68 Feedback despre toyota sprinter de la proprietari plusses și minus toyota sprinter

Am condus mașina asta timp de 9 ani. Au luat fără a trece prin Federația Rusă. În momentul în care kilometrajul este de 356.000 km. Mașina absolut nu solicită cheltuieli. Un fel de muncitor. care va trece aproape peste tot! Suspensia și motorul sunt făcute pentru conștiință! La această etapă am făcut doar un singur timp de reparare a motorului și nu adaug o picătură de ulei de la înlocuire la înlocuire. Suspendarea nu este aproape ucisă. roata din dreapta nu intervine nici cât de multe, dimpotrivă, este convenabil să călătorească (pentru cei care. Cine nu poate trece de la roata dreapta. Nu sunt oglinda speciala periscop). Masina este suficient de spatioasa (pe care nu o transporta!) Pe corp, nici o problema (nu putrezeste, nu rust). Caseta mașinii automate pentru această rulare nu sa schimbat niciodată. În general, dacă primiți o mașină de la mâini bune - luați-o, nu regretați!







Calitate japoneză, economie, tracțiune integrală

timp de 9 ani nu a găsit

Fiabilă, durabilă, agresivă și accesibilă pe orice mașină off-road

interiorul mic, fără filtru salon

Prima impresie: o mașină bună (confortabilă) pentru călătorii. În al doilea rând: Puteți chiar să conduceți la ea! Este adevărat că consumul crește și poddetaetul de petrol. În al treilea rând: în iarna stradă, - și pasitatea de masina, uneori, surprize. În general, o mașină excelentă cu o mică cheltuială (vara). Foarte ușor de întreținut. Foarte ușor de gestionat.

Timp de 5 luni: am schimbat uleiurile, filtrele, curelele, saltelele. În general, totul este vital. Asta e tot, doar mă duc. Și da, ultimul proprietar a fost un călăreț și a îndoit carterul (paleta). El a scos-o, a aruncat-o, a spălat-o cu o jumătate de centimetru! un strat de ciment, setat. E simplu. Suspensia de primăvară va trebui reparată. Spring. Privea aproape întregul capăt frontal (suspensia din față). Împreună cu reparațiile și piese de schimb originale, am împachetat în 11000r. Motorul emite sunete inutile, - bateți supapa la o sarcină mică. Când împingeți gazul mai puternic, întreaga batere se pierde și mașina este în mod normal accelerată. observațiile lungi din pols au ajuns la concluzia că aceasta este o detonare. este necesar să se regleze aprinderea și. este de dorit să înlocuiți capacul comutatorului, firele. lumânări, glisor. Sa urcat. arata - arata cu adevarat teribil. Comprimarea în cilindri :) primul 17; secunde 17; Al treilea este de 17; A patra este de 17.5. hehe distracție. De aici vine detonarea. Este necesar să modificați inelele de ulei. ei lasă pe pereții cilindrilor un film de ulei care crește compresia. oil lyu Mobile 5 w 30. Se pare că un film subțire creează și amenințarea distrugerii inelelor este minimă. Salon. necesită izolare fonică suplimentară. Un chippel de porlex cu folie, la un moment dat. a făcut așa pe o duzină - sa dovedit bine. Am facut (comandat) un raft de placaj (8mm) pe spate (in portbagaj) sa dovedit a fi posh. Pune (străpuns) în dinamica ei bună (clătite). Muzica a jucat foarte bine. Roți. ) spate 195/60 r15 frontal 185 / 70r14 :) amuzant sa dovedit (beneficiul masinii nu este tractiune integrala). Mai târziu voi posta fotografii. Vreau o bara de protecție din fibră de sticlă de la prieteni la comandă și să schimb ușor aspectul, dar nu știu că este necesar 20t.r. în timpul meditației.

O revizuire va fi scurtă, pentru că despre spargerea nechego.Vzyal spune când el a fost anul 14 și mai mult de 5 ani pe ea katalsya.Menyal, suport, 1 articulații CV, blocuri silențioase - chiar byli.A nativ astfel încât doar consumabile și remen.Tseny acum cealaltă, astfel că vocea nu este prețul de piese de schimb smysla.Absolyutno nu a urmat masina, sub capota sa uitat vodichku se toarnă în omyvayki. Doar conduce. Suspensie multi-link și automată inteligentă. Când am luat-o, mi-a fost teamă să nu mai vând mai târziu. Primul care a venit să-l vadă, la cumpărat.







Scaunele nu se îndoaie. Compartimentul pentru bagaje este mic. În spatele scaunelor nu este suficient.

aterizare scăzută, înșelătoare

un interior vechi-nemaipomenit, lipsa unui tahometru, volanul drept.

Comfortabilitate, fiabilitate, simplitate în reparații

Atunci când, de multă vreme, a luat în considerare problema achiziționării unei mașini străine. Inițial a trebuit să fie un vagon de staționare. În primul rând, pentru că a fost adus la GAS 69, al doilea prea ottuda.Za șase luni înainte de o plimbare pe acest lucru cu un coleg, și el a scufundat în sufletul meu, de rupere faimoasă recuperare prelungită cu gheață. Deci, alegerea era conștientizarea. Singurul lucru pe care sunt uimit acum este cum să se potrivească cu el, deși a fost mai subțire acum 14 ani. Nu a regretat niciodată alegerea. Atât de mult a fost eliminat. Într-o astfel de junglă a urcat. Primele excursii la lacuri, primele nopți. Și a dormit destul de tolerabil în mașină cu trei împreună cu un copil. După trei ani a fost vândut unui fost coleg care se plimbă până în ziua de azi.

Anii își iau amprenta.

În timpul operării acestui transport, nu au existat minusuri critice. A lucrat în mod regulat. Destul de potrivită pentru începători, ca fiind foarte ascultare în management. Un consum redus de combustibil, încălzire rapidă, părți ușor accesibile. În general, nu au apărut probleme serioase cu acesta. Mașina va da cote multor mașini noi, în special rușilor noștri)) Accelerează foarte repede, păstrează bine drumul. Lounge-ul confortabil scaune un pic, dar mulți dintre noi nu trebuie)) zgomot frumos, fără sunete străine. În mașini înțeleg la nivelul "amator", dar pot spune cu siguranță că pentru un astfel de preț mașina este pur și simplu excelentă. Sfătuiesc toți noii veniți)

Salon, încălzirea, părți accesibile

Nu există minusuri critice

Mașină perfectă, confortabilă și drăguță pentru suflet

Piese de schimb scumpe și rare

Taiot în familia noastră trăiește timp de cinci ani! În zilele noastre este dificil să găsim o mașină care nu va fi costisitoare și nu va rupe deloc. Deși de ce este dificil, cred că este absolut imposibil. Și această mașină nu face excepție, dar, adevărat, a rupt mult mai puțin decât mașinile anterioare. De mai mult de trei ori mai mult. Baterie puternică, bună, dar nu chiar așa de bună, după ce toată mașina nu este foarte scumpă. Volanul se rotește ușor, fără cleme. Pedalele funcționează bine. Această mașină este destul de economică, nu mănâncă prea mult benzină. Deci mașina Tyoot Sprinter este bună (prețul justifică calitatea). Și, dacă doriți o mașină ieftină - atunci aceasta este o opțiune bună!

sute zece cuvinte

sute zece cuvinte

convenabil, japonez, consum redus de combustibil

A fost prima mașină a fostului meu iubit. Crăciun alb frumos, cu un salon roșu-negru. Mașină foarte convenabilă. Sunt în mașină pe care o înțeleg greșit, nu prea o dețin, dar mi-a plăcut sprinterul) În general, aproape toți tipii de la Toyota sunt mașini foarte frumoase. Mașina este de vârsta mea, poate chiar puțin mai în vârstă, adesea ceva sa rupt în ea. Detaliile sunt scumpe, altele trebuie comandate. Compartimentul pentru bagaje este mic, dar în principiu spațios. De câteva ori am călătorit în jurul locului sau în afara orașului, foarte ușor de condus, nu am stat niciodată în spatele volanului, dar nu am vrut să ies chiar acolo. Volanul este moale, plus căsuța automată este frumusețea! Acum avem deja ceva de comparat (apoi am cumpărat Toyota Cresta - este mult mai greu de gestionat și dimensiunile sunt mai mari). Cred că pentru șoferii novice, mai ales pentru fete, opțiunea ideală. Prețul este cu siguranță acceptabil, dar există o șansă de a rupe detaliile.

Aspect, ușurință în management

Vârsta, accesorii scumpe

Fiabil, ieftin de întreținut, economic

Exterioară neprevăzută, aterizare redusă

Confort în cabină

capacitatea de traversare, dimensiunea portbagajului

Ați putea fi, de asemenea, interesat de:

Încercați unitățile Toyota

68 Feedback despre toyota sprinter de la proprietari plusses și minus toyota sprinter
Uita-te la 22 test drive Toyota →

Oferte auto pe AUTO.RIA

folosit masina pe AUTO.RIA

masini noi pe AUTO.RIA

Apreciați noul design

Vom fi bucuroși să vă cunoaștem dorințele. Acest lucru ne va ajuta să facem pagina mai bună.

mulțumesc pentru feedbackul dvs.!

Comentarii despre modelele Toyota

Opinii despre Toyota Sprinter pe an

Alte servicii

Recenzii după tipul de transport

Recenzii de timbre

Ce altceva să vezi:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: