11 ani cer în rugăciune să se căsătorească, binecuvântare

Întrebare: Sunt de 11 ani în rugăciune să se căsătorească a doua oară, și timp de 11 ani Mi l-am odna.Mozhet deja și nu trebuie să ne întrebăm, doar atunci când cred că am un copil isteric la mine 33 de ani și 11 de ani și am fost întotdeauna odna.Chto I Nu fac asta pentru ceea ce in viata mea situatia asta?






Răspuns: Bună ziua! ! Providența Divină și noi neispovedim necunoscute apostolului Pavel în exclama Romani: „O, adâncul bogăției și al înțelepciunii și cunoașterii lui Dumnezeu Cât de nepătrunse sunt judecățile Lui și nepătrunse căile Lui (Romani 11: 33) !. Poate că Domnul nu da căsătorie . te-a protejat de la unele uchasti.Glavnoe teribil sau grele nu unyvayte.Apostol Pavel poruncește: „să nu pregetați în afaceri; în spiritul flăcării; Slujiți Domnului; Bucură-te în speranță; în necazuri să fie răbdători, în rugăciune constantă "(Romani 12: 11-13).

Poate, în curând Domnul vă va da petiția. Și dacă nu, amintiți-vă că în rugăciune, Tatăl nostru, îl întrebăm pe Dumnezeu. "Voia ta se va face". Asta înseamnă că noi ne bazăm pe voința lui Dumnezeu pentru noi. Să ne bazăm, de asemenea, pe Providența Lui.

-atunci în viață nu ni se dă, înseamnă că există un motiv pentru asta. Un pustnic a cerut lui Dumnezeu să-i lase să înțeleagă căile providenței Sale și a impus un fast. Cu toate acestea, Dumnezeu nu ia dezvăluit ce voia să știe. Călugărul nu sa oprit la rugăciune și, în sfârșit, Domnul la luminat. Când sa dus la un om viu departe de el, un înger ia apărut sub forma unui călugăr și sa oferit să fie un tovarăș. Pustnicul a fost foarte mulțumit de propunere și apoi au mers împreună. În cazul în care ziua este spre seară, s-au oprit pentru o noapte la unul dintre soț pios, și el le-a primit cu onoare, chiar și mâncarea oferită pe un platou de argint. Dar iată surpriza! Imediat după masă, Angel a luat o farfurie și la aruncat în mare. Bătrânul era nedumerit, dar nu spunea nimic. Am mers mai departe și a doua zi sa oprit la alta, de asemenea, un om devotat, și acest lucru, de asemenea, le-au primit cu bucurie, și-au spălat picioarele lui, și toată atenția are. Dar din nou probleme! Când școala cu tovarășul a început să se adune în cale, stăpânul la adus pe fiul său să fie binecuvântat. Dar în loc de binecuvântare, Îngerul, atingând băiatul, și-a luat sufletul (și băiatul a murit). Nici omul vechi în teroare, și nici tatăl, nici disperare cuvinte nu a putut spune, iar bătrânul a fugit afară, și satelitul, nu rămase în urmă, l-au urmat. În cea de-a treia zi a călătoriei, nu avea unde să rămână, cu excepția unei case rupte și abandonate, și se așezaseră în ea. Bătrânul sa așezat să mănânce mâncare, iar satelitul, spre uimirea sa, a început din nou o afacere ciudată. A început să distrugă casa și, după ce a distrus, a început să construiască din nou. Văzând aceasta, bătrânul nu putea să stea: "Cine ești tu, demon sau Angel? Ce faci? A strigat furios. - A doua zi după ce un om bun a luat vasul și la aruncat în mare. Ieri copilul lipsit de viață, iar acum ceva distrus și din nou a început să construiască această casă, „Atunci îngerul ia zis:“ Nu fi surprins, amidon, iar acest lucru nu este jignit la mine, dar ascultă ce-ți spun. Primul soț ne-a primit, într-adevăr, în toate plăcută lui Dumnezeu vine, dar vasul ma aruncat, le-a cumpărat o minciună. De aceea l-am aruncat astfel încât să nu-și distrugă răsplata în ceruri. Cel de-al doilea soț este de asemenea plăcut lui Dumnezeu, dar dacă fiul său a crescut, el ar deveni un ticălos teribil; așa că am luat sufletul pentru binele tatălui său, pentru ca el să poată scăpa. "-" Dar iată ce ați făcut? "- a întrebat bătrânul. Îngerul a continuat: "Proprietarul casei a fost o persoană imorală, din cauza căreia a devenit sărăcită și a plecat. Bunicul său, construind această casă, a ascuns aurul în perete, iar alții știu despre asta. De aceea l-am stricat, așa că nimeni nu a fost în căutarea aici pentru aur, și prin el nu va pieri de data aceasta, „Îngerul așa că a încheiat discursul său:“. Întoarcere, amidon, în celulă sa și nu suferă, fără minte, pentru că astfel spune Duhul Sfânt: "Minunile sunt soarta Lui, înțelepciunea Lui este mare!" (Isaia 28:29). Pentru că nu le experiență - nu va fi ea în beneficiul „înger, apoi a devenit invizibil, și a lovit bătrânul pocăit de greșeala lui, și după ce a spune tuturor ce sa întâmplat .. Dumnezeu să vă binecuvânteze!












Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: