8 Principalele greșeli în pat, pe care femeile le comit

După cum sa dovedit, bărbații sunt nemulțumiți de rolurile foarte primitive pe care le pot juca femeile în pat.

Bărbații nu-i plac când femeile se comportă ca și cum ar fi indiferenți față de sex







Așternutul este un loc în care un bărbat este vulnerabil. El, în primul rând, se teme de a fi respins. În al doilea rând, el începe să se simtă responsabil pentru viața sexuală a partenerului și este învinovățit de responsabilitate. Mai mult, el începe să suspecteze o femeie de trădare.

De ce facem asta?

Adesea, acest lucru se întâmplă din cauza complexului - "Nu arătați ca o prostituată". Iar pentru unele dintre femei, jocul de "cadavru sexual" este o formă aparte de exprimare a mâniei sau a nemulțumirii: "Nu simt nimic. Nu ai nici o putere asupra mea. În limba psihologilor, aceasta se numește o "reacție pasivă-agresivă": partenerul pare pasiv, dar, de fapt, lipsa de reacție este o formă de comportament agresiv.

Interesul pentru sex este o demonstrație a dragostei pentru un partener. Orice ați spune în viața obișnuită, un om va "asculta" mai întâi corpul vostru. Întrebați-vă: "Mi-ar plăcea sex dacă partenerul sa comportat diferit?" Răspunsul afirmativ este o scuză pentru a vorbi cu omul tău.

Barbatii nu le place atunci când femeile nu știu corpul lor

Este proastă când un partener, abia atingând pieptul, așteaptă doamna la cel mai înalt punct de emoție. Barbatii se simt la fel. Ei sunt supărați atunci când o femeie restrânge preludiul numai la penis - doar într-o grabă să-l excită, astfel încât "acest" este în curând peste.

De ce facem asta?

Poate că am crescut din teama organului sexual masculin, la care de multe ori suferim resentimente și iritare față de partener.

Femeile își ezită frecvent să-și întrebe partenerul despre ceea ce le place și fac totul în felul lor. Dar femeile nu au acest organ și cum știu cum funcționează. Prin urmare, în chestiuni tact, nu este nimic rușinos.

Bărbații nu-i plac atunci când îi învinovățim pentru orgasm

Aceasta are o presiune psihologică puternică asupra bărbaților - ei se simt ca perdanți. Atunci când partenerul nu spune ceea ce îi place cel mai mult și cum să-i dea o plăcere maximă, omul simte ca și cum trece examenul unui iubitor de pricepere.

De ce facem asta?

În primul rând, din timiditate. În al doilea rând, multe doamne nu doresc să recunoască faptul că nu sunt zeița sexului și a orgasmului, ele ajung destul de greu. Majoritatea femeilor preferă să sufere în liniște de nemulțumire, decât să ceară ajutor unui partener.

El nu este deloc obligat să știe cum să ne ajute să experimentăm orgasmul. Deci trebuie să scuipi de rușine și să împărțiți trăsăturile corpului tău. În plus, "sexul verbal" nu este mai puțin important decât fizic.

Bărbații nu-i plac atunci când un partener îi comandă: întoarce-te, loveste aici.

În primul rând, instrucțiunile clare creează un sentiment pentru bărbați că nu sunt încredințați și controlați. În al doilea rând, ordinele permanente determină bărbații o dorință naturală de a-și recâștiga conducerea. Ei încep să se lupte pentru putere în pat, în loc de a iubi doar.

De ce facem asta?

Multe femei decid subconștient că este mai bine să explice totul decât să te expui riscului unei alte dezamăgiri. Uneori acest comportament este asociat cu marea responsabilitate pe care o au femeile în viață. Ei abordează sexul ca pe un proiect care trebuie implementat cu succes.

Simțind că este constant verificat și controlat, îi deranjează pe oricine. Încercați să aveți încredere în partener și dați-i ocazia să utilizeze informațiile primite la discreția sa.

Bărbații nu-i plac femeile care sunt timide de corpul lor

Acest comportament face ca oamenii să pună la îndoială corectitudinea propria lor alegere, în cazul în care este atât de teribil, care cere un viraj imediat pe lumina, eu o fac în acest pat?

De ce facem asta?

În pat, complexele sunt agravate la femei, care sunt profund nesigure. "Protecția" sub formă de haine este distrusă și nu sunt gata să apară în fața partenerului într-o formă "adevărată". Mulți pur și simplu se simt jenați de kilogramele în plus sau de celulita, crezând că nu respectă "standardele" frumuseții.

Când un om era cu tine în pat, el, crede-mă, nu mai contează decât celulita. Deficiențele partenerului, el va afla numai atunci când insistă asupra faptului că le indică. Prin urmare, demonstrează cu îndrăzneală demnitatea.

Bărbații nu-i plac când femeile vorbesc mult în pat

Acest lucru împiedică bărbații să se distreze. Îi este dificil să asculte și să facă dragoste în același timp, pentru că aceasta înseamnă funcționarea simultană a ambelor emisfere ale creierului. Ei fac un efort pentru a înțelege ce îi spune partenerul. Cu cât mai multe cuvinte, cu atât mai multă minte, până ce nu mai simte ceva.







De ce facem asta?

Nervici sau îndoieli de sine, femeile își ameliorează tensiunea în conversație. In timpul actului sexual, se confruntă cu senzațiile fizice mai intense, femeile de multe ori nu știu cum să se relaxeze, și au recurs la modul cel mai obișnuit pentru ei să descarce - conversația.

Concentrați-vă toate simțurile pe corp, concentrați-vă subconștientul asupra a ceea ce vă simțiți, nu asupra a ceea ce ați dori să spuneți. Mai bine, încercați să supraviețuiți cel puțin un act în tăcere.

Barbatii nu-i plac cand femeile in pat sunt preocupate de aparitia lor

Când doamnele din pat corectate lenjerie, păr, sau verifica, unse machiaj Do, apoi aspectul său dă un om un semnal: „Nu mă atinge“, în loc de gândire despre cum să dea plăcerea partenerului, oamenii sunt obligați să controleze o atenție, astfel încât să nu strice aspectul ei uite.

De ce facem asta?

De la îndoială de sine. În plus, femeile sunt afectate de o "spălare a creierului" constantă, ciocnind stereotipurile de frumusețe și atractivitate.

Bărbații apreciază în mod deosebit încrederea în sine, abilitatea de a-și accentua frumusețea naturală. Partenerul ar trebui să știe că iubitul se simte calm fără cosmetice și alte trucuri.

Barbatii nu-i plac cand femeile fac sex in schimbul unor servicii

Când omul este oferit iubirii nu ca dar, ci doar în schimbul comportamentului său "bun", el însuși începe să se comporte în pat ca om de afaceri. Dacă o astfel de relație este aranjată, acestea pot fi prelungite. Dacă nu - partenerii "de afaceri" se despart ușor, dacă "taxa pentru servicii" pare prea ridicată.

De ce facem asta?

Sexul se transformă într-un partener de "levier al managementului" de la realizarea propriei impotențe în alte sfere ale vieții. Pentru multe femei, patul este singurul loc în care au o putere reală asupra unui bărbat, ceea ce îl folosește cu disperare.

Îmbrăcămintea este un loc rău pentru dispută. Și dacă sexul se transformă într-o "recompensă" pentru comportamentul bun al unui partener și absența lui - în pedeapsă, atunci cel mai probabil, omul va fugi de aceste relații. Transferați soluția de probleme pentru o zi.

Partenerul dvs. este "fruct" sau "fruct"?

Ascultați vocea voastră interioară, alegeți din legume o roșii sau castraveți și din fructe de padure - pepene galben sau pepene verde. Ai ales? Găsiți combinația dvs. și aflați totul despre dvs. și partenerul ideal.

Bărbații de acest tip sunt serioși și curajoși și își ating ușor obiectivele. E greu să le influențezi. Nu sunt supuși alcoolismului. Femeile din spatele unor astfel de oameni se vor simți ca în spatele unui zid de piatră. Dar le lipsesc romantismul.

PARTENERUL PERFECT - "castravete - pepene verde"

Femeile de acest tip sunt adesea superiori, dar ele sunt neajutorați în viața de familie, ca și copii: bucătar rău, nu se poate aloca bugetul, neglijând îndatoririle casnice. Dar această femeie este un prieten credincios și înțelept.

Partener ideal - "pepene galben - tomate"

TOMATO și ARBUZ

Bărbații de acest tip sunt gurmanzi, sunt leneși și preferă papuci și schiuri. Dar ele sunt foarte comunicante, dar nu sunt întotdeauna egale în comunicare.

Perfect PERNET - "roșii - pepene galben"

Femeile sunt emoționale, ca animalele și o casă. Ele sunt întotdeauna distractive și confortabile cu ei. Ei nu stiu sa imbrace intrigi, dar pot tolera lipsa de tact, deoarece adesea spun ceea ce cred. Turbulența personajului lor duce deseori la scandaluri.

PARTENERUL PERFECT - "castravete - pepene verde"

Bărbați - este vorba despre ei spun ei: "În apele liniștite ale diavolului se găsesc." Ele se confruntă în mod constant cu confuzie mentală, iar calmul și reținerea lor exterioară sunt pline de stres mental. Dar ei sunt capabili să reflecteze asupra problemelor globale și printre ei se găsesc cel mai adesea oameni de știință și inventatori.

PARTENERUL PERFECT - "roșii - pepene verde"

Femeile nu aranjează scandaluri peste miniaturi - salvează nemulțumirile și într-o singură zi pot ucide toate felurile de mâncare, adesea despre capul soțului / soției. Dar acesta este cel mai creativ tip.

Partener ideal - "pepene galben - castravete"

Bărbații sunt oarecum feminini. Deseori aleg profesii creative. Ei au tact și gust excelent. Dar bărbații de acest tip se pot dovedi a fi egoiști narcisistici.

Partener ideal - "pepene galben - castravete"

Femeile sunt amoroase, impresionante, în dragoste sunt pasionate și constante. Dintre acestea, soția devotatului este obținută. În ciuda senzualității sporite, astfel de femei în viața cotidiană sunt echilibrate.

Partener ideal - "pepene galben - tomate"

Citiți de asemenea

Ne-am oprit de alpinism la cei dragi pe ferestre, iar ei au dorit!

Coloana noastră Tatiana Salvoni, care a trăit în Italia timp de cinci ani și poate compara, a decis să se ridice pentru bărbații ruși

Ce să dea soțului ei pentru Anul Nou: șapte idei neobișnuite

"Komsomolskaya Pravda" vă va salva de meditațiile dureroase. Spoiler: șosetele de pe lista noastră nu sunt incluse!

Dar el este al lui

Un cuvânt în apărarea oamenilor ruși

Mamele caută însoțitorii copiilor adulți. E groaznic. Sau nu?

Răspunsul la exemplul povestii prietenului său - o femeie de succes și de succes de 35 de ani - caută un scriitor și jurnalist Ilya Kazakov

Nu vă plac femeile singure cu pisici?

Pur și simplu nu știi cum să le gătești.

Fabulos Aladdin: un băiat cu un nume neobișnuit sa născut în Altai

Dar patronimic al copilului este larg răspândită - Alekseevich

Generali NATO au atacat mirese rusești

Jurnalistul ziarului "Komsomolskaya Pravda" a fost în calea amenințării de peste mări

Romanticul din Biysk a lăsat mesajele pentru fetiță pe semnele rutiere

Și mai devreme, a ridicat Gazela la etajul al patrulea, pentru ao felicita la ziua ei de naștere

Noi aventuri ale bătrânului Kozlodoev *

Despre cavalerii maturi și șansele lor de succes în fete tinere

Împrumut pe Selfies

Scriitorul și jurnalistul Ilya Kazakov continuă să descrie aventurile lui "Petrov și Vasechkin" după 30 de ani

Mare dragoste sau un apartament cu patru camere

Cititorul se îndoiește dacă va fi capabil să dea o femeie iubită un trai decent

Om, femeie și carne prăjită

Cronicarul nostru - despre faptul dacă merită să se împartă taxele de uz casnic în "bărbați" și "femei"

Deoarece viața de familie este distractivă!

Revelațiile veteranului de fronturi matrimoniale

Pentru a vedea pe prințul frumos într-un om mic

Jurământul este adevărat: femeia a avut deja grijă de cel de-al șaptelea copil cu handicap

Femeile cu pisici sunt condamnate la singurătate

"Nu ești zahăr, să-ți creezi cu tine Santa Barbara"

Mi-am prins iubita în pat cu prietena mea

Cititorul nostru, desigur, nu a "lichidat toate prietenele", dar ulterior nu sa căsătorit

Strashnenky, dar lui

Oamenii de știință susțin că o femeie va fi mai fericită în căsătorie dacă soțul ei nu este un bărbat frumos

Educați misoginul

Un bărbat adevărat va crește un băiat pe care mama lui îl ignoră?

Și îmi place normalul

Cronicarul nostru - despre soții maturi emoționali







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: