12 Lifkhakov cu copiii pe plajă

12 Lifkhakov cu copiii pe plajă

"Am petrecut recent o săptămână pe mare. Am trei copii, iar în acest timp am învățat mai mulți receptoare și lucruri care "vă pot salva viața". Doriți să petreceți mai mult de o jumătate de oră pe plajă, astfel încât copilul să nu bea, că este fierbinte, că este obosit și flămând? Împărtășesc! "







Tentă sau umbrelă

Nu am regretat niciodată că am cheltuit bani - este deosebit de plăcut să ai un tentar sau o umbrelă când te duci la mare cu copii mici. Acolo puteți pune o mică piscină gonflabilă, astfel încât copiii să se poată juca cu apa la umbră sau pur și simplu să pună păturile și să aibă un picnic. Este important ca copiii să poată dormi sub un baldachin fără pericolul supraîncălzirii și nu trebuie să ne întoarcem acasă pentru un somn de o zi.

12 Lifkhakov cu copiii pe plajă

Pulberea îndepărtează nisipul

Unul dintre secretele mele preferate: ia-ți un pudră de copil cu tine. Nu am idee de ce funcționează, dar funcționează! Puneți pudra în piele, iar nisipul se va scutură mult mai ușor. E ciudat, dar frumos.

12 Lifkhakov cu copiii pe plajă

Este util pentru produsele care se defectează în curând. În cazul în care luați lapte pe plajă, fructe de padure și ... bomboane (orice se poate întâmpla).

Apă înghețată în prealabil

Puneți sticluțe de apă în congelator pentru o noapte înainte și apoi păstrați-le în punga pentru frigider - acestea vă vor ajuta să nu vă topiți ciocolată, dar pe măsură ce se dezghetează, puteți bea apă.

12 Lifkhakov cu copiii pe plajă

Vase de spalat manual

Copiii care iubesc să cânte în nisip, este foarte greu să-și spele mâinile mai târziu. Mai ales când trebuie să vă așezați și să luați o mușcătură. Luăm împreună cu noi o pereche de cupe de plastic și lăsăm copiilor să-și clătească mâinile înainte de a mânca. Deci nu au nisip în gură. Ei bine, sau mai degrabă - este mult mai puțin.







12 Lifkhakov cu copiii pe plajă

Luați jucăriile pentru baie

Nu este nevoie să cumpărați o grămadă de jucării pentru plajă, care va fi utilă numai într-un an. Jucarii favorite pe plaja pentru copiii mei - jucarii pentru baie! Copiii iubesc tot ceea ce puteți turna ceva sau se toarnă, iar pe plajă jucăriile nu trebuie neapărat să fie speciale.

Luați jucării cu dvs.

Îmi stochez jucăriile înainte de a pleca. Sunt mult mai ieftine decât stațiunea. Și dacă acestea sunt noi, acestea sunt, de obicei, ambalate foarte compact, deci este convenabil de transportat. Ultima dată când am cumpărat găleți și cercuri de înot acasă - copiii erau extatici și nu trebuiau să cheltuie bani la fața locului.

12 Lifkhakov cu copiii pe plajă

Utilizați pungi reutilizabile

În loc de pungi de polietilenă, pungi din piele și bumbac, este mai bine ca lucrurile de pe plajă să utilizeze pungi ecologice puternice din materiale sintetice. Nisipul va fi scuturat, apa se va usca, iar daca este murdara, poate fi intotdeauna spalata si uscata rapid. Acum, astfel de saci sunt vânduți în multe locuri. Cel mai adesea, acestea sunt pliate într-un caz foarte convenabil și foarte mic, puteți lua câteva în rezervă, în cazul în care lucrurile murdare trebuie să fie puse deoparte separat.

12 Lifkhakov cu copiii pe plajă

Separate pachete pentru gustări

Nu-mi plac pachetele mici, pentru că câteva mici sunt întotdeauna mai scumpe decât una mare. Dar e groaznic când cineva pune o mână în pachet și este în nisip, iar întregul pachet de alimente este răsfățat. Prin urmare, prefer să iau multe pachete mici. Este totuși mai ieftin decât cumpărarea de alimente scumpe pe plajă. Puteți încerca în continuare să pregătiți o gustare utilă în avans și să vă împărțiți în containere.

Bag-net pentru jucării

Dar jucăriile pentru nisip și apă sunt mai bine să poarte într-o plasă de sac cu găuri. Apoi, se usuca repede, nu uda si nu strica alte lucruri, iar nisipul prin gauri se varsa pe drum mult mai usor decat apoi scutura-l din toate lucrurile si sacii.

12 Lifkhakov cu copiii pe plajă

Puneți electronica în saci sigilați

Acestea nu pot fi supraevaluate. Gentile sigilate cu dispozitive de fixare fiabile vor fi utile pentru siguranta din apa si nisipul din intreaga lume - electronica, banii si cheile. Intotdeauna imi bag multe pachete in punga pentru a nu se termina.

12 Lifkhakov cu copiii pe plajă

Luați o sticlă cu o spatulă, preparați ceai verde, turnați - și puneți-o într-o pungă de frigider. Când doriți să se răcească - stropiți! Este frumos, util și distractiv. Puteți stropi și apă obișnuită. Acest lucru va fi, de asemenea, actualizat pentru o vreme.

12 Lifkhakov cu copiii pe plajă
\

Traducere: Editorial "Ponaroshku"







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: