30 Concluzii importante la vârsta de 30 de ani, psihologie pe

viața pământeană a trecut înainte de a doua jumătate, m-am găsit într-un lemn de culoare închisă ... „Este posibil, foaie de lucru se întâmplă, dar în cazul meu nu este așa, sau mai degrabă, nu atât. La aniversarea sa de 30 de ani, am venit nu numai din experiența bogată de evenimente și experiențe, dar, de asemenea, cu o mulțime de adevăruri inspirat de viață și de plante (suficient de flexibile, astfel încât să nu regret existența în continuare a lipsei de sens). Deci, ceea ce sa dovedit un roi de întrebări și răspunsuri de trei decenii ravagii în capul meu? Ce am învățat în această perioadă și știu ceva? Și cel mai important, ceea ce mă interesează este mult mai mult: la ce concluzii ați venit?







FOTOGRAFIA Timur Artamonov

1. Totul va trece

Nimic nu durează o viață. Conștientizarea acestui fapt este cheia dispozitivului lumii. Plăcere, durere, iubire, fericire, separare - toate evenimentele din viata ca valurile laminate pe mal și dispare în ocean de amintiri. Unele experiențe din nou adus la „pământul“, dar niciodată nu a repetat același scenariu.

2. Iarba nu este întotdeauna mai verde pe cealaltă parte

În fiecare zi petrecem mult timp și nervi, dorind ceea ce nu avem. Ni se pare că viețile celorlalți sunt mai bune, luna lor este întotdeauna mai plină și stelele strălucește. Cu toate acestea, nu este așa: fiecare are povara proprie, pe care trebuie să o suporte.

3. Doar inimă Sharp

Noi trăim unii cu alții încercând să dovedească ceva, ne împinge spre ego - forța dominantă, care evocă spiritul de competiție, dorința de a câștiga, ceea ce face dificil de a vedea inima adevărata natură a lucrurilor, să fie blând și iubitor, să caute un compromis și de a ierta.

4. Forța în bunătate

Bunătatea este o armă de unificare masică, etapa superioară a maturității și a înțelepciunii. Ea aduce iubire înapoi în viețile noastre și vindecă rănile sufletului. Dacă există bunătate în inimă, veți ieși victorioși din orice situație.

5. Un partener nu este o condiție pentru fericire

Ideea de a găsi o jumătate este interpretată de societate ca o necesitate, al cărei scop este căsătoria și nașterea copiilor. Era o rețetă pentru fericire pentru mine și acum este un zgomot lateral care rezonează cu lumea din jurul nostru. Am învățat să apreciez autosuficiența, libertatea și independența.

6. Temperanța nu este plictisitoare

Moderarea este o componentă necesară a echilibrului intern. "Totul sau nimic" este motto-ul egoiștilor și al celor slabi. Am devenit mai armonioasă, învățând arta iubirii cu moderație, să se distreze cu moderație, trist în măsura și cu moderație.

7. Fericirea în lucrurile mici

Fericirea nu poate fi acumulată, dar o puteți trăi mereu. Sursele mele de bucurie de zi cu zi sunt în colțurile unor cafenele plăcute, în rândurile cărților tale preferate, în schimbul de zâmbete cu un străin, în plimbări pe străzile vechi.

8. Bine vine la cei care pot astepta

Răbdarea este o abilitate dificilă, dar în căutarea înapoi, înțeleg că toate cele mai bune din viață sunt o răsplată pentru așteptare.

9. Fidelitate - pentru cei aleși

Cu timpul, cercul comunicării se restrânge și este bine. Cei care vă înțeleg, nu sunt atât de mulți în lume. Este important să nu stați pe sprijin și să apreciați intimitatea adevărată.







10. Dragostea începe cu sine

Ei spun că îi iubim pe cei pe care-i permitem să le iubim, limitând alegerea noastră sinceră cu propriile noastre complexe. De dragul unei relații fericite, trebuie să înveți să te iubești.

11. Cărți - un remediu pentru mediocritate

Citirea curează singurătatea, deschide lumea, schimbă timpul și spațiul, conectându-ne cu istoria și viitorul.

12. Răul pur se întâmplă numai în basme

13. Consola de liniște

Tăcerea este naratorul, consilierul și prietenul. Dați-vă timp să gândiți sau să nu faceți nimic în odihna completă pentru a scăpa de prejudecăți și incertitudini.

14. Indiferența este egală cu moartea

Nu este nimic mai rău decât să fii blocat într-o stare de inexistență, limitându-te la sentimente și acțiuni. Eu locuiesc și se dezvoltă atunci când iubesc și urăsc, pentru că mă simt.

15. Uneori munca este doar o treabă

Toată lumea are talente și oportunități, pe care le realizăm indiferent de poziție și salariu. Fiecare dintre noi este o personalitate unică, schimbând lumea în afara biroului: acasă, la o petrecere, la o întâlnire, la cină și chiar în vise. Munca mea este doar o treabă. Și sunt mult mai mult.

16. Niciodată nu e prea târziu să-ți schimbi viața.

Realitatea este diferită de calea dreaptă de la punctul A la punctul B. Viața este o geometrie complexă cu multe puncte, paralele, intersecții. Doar în procesul de mișcare devine clar cine sunt și ce vreau.

17. Toată lumea are propriul său adevăr

Ce este adevărul absolut? Depinde de persoana, circumstanțele și viziunea personală a realității. Toată lumea are adevărul său propriu, care nu-i place celălalt.

18. Nu fă promisiuni

Promitând ceva astăzi, vom fi responsabili pentru acest lucru mâine, echilibrând pe marginea succesului și dezamăgirii. Nimeni nu poate oferi control complet asupra evenimentelor.

19. Suntem mai fragili decât ne-ar plăcea

Numai după ce am realizat boala sau pierderea, ne amintim cât de fragile și fără apărare suntem. Merită să vă amintiți acest lucru.

20. Repere - derivatul experienței

Este dificil să adoptăm principii pe care nu le-am confruntat încă. Valorile reale sunt determinate de experiență, oricare ar fi părinții.

21. Haosul este vital

Tulburarea oferă ocazia de a gândi creativ, de a găsi soluții interesante. Regulile sunt dușmani ai creativității.

22. Magia este reală.

Universul este fenomenal în toată diversitatea sa naturală. Ce putem spune despre ghicitorile soartei, predicții, coincidențe semnificative! Viața este plină de evenimente misterioase. Cred în magie și consider că magia este reală.

23. Încrederea în sine este mai importantă decât opinia altcuiva

Uneori facem un pas nu pentru că ne-am dorit, ci pentru că toată lumea a spus că ar fi mai bine. Ne infectează cu neliniște și îndoială. Intuiția și vocea interioară nu vă vor înșela niciodată, trebuie să aveți încredere în ele.

24. Plecând, mergem înainte

De la nașterea noastră ne obișnuim să ne atașăm de oameni, obiecte, locuri, zone de confort. Abilitatea de a partaja și de a da drumul nu este un exemplu mai lent, deoarece este nevoie de timp, curaj și voință.

25. Arta este o limbă care merită învățată

În tăcere, arta are o putere vindecătoare. O lume fără creativitate, ca un desert fără nisip, este singură și nu este completă.

26. Suntem răsfățați de societate

Jean-Jacques Rousseau sa gândit la acest lucru în secolul al XVIII-lea, iar astăzi, cuvintele filosofului sunt încă relevante. Trăim într-o lume de măști, zâmbete false, lacrimi inexprimabile.

27. Uneori bufnițele sunt ceea ce par a fi

Unele lucruri și acțiuni nu au o semnificație ascunsă. Uneori, un trabuc este doar un trabuc, și asta e tot ce trebuie să știi.

28. Bani nu aduce fericire

Posibilitatea de a fi înțeleasă, iubită, dorită, recunoscută nu poate fi cumpărată, dar acesta este tot ceea ce este necesar pentru fericire.

29. Durerea nu poate fi ascunsă

Tristețea cu care ne confruntăm nu merită să ne menținem. Trebuie să luăm tristețe fără a ne refuza și să o împărtășim cu cei dragi, până când se dizolvă într-o îmbrățișare caldă.

30. Adevărul este undeva aproape

Universul este întotdeauna în dinamică, la nesfârșit extinde și se contractă, și, fără îndoială, mă voi muta împreună cu ea, cu experiența și timpul de actualizare 30 de concluziile sale.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: