10 Fapte despre lana del rey

10 Fapte despre lana del rey

  1. În calitate de copil, Elizabeth Grant (numele real al cântăreței) a cântat într-un cor de școală.
  2. Tatăl cântăreței nu-și ascunde iubirea pentru casele de remorci, deci nu este surprinzător faptul că Lana Del Rey a petrecut cea mai mare parte din copilăria ei într-un parc de remorci.
  3. Adolescenta Lana Del Rey a fost dependentă de băuturile alcoolice. La vârsta de paisprezece ea a fost trimisă la un internat din Connecticut, unde putea fi vindecată de boală. Acum, cântăreața își dă seama că dependența de alcool e cel mai rău lucru care i sa întâmplat vreodată. Apropo, multe dintre melodiile artistului se bazează pe amintirile acestei perioade teribile de viață.
  4. Este interesant faptul că pe corpul lui Lana Del Rey etaleaza mai multe tatuaje: litera „M“, semnul infinit, iar cuvintele „Paradis“ ( „Paradise“), pe de o parte stângă Inscripția «Viața este frumoasă» ( «Viața e frumoasă»), «Trust nr o »(«nu are încredere în nimeni»),«Die tinere»(« Die tânără „) și«Nabokov Whitman»(nume de scriitori) pe mâna dreaptă.
  5. Lana Del Rey este vegetariană.
  6. Creativitatea Lana Del Rey atrage chiar politicieni. De exemplu, premierul britanic David Cameron, într-un interviu pentru ziarul "Daily Telegraph", a declarat că este îndrăgostit de muzica unui diva american.
  7. Mulți sunt interesați de modul în care Lana Del Rey și-a dezvoltat abilitățile vocale. Cântăreața însăși spune despre asta: "N-am făcut niciodată nimic pentru a-mi îmbunătăți vocea, ba chiar dimpotrivă: mănânc ciocolată în tone, beau lapte cu litri. Deci, vocea mea probabil există, în ciuda și nu din cauza eforturilor mele.
  8. Actrita nu numai ca canta, dar si canta la chitara.
  9. Filmele preferate ale cântăreței sunt filmele "Godfather", "Godfather - 2" și "Frumusețea în stil american".
  10. Apropo, filmul "Great Gatsby" a apărut recent pe ecrane. principalul single al coloanei sonore la care a fost interpretat de Lana Del Rey (cântecul "Young and beautiful").






Pentru a arăta cel puțin așteptările concertului grandios al cântăreței, vă sugerăm să vă amintiți sau să vedeți pentru prima dată cele mai bune clipuri ale Lanei Del Rey.













Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: