20 declarații pline de spirit din filmul "Ce vorbesc despre bărbați" - cele mai bune glume

20 declarații pline de spirit din filmul

Filmul "Ce vorbesc bărbații" este considerat drept unul dintre cele mai bune și mai valoroase filme cinematografice. Nu are o poveste interesantă sau intrigi de dragoste, personajele principale schimbă fraze vrăjite, fiecare dintre care este atât de aproape de fiecare dintre noi, încât se pare că scenariștii au auzit "conversațiile noastre în bucătărie".







Vă prezentăm cele 20 de afirmații cele mai potrivite și mai pline de suflet din film, care merită re-citit din nou și din nou.

20 declarații pline de spirit din filmul

- De aceea a fost atât de cool în copilărie. Ei bine, pentru că era clar ce era bun și ce era rău. Ei bine, ca: ați învățat lecțiile - bine făcut, bunica tradusă peste drum - da, umnichka. Mingea a spart paharul - rău.
- E logic.
- Și acum? Ai făcut o femeie bună, iar cealaltă este rău.
- În general, totul a fost făcut pentru al treilea, dar nu-i pasă.

- De ceva timp a fost întrebarea "De ce?".

Aici înainte să spui: "Ascultă, am întâlnit două fete, au un apartament în Otradnoye, stai și beau! Să mergem! ". Ai plecat imediat. Dacă ați fost întrebat "De ce?", Ați spune: "De ce?" Tu, prostule? Două fete, un apartament separat! Stați jos, beți o băutură, bine?

Și acum ... vi se spune să mergeți și credeți: "Două fete ... au plecat. Apartamentul este în OT-RAD-NOM! Este acolo pentru a merge acolo, bea cu ei ... Atunci dacă să rămână, dacă să meargă acasă ... Mâine la locul de muncă. De ce?! "

"Părinții mei obișnuiau să interzică ceva, acum soția mea". Când voi crește?

- Asta in timp ce o realizezi - e frumoasa. Dar trăiești împreună, ea merge la lucru dimineața și spune: "Tu ești nebunul meu" - sau chiar așa: "Tu ești somnul meu Cheburashka", nu-nu ... Chebur-a-fka. Și pare atât de frumos, dar atât de dezgustător.
- Și faptul că Cheburashka este o întindere.
- Nu, Lyosh, e un "pull-ya-fka".

"Un toast în restaurantul nostru este numit Croûton. Este exact aceeași bucată de pâine prăjită, dar pâinea prăjită nu poate costa 8 dolari, iar crotonul poate. " Și apoi începeți să căutați cel puțin un gust care distinge acest rece de crutoane. Și tu găsești!

20 declarații pline de spirit din filmul

Spuneți adevărul tuturor, cu excepția fascistului și colegilor de vârstă.







De ce pot schimba doar soția sau soția mea? De ce nu se pot schimba copiii? Estimați, ați văzut că ați ieșit din McDonald's cu un copil ciudat ...

- De ce Kievul este mama orașelor rusești? Nu, bine, rusă bine, este de înțeles, dar de ce este Kiev mama? E tată ...
- Și vă voi spune. Acest lucru se datorează faptului că Moscova este un port de cinci mări.

- Parted. Tu îi spui ultimul SMS: "Nu te mai scriu, ai devenit un străin pentru mine, la revedere". Nu răspunde. Apoi, al doilea SMS ultimul: "Ar putea, de altfel, să răspundă, de altfel, avem de-a face cu ceva." El este tăcut. În al treilea rând: "Mă grăbesc să împărtășesc bucuria mea: am încetat să mă gândesc la tine. În general. Deci nu sunați.
- Și nu suna.
- Atunci recepția interzisă: "Știi, în Moscova există încă femei frumoase, dar tu". Și încă nimic. Și deci o sută și ultimul SMS. Și ultimul: "Nu poți să fii normal și să răspunzi o dată?" Și asta e tot. Oprirea scriiturii, epuizată - și apoi, după un an, sms vine: "Zăpada vine. În prima zi a iernii! "

- Sasha! Du-te în curte pentru a merge! Suntem pe un leagăn!

20 declarații pline de spirit din filmul

- Când aveam 14 ani, am crezut că 40 de ani sunt atât de departe încât nu se va întâmpla niciodată. Sau va, dar nu și pe mine. Dar acum sunt practic 40 și înțeleg: într-adevăr nu va fi ... Pentru că până acum 14.

- Oh! Beldyazhki. Aici vom petrece noaptea.
- Nu pot!
- De ce?
"Sunt căsătorit ... nu pot merge la Belyadyachka ..."

"De ce, când strigă din camera următoare:" Bu-bu-bu ... Papuci verzi "- o întreb:" Ce? "Și ea mi-a zis:" Papuci verzi! "... De ce repetă exact aceste două cuvinte , pe care am auzit-o. Cum o face?

- La un moment dat am găsit răspunsul exact la întrebarea "De ce?". Știți care dintre ele? „Deoarece!“

- Nu-ți face griji, vrei să înțelegi. În mod normal înseamnă totul. Deoarece criza este când nu vrei nimic. Și apoi începi să vrei ceva de dorit.
- E în regulă. Atunci nu vrei să vrei ceva - este o criză.
- Nu este o criză, este EEE!

20 declarații pline de spirit din filmul

- Acest lucru se datorează faptului că în artă nu există criterii obiective.

Aici, în sport, totul este obiectiv. El a alergat mai repede decât toate sutele de metri - toate, ați terminat, câștigător, campion. Și nimănui nu-i pasă de stilul tău de alergare, chiar în spate. "Cumva el a condus un mod non-conceptual." Da, te-ai dus la # o, tu esti alerga! "Nu, ce a vrut să spună cu aceste nouă secole și jumătate?" Ce dracu 'ai de gând să faci! Asta e tot.

- Sanya, dar nu știți unul. Cum va fi Ungaria în limba ucraineană?
- Cum? Știu, Vengria.
- Nii, Sasha, Earthen!
- Și cum locuiesc acolo?
- Unde se află în Ucraina sau în Ungaria?
"În Ugorschina!"

- Nu există viitor. Anterior, în copilărie, era ceva strălucitor și necunoscut înainte. Viata ...

Și acum știu sigur ce se va întâmpla în continuare. La fel ca astăzi. Voi fi angajat în același lucru, merg la restaurante la fel, bine, sau în altele la fel. Pe masina, plimbare la fel. În loc de viitor, prezentul a devenit. Pur și simplu este prezent, care acum, și prezent, care va fi mai târziu. Și cel mai important, îmi place chiar prezentul meu. Mașinile sunt bune, restaurantele sunt delicioase - numai viitorul este păcat ...

- E clar! Dar știu că voi lua masa cu oameni care sunt săraci în spirit!
- Bine!
- E tacus. Midgets! Pigmeii! Vitele. Aici!
- Sunt de acord! Bine, stai jos.
- Și Lyosha sa făcut bine, da? Și el va mânca și va arăta ca o persoană foarte spirituală!

- Filmul, piesa poate fi întotdeauna oprită într-un moment bun. Și viața? Asta ar fi sfârșitul ei întotdeauna fericit. Nu "muri" pentru că "a murit" este un sfârșit rău.

Aici? de exemplu, te plimbi de-a lungul digului, o zi frumoasă ... Și dintr-o dată, peste orizont, încet începe să crească titluri. Spui: "Ce este asta? Este totul? Stai puțin, dar cine mă juca? Che, a jucat bine? Ei bine, sper că ți-a plăcut totul, pentru că, bine, este peste tot ... ". Ar fi așa.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: