugăciuni pentru ajutor rapid

Pacea Domnului este plin de beneficii pentru fiecare dintre noi, și toată lumea va găsi în ea activitatea forțelor și abilitățile, și toată lumea poate trăi în prosperitate și fericire, dacă constructe viața după poruncile lui Hristos. O dată într-o situație financiară dificilă, pierderea locurilor de muncă, se confruntă cu fraudă, furt sau pierdere, în suferință, frică și rândul său, disperare la Domnul, Fecioara Maria, Îngerul Păzitor și sfinții cu cuvintele sfintele rugăciuni și ajutorul va veni cu siguranta!







Cuprins

Rugăciuni pentru ajutor și sprijin grațios

Rugăciunea la Fecioara Maria

Venerarea Maicii Domnului în Rusia

Cultul Preasfintei Theotoki ca apărător al pământului rusesc și mijlocitor pentru poporul rus este o lungă tradiție a Rusiei creștine.

Timp de o mie de ani, Maica lui Dumnezeu a arătat popoarele ruse miracole nespuse, salvându-l de invadatori străini, oprindu-se de războaie și foamete, oprindu-se de epidemiile agresive. Seturi de biserici și mănăstiri din întreaga Rusie au fost construite în locurile indicate de Maica Domnului, multe dintre sursele sfințite de ea, și în zilele noastre le dau oamenilor vindecare și purificare din păcate.

Înainte de a Icoanei Maicii Domnului te rogi pentru călăuzire pe calea cea dreaptă, pentru vindecarea indispozițiile, reconcilierea beligerante, fericirea maritală și bunăstarea, nașterea copiilor sănătoși, despre a scăpa de sărăcie - în orice primejdie și durere.

Pentru bunăstarea și stabilitatea vieții

Canonul este un serviciu de rugăciune pentru Preasfânta Sa Theotokos, care este plină de durere și sinceritate în orice suferință. Crearea călugărului Theostistik

Sfântul martir Feostirikt - Hegumen Pelikitsky, care a trăit în secolul al VIII-lea și a luat moartea mucenicului pentru credința creștină în timpul domniei împăratului Constantin Copronima.

Canon a Sfintei Fecioare Maria - produsul unei rugăciuni lungi, care ajută să găsească alinare în orice probleme, a scăpa de frica si anxietate, simt puterea pentru noi realizări sub acoperirea Binecuvântatei Mame a lui Dumnezeu.

Citiți acest canon înainte de orice afacere importantă și dacă simțiți nevoia de a vă pune gândurile și sentimentele în ordine și echilibru.

Troparion la Theotokos, Tonul 4

Fecioarei cu sârguință acum păcătoși pritetsem și smerenie, și să cădem în pocăință de asteptare din adâncul sufletului: Lady, Pomozov pe noi miloserdovavshi, potschisya, pogibaem dintr-o varietate de păcate, nu îndepărta tschi tău servitori, t n bo și o singură imami speranță. (De două ori), Slavă, și acum: Nu tăcea ca niciodată, Maica lui Dumnezeu, puterea Ta nevrednic glagolati: ASCHE bo Tu n-ar fi confruntat cu o roagă cine ne izbavil de necazuri Shred, care s-ar fi păstrat până acum liber? Nu se retragă, Lady, de la tine: servitorii tăi bo spasaeshi vreodată, de orice rău.

Miluiește-mă de mine, Doamne, după îndurarea Ta cea mare și după mulțimea tatălui tău, purifică nelegiuirea mea. În mod rezonabil, din nelegiuirea mea, din păcatul meu, curătați-mă de păcatul meu; Căci știu nelegiuirile mele, și păcatul meu este înaintea mea, forțând. Pentru voi, care sunteți unul și ați păcătuit, și creatura care este înaintea voastră; ca și cum ar fi justificat în cuvintele tale, și vei câștiga să-l judeci pe Ti. Cu siguranță, sunt în nelegiuire și în păcat, mama mamei mele. Iată, ați iubit cu adevărat adevărul; înțelepciunea necunoscută și secretă a Tinei vostru manifestată. Răzuiți-mă cu isop și curățiți; Spală-mă, și voi fi sigur de zăpadă. Ascultați bucuria și bucuria mea auzului; oasele sunt umile. Îndepărtează-ți fața de păcatul meu și curăță-ți toată nelegiuirea mea. Creați o inimă curată în mine, Doamne, și reînnoiți spiritul drepturilor în pântecele meu. Nu mă scoateți din prezența voastră, și nu vă duceți de la Mine Duhul Sfânt. Dă-mi bucuria mântuirii tale și a Duhului Domnilor. Voi învăța pe cei răi pe calea voastră, și nelegiuirile față de voi se vor întoarce. "Salvează-mă de sânge, Dumnezeule, Dumnezeul mântuirii mele; limba mea este apărată în neprihănire. Doamne, deschide-mi gura, iar buzele tale vor arăta lauda ta. Dacă ți-ai fi dorit sacrificiul, ți-am dat-o: arderile de tot nu sunt bune. Sacrificiul duhului lui Dumnezeu este rupt; inima este ruptă și cu umilință Dumnezeu nu disprețuiește. Doamne, Doamne, cu bunăvoința Ta, și să zidească zidurile Ierusalimului. Atunci bucurați-vă de jertfa neprihănirii, de darul și de ars; Apoi, vițeii sunt încredințați Oltarului.







Canonul Sfintei Fecioare, voce 8

Am uscat apa și am scăpat de răul egiptean, Ibrahim vopiyashe: cerșetorului și Dumnezeului nostru de a lua.

Refren: Sfânta Maica Domnului, salvează-ne.

Mulți dintre ei mă păstrează napastmi, eu caut refugiu cu Tine, mântuirea este: oh, Mama Cuvântului și Devo, mântuiește-mă de cei răi și cruzi.

Pasiunile îmi sunt rușine de dorințe și multe deznădăjduri îmi împlinesc sufletul; muri, fata, tăcerea Fiului și a Dumnezeului tău, toate împușcăturile.

Glory: Spasa te rozhdshuyu, și Dumnezeu, mă rog, O, Fecioara, izbavitisya mi rău: să te bo acum pribegaya, sufletul prostirayu și imaginație.

Și acum: Neduguyuscha trup si suflet, vizita a divinului și a industriei de la tine garantați, unit Bogomati, ca un bun și Blagago același părinte.

cercul ceresc Verhotvorche, Doamne, și Zizhditelyu Bisericii, Tu M pentru a consolida dvs. krayu dragoste zhelanie, declarație adevărată, uniforma omenirii.

Reprezentarea și vălul vieții mele stau jos, O, Theotokos of Devo: Tu mă vei hrăni cu odihna ta, cu binele care este vinovat; declarația credincioasă, una este atotputernică.

Mă rog, Devo, jena sufletului meu și durerile furtunii mele vor ruina: Tu ești Dumnezeu, conducătorul lui Dumnezeu care cunoaște tăcerea lui Hristos, te-ai născut, un Sfânt.

Slava: Benefactorul născut bun vinovat, bunăvoința bogăției în toate sursele, tot ce poți face, atât de puternică în cetatea lui Hristos, binecuvântată de Dumnezeu.

Și acum: boli lyutymi și pasiuni dureroase istyazaemu, Devo, tu mi Pomozov: vindecări bo neoskudnoe te cunosc comoara, Imaculata, neizhdivaemoe.

Salvează-i pe robul tău de necazuri, Doamne Theotokos, de parcă ar fi fugit la tine cu Șeful, ca un zid și o predestinare inviolabilă.

Acordați-mi cu caritate, Sfânta Maică a lui Dumnezeu, furia mea față de trupul meu feroce și vindecați boala sufletului meu.

Agonie Stena cald și irezistibil, istochniche har, o stațiune la nivel mondial, cu sârguință strigam Tie: Fecioara Stăpână, preliminare, și de multe necazuri izbavi ne-a unit în curând predstatelstvuyuschaya.

Ascultați, Doamne, contemplationul tău al sacramentului, mintea faptelor tale și Dumnezeul tău divin.

Pasiunea rușinii mele, ajutorul care a dat naștere Domnului și furtuna greșelilor mele, Dumnezeul iubit.

Mercy Abisul tău invocând binecuvântările mele, binecuvântate Arthas, născut și spasuri ale tuturor cântând Ty.

Bucurați-vă, cei mai puri, darurile voastre, caritabilele cântând cântând, care vă conduc de către Dumnezeu, Mama.

Gloria: În patul bolii și al infirmității mele voi fi scăzut, ca Blagolyubiv, ajutor, Mama lui Dumnezeu, este o Fecioară.

Și acum: Speranța și afirmarea și mântuirea zidului în imobilul lui Tja, Vsetetaya, inconvenientele tuturor celor pe care le scăpăm.

Să ne lumineze prin porunca Ta, Doamne, și cu pacea Ta cea mare să ne încredințezi, Humane. Expirați, Pure, bucurați-vă inima mea, dătătorul vostru incoruptibil al bucuriei, bucuria născută din vinovăție.

Eliberați-ne de necazuri, Fecioara Fericită, eliberarea veșnică a eliberării și pacea, fiecare minte superioară.

Glorie: rezolvați întunericul păcatelor mele, suferința lui Dumnezeu, iluminarea Domniei voastre, Lumina care a dat naștere divinului și veșnicului.

Și acum: vindecă-te, pur, sufletul meu este o lipsă de înțelepciune, vizitarea vizitelor tale și construirea rugăciunilor cu subjugarea Ta.

rugăciune Strâmtoarea la Domnul, și să-I va spune durerea mea, ca un nebun să îndeplinească sufletul meu, și burta iadul meu se apropie, și, mă rog Tu Iona de afide, Dumnezeu ridicat pe mine.

Moartea și afide Tu a salvat, Sam Xia izdav moarte, degradare și moarte prin natura mea, YATO fosta, Fecioară, roagă-te Domnului, și fiul tău, că dușmanii răutății pe mine izbaviti.

Pentru femeia, Tia, burta și firma de pază, Devo, vor rezolva zvonurile și vor imputa diavolii; și mă rog întotdeauna, din afidele pasiunilor mele nu voi.

Glory: Yako perete styazhahom refugiu și mântuirea sufletelor toate perfecte, și Prostranstvo în durere, Otrokovice și educația ta vreodată raduemsya: o doamnă, iar acum avem pasiunile și nenorocirile salva.

Și acum: Pe pat este acum minciună nemoschstvuyay, și aduce vindecare carnea mea, dar Dumnezeu și lume și Spasa Izbavitelya boli rozhdshaya, de aceea, te rog, cel Bun: de la vozstavi boala afidelor pe mine.

Creștinii Predstatelstvo fără vină, hodataystvo la Creator imuabile, nu disprețui rugăciunea glasy păcătoși, dar preliminare, Tu Blagaya, să ne ajute, dreptul de apel T; vă rugați mai repede și fiți convinși să vă rugați, cei care sunt predestinați, Theotokos, care te onorează.

Un alt cond, vocea este aceeași

Nu imami de alte ajutoare, nu imamuri de altă speranță, sunteți Tu, Cel mai Pur Devo. Tu să ne ajuți, să sperăm în Tine și să ne mărim cu toții, robii Tăi nu sunt sclavi, să nu fim rușinați.

Sfârșitul fișei de informații.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: