15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

Salutări, draga cititor. Avem zăpadă astăzi. Aceasta este prima zăpadă din acest an.

Deci vrei să stai la masina de scris și să-ți coasă ceva confortabil. Pentru a decora casa și locul ei, unde am coase. Am gasit cateva poze pentru idei pe Internet si am luat in considerare cateva zile de unde sa inceapa.







15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

Ieri am cusut un organizator foarte convenabil asistent - și acum este foarte convenabil pentru mine să gestionez instrumentele necesare atunci când stau în spatele muncii manuale - pentru broderie sau pentru coaserea fundului rochiei cu mâna. Acum, tot ce aveți nevoie acum este foarfece, un carton, un fir și o pungă pentru resturi de fire și resturi mici de pânză pentru lucrul manual.

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

La sfârșitul articolului va fi o clasă de master pe coasere a organizatorului, și oferă acum o imagine de ansamblu a 15 idei pentru un aranjament frumos și convenabil de spațiul de lucru - acoperă pentru mașinile de cusut și echipamente, diverse accesorii, cutii frumoase și alte convenabil „frumos“:

1 - Un capac pentru o mașină de cusut este cel mai bun lucru. Protejează asistenta noastră umedă de praf. Și decorează interiorul casei. Acest lucru este făcut în stil de mozaic.

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

2 - cutie Convenabil pentru scule - perne cu ace, uneori, a pierdut pe masă - pentru că sunt mici (de exemplu, am pierdut mereu foarfece și creioane și pad cu ace), și o astfel de „vaza“, falnic peste dealuri creative din țesături și modele, întotdeauna în clar:

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

3 - La locul de muncă, ne mișcăm adesea între mai multe mașini - de la overlock la un fier de călcat sau mașină de scris obișnuită - și peste tot au nevoie de un set minim de instrumente, care nu se va potrivi în mână - sau vă puteți uita pentru a lua o pereche de foarfece, de exemplu. Și eu, de exemplu, siguranța creativă dezactivează complet pragmatismul creier, în acest sens, trebuie să sară în sus și a alerga pentru un instrument necesar în acest moment. Dar o astfel de pernă mică, cu buzunare poate ține un creion, scarificator, set de ace și ace, foarfece pentru tăiere fire:

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

4 - Acest confort nu poate fi rezolvat, desigur - ci ca o idee - va fi, de asemenea, la îndemână.

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

5 - Dulapurile și cutiile textile pentru depozitarea fitingurilor și un capăt de stoc pentru coasere sunt de obicei scumpe în magazine. Și, uneori, avem nevoie de mulți dintre ei - de exemplu, am aproximativ 15 bucăți cu siguranță. Nu plătiți atât de mult. Și am cusut cutii similare din resturile de chintz sau calico eu. În perete am inserat cartonul și chiar și astfel de cutii sunt ușor pliate. Maestru de clasă la fabricarea unor astfel de cutii aici.

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

6 - Dacă coaseți o mașină de cusut pe un substrat moale atunci când coaseți, mașina în primul rând: nu strica suprafața mesei. Și în al doilea rând, face mai puțin zgomot deoarece topul de masă nu rezonează. Coaseam un substrat frumos pe noi înșine și, simultan, îi coșem buzunarele necesare pentru unelte și pentru butașii de filete.

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

7 - Și după terminarea lucrării, substratul se transformă într-un cheholchik:

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

8 - Perna pentru ace din pâslă - este lipită pe suprafața mașinii.

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

9 - Organizatorul pentru unelte mici de cusut este util pe drum. Un astfel de set de marching va ajuta foarte mult dacă aveți nevoie să coaseți sau să coaseți ceva urgent.

Am fost la Petru în această vară și am rămas acolo timp de trei săptămâni. Și la mine căptușeala de la un rucsac a ieșit. A devenit atât de incomod cu el să meargă - nici nu a pus, nici nu a primit nimic. Fire de la căptușeala de oțel "fringed" și se agață de obiecte în interiorul - o geantă, o umbrelă.

Ai coase? Deci nu există nimic în sine - fără fire, fără ace. A trebuit să caut și să cumpăr cel puțin niște instrumente necesare. Și nu știu nimic în Sankt Petersburg - unde sunt magazinele de artizanat? Am cumpărat din greșeală un trusă mică de cusut în magazin. Și apoi - acul este plictisitor, căptușeala este mică. Și nu mă simt confortabil să lucrez cu unelte "străine". Și așa - ar fi un astfel de organizator de mers cu el - doar să-l ia și asta-i tot.

10 - Sau puteți merge mai departe: combinați sacul de machiaj și organizatorul de cusătură într-o "valiză":

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

11 - Următorul dispozitiv poate fi atașat la benzile de cauciuc pentru fiecare mașină - este nevoie de un recipient pentru firele tăiate. Deci, la îndemână va fi întotdeauna o colecție de mici resturi, iar camera va fi curată.

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

12 - Dacă aveți o mulțime de panglici de diferite culori - pentru broderii cu panglici, de exemplu, puteți stoca astfel de seturi aici în astfel de pungi, cusute din material pe sindepon.

Sindepon isi pastreaza forma bine in obiecte de mici dimensiuni - și puteți face în continuare astfel de pungi de tesatura care se potrivesc culoarea panglicilor sau fire de fire, care vor fi depozitate în aceste recipiente:

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

13 - Și aici este ultima idee, pe care am încercat-o deja și mi-am cusut un organizator similar.

Un număr mare de pini și o capacitate de tăiere a firelor - ceva pe care l-am lipsit în mod constant în ultima vreme.

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți






14 - Aceste accesorii pot fi transportate și plasate în fiecare mașină de lucru.

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

Forma tampoanelor pentru ace poate fi diferită:

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

15 - Esența importantă a acestui dispozitiv: este ușor să o atașați la masă sau pe spătarul sau cotiera scaunului unde lucrați - de exemplu, în fața televizorului. La urma urmei, mulți broderi preferă să includă seria preferată și să o asculte în liniște, făcându-și treaba.

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

Deci, pînă la urmă: m-am făcut un astfel de organizator de bumbac și sindepona. Dar cel mai important lucru a fost descoperit la sfârșitul lucrării - un astfel de graniizator alunecă și alunecă de pe masă. Și ce am făcut pentru a îmbunătăți produsul - învățați la sfârșitul clasei de master. Acum se află perfect pe suprafața cea mai netedă a mesei și nu se mișcă.

Deci, am făcut un gol de la chintz:

1 - Două dreptunghiuri pentru tampoane - aproximativ 8 cm până la 16 cm

2 - Baza fundamentală a organizatorului - un dreptunghi de aproximativ 30 - 20 cm - vă vedeți ce aveți nevoie. Cu căptușeală - adică 2 buc.

3 - Fâșie dreaptă de țesătură de 45 cm lungime, 3,5 cm lățime - pentru o buclă - 1 bucată

4 - dreptunghi pentru cutie - cutie: aprox. 50 cm pe 30 cm - 1 bucată

5 - nu este prezentat în fotografie. Dar acesta este un detaliu al căptușelii pentru sac - este roz în mine și puțin mai înaltă decât punga în sine. Prin urmare, veți afla mai târziu despre aceasta

Detalii 2 și 4 sunt duplicate de sindepon.

La detaliile celor 2 sindeponi am pus între două straturi și în prealabil țesăturile lipite cu clei textil - deci este mai convenabil să le fixați.

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

Sindeponul, întâmplător, poate fi stratificat și poate folosi un strat subțire, astfel încât substratul să fie mai subțire.

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

Am răspândit țesătura cu adeziv și impunem resturile de sindepon - producție non-deșeuri:

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

Începem cu o pungă care se sprijină pe substratul organizatorului:

Petrecem tesatura pe sindepon

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

Facem - coasem căptușeala - este aceeași dimensiune cu cutia însăși, dar înălțimea este mai mică cu 10 cm De ce: Am ales doar acest mod de prelucrare a casetei - o pungă.

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

Acum coaseti laturile cutiei si coaseti colturile

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

Am pus în căptușeală:

Un mic truc: detaliile sunt mici, iar cearta cu mucoasa este incomod - sindeponul împiedică inserarea căptușelii în mod egal și distribuirea corectă a pungii la colțuri. Am făcut-o - am pre-cusut colțurile căptușeală în colțurile din partea de sus a cutiei:

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

Și, după ce a scos cutia, căptușeala sa ridicat așa cum ar trebui - ușor și simplu:

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

Secțiunea superioară a cutiei a fost curățată și întoarsă în interior cu 5 cm:

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

Tivul marginea superioară a cutiei a fost cusut cu cusături secrete, transformându-l pentru comoditate pe partea greșită:

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

Coaseți o pernă și o umpleți cu sindepon:

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

Substratul este făcut simplu: ne fixăm, coamăm pentru a fixa o pungă și ne-am tăiat întregul substrat. Apoi atașați la substrat o pungă și un pincushion pentru ace. Perna poate fi cusută, lipită. Și puteți adapta un kakue - orice seamănă cu un sicriu - va exista, de exemplu, o capacitate suplimentară pentru fire.

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

Pentru a fixa bobina firului, am cusut două butoane și între ele am apucat o bandă de cauciuc:

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

În interiorul sacului coasem butonul și fixăm-l la bucla organizatorului.

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

Dar substratul a început să alunece de pe masă de îndată ce am fixat geanta.

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

Am luat pistolul lipici,

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

și puneți câteva picături de adeziv în dimensiunea de 10 - o monedă de penny din partea din spate a substratului.

Au fost obținute 12 puncte.

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

Adezivul din polimer se răcește rapid - timp de 1 minut. Și astfel de puncte de lipire sunt în mare contact cu țesătura și masa - adică, substratul meu sa oprit alunecare - absolut! Observ că nu lipesc substratul la masă, ci pur și simplu am creat un strat anti-alunecare pe stratul inferior al substratului.

Apropo, am lipit sicriul cu același lipici și pe capacul sicriului - un pincushion pentru ace.

15 Dispozitive pentru coasere ușoară și locuri de muncă confortabile, văzând doar ceea ce doriți

Asta e tot. Aveți dispozitive interesante în casă? Aș vrea să știu cine le folosește?

Distribuiți acest link:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: