5 Retete Miracle ceai va ajuta sa ramaneti insarcinata, sa slabiti si sa imbunatatiti imunitatea - femela

5 Retete Miracle ceai va ajuta sa ramaneti insarcinata, sa slabiti si sa imbunatatiti imunitatea - femela
Adesea căutăm rețete pentru băuturi simple care ajută la sănătate, îmbunătățesc metabolismul și economisesc greutate. M-am hotărât să vă ajut și să reunesc toate rețetele cunoscute, care lucrează și sunt cu adevărat experimentate de mine. Sunt testate de mine și de abonații primului public al femeilor.







1. Ceai care ajută să rămâneți însărcinată

Prima mea rețetă. Vreau să vă recomand un adevărat elixir feminin pentru sănătate. El ma ajutat să recuperez, să câștig forța, să-mi recapăt calmul și ... m-au ajutat să rămân însărcinată.

Deci, încălzim laptele de pe aragaz (am folosit un turc sau o cratiță pentru asta), dar nu-l aducem la fierbere. Scoateți din foc, adăugați 0,5 linguriță de turmeric, 0,5 linguriță de cardamom și spărtură de șofran.

Laptele se amestecă cu mirodenii, se lasă să se răcească ușor (pentru a putea bea). Înainte de utilizare, adăugați o linguriță de miere. Băutura miraculoasă este gata! Puteți adăuga scorțișoară (pământ sau băț). Beți noaptea.

Gust, desigur, pentru locuitorii Rusiei. În țara noastră, aceste condimente nu se utilizează la fel de mult ca în India. În prima săptămână, am băut vincând, la un gulp, ca un medicament. Apoi m-am implicat și chiar am început să mă distrez. Mai ales când înțelegeți cum această băutură ajută la insomnie, vă restabilește sistemul nervos, echilibru în organism. Conform vedelor, această băutură ejectează depresia, curăță țesutul hepatic, întinerește corpul feminin, mărește imunitatea.

Apropo, dupa cateva luni de baut acest cocktail, am asteptat vestile placute: am ramas insarcinata. Nu voi spune că numai ceaiul a ajutat-o. Este imposibil să micșorezi meritele soțului ei. Dar meritul acestui ceai este de asemenea considerabil: am devenit mai calmi, mai relaxați, mai fericiți.

2. "Ceai masala": mărește imunitatea, dă vivacitate.

Reteta pentru acest ceai a venit la mine de la publicul feminin de la Gulnaz Fakhrutdinova. Dar el a devenit "arma mea secretă". Dacă aveți o meteosensibilitate (când vremea schimbă capul doare și se simte rău), această băutură salvează cu adevărat. Ceaiul ajută, de asemenea, în frustrarea digestiei, răceală, răcește foamea, înveselește.

Într-un mortar se pisa pe un vârf:

  • ghimbir uscat
  • nucșoară
  • piper negru
  • garoafe
  • scorțișoară
  • anason
  • semințe de fenicul
  • cardamom
  • schinduf






Clătim ceainicul cu apă clocotită. Am pus o lingurita de ceai negru si condimente condimentate, turnam apa clocotita, punem putin din ea. Apoi adăugați un pahar de lapte cald și puneți un foc mic, nu lăsați-l să fiarbă. După ce lăsați ceaiul să stea puțin. Se pare foarte picant și ascuțit. Nu se recomandă să beți noaptea, deoarece revigorează.

3. Ceai de ghimbir: va ajuta la trezire și la creșterea imunității

5 Retete Miracle ceai va ajuta sa ramaneti insarcinata, sa slabiti si sa imbunatatiti imunitatea - femela

Cu ceai de ghimbir m-am întâlnit într-una din clinicile tibetane, când am condus proiectul "Pierdem în greutate" în ziar. Am avut șase "secții" care au pierdut greutatea în moduri diferite, și le-am urmărit și am scris articole despre ele. Și într-o zi frumoasă, după o noapte de noapte fără somn, m-am dus la clinica Naran, unde unul dintre "cei care mi-au pierdut" a primit tratament (acupunctura și masaj poate). Am simțit că nu contează. Probabil văzând aspectul meu obosit, personalul clinicii a fost invitat la un fitobar și tratat cu ceai de ghimbir.

  • Rădăcina de ghimbir, despre o lingură, dacă este tăiată sau rasă
  • Dragă, de asemenea, o lingură
  • Felie de lamaie
  • În apa fierbinte am tăiat ghimbir, adăugăm lamaie, apoi miere (când apa de mute se va răci).
  • Bucurați-vă!

Apropo, acest ceai a fost beat in fiecare dimineata prin "pierderea in greutate" pentru imbunatatirea metabolismului. Rezultatul a fost palpabil, mai ales împreună cu toate procedurile.

Rădăcina ghimbirului ajută la subțierea sângelui. Nu este de mirare că mulți medici estici cred că ghimbirul se referă la mijloacele de prevenire a tumorilor.

De asemenea, ceaiul de ghimbir tonifică, ajută digestia și efectul foarte benefic asupra culorii pielii.

Ceaiul de ghimbir fierbinte cu lamaie este unul dintre cele mai bune mijloace pentru a preveni răceala. Da, și pentru răceli ajută, de asemenea. În public a găsit o rețetă: rădăcina de ghimbir (120 g) și 4 lămâi sunt măcinate într-un blender, se adaugă miere (150 ml). Se amestecă amestecul în frigider și în fiecare dimineață se pune o linguriță sau se adaugă ceaiul. În timp ce în jurul valorii de toate sunt bolnavi, acest remediu miracol va consolida apărarea corpului.

4. Cocteilul de ardere a grăsimilor pe iaurt

• Kefir cu conținut scăzut de grăsime - 500 ml

• Orange - 1 bucată

• Ghimbir - 30 g

• Scorțișoară - 1 lingură. L

  • Cu coaja de portocală opriți și stoarceți sucul.
  • Ghimbir rădăcină, curat, grătar pe ras medie, tifon sau sită strângeți suc de ghimbir.
  • Ambele tipuri de sucuri sunt amestecate.
  • Adăugați suc de portocale și ghimbir la kefir.
  • Adăugați scorțișoară la cocktail și agitați bine.
  • Se toarnă cocktailul în ochelari, se presară cu coaja de portocale.

A trimis pe Zhanna Yankina-Safiullina

5. Amestec pentru slăbire cu scorțișoară și miere

Amestecul este preparat seara înainte de culcare.

  • 1 parte scorțișoară pentru 2 părți miere brută.
  • Se fierb o cana de apa.
  • Se toarna scortisoara si se acopera o jumatate de ora pentru a insista.
  • Adăugați mierea când amestecul se răcește. Temperatura ridicată distruge enzimele și alte proprietăți benefice ale mierei brute
  • Beți 1/2 din amestec chiar înainte de culcare.
  • Acoperiți cealaltă jumătate cu un capac și puneți-l în frigider.
  • Dimineața, beți jumătatea rămasă din frigider, nu încălziți, nu beți decât în ​​formă rece sau la temperatura camerei.

Nu adăugați nimic la această rețetă. Nici lamaie, nici oțet. Nu este nevoie să beți mai des. Acționează doar pe stomacul gol și mai ales pe timp de noapte. Conform abonaților, talia se reduce la reducerea în greutate. Rețeta a fost trimisă de Gulnara Shafikova.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: