10 Reguli simple de comunicare cu cumpărătorul de mașini

10 Reguli simple de comunicare cu cumpărătorul de mașini

Ar trebui să fii gata pentru asta și să nu te superi pe cumpărătorii care sunt tranzacționați. Mai bine, "faceți o mutare cu un cavaler" și stabiliți un preț care să ia în considerare reducerile pentru cumpărătorul real.







Dar cu ocazia Nahalov și extortioners nu ar trebui să meargă. Unii, în special oamenii inteligenți, își folosesc aroganța pentru a obține bunuri pentru o lipsă.

Dacă stabiliți costul real al vânzării autoturismelor. nu o supraestimezi, poți trimite persoane insolente departe, spun ei, piața este mare, căutați mai ieftin.

Desigur, cea mai dificilă etapă este tranzacționarea și discuția cu clientul. De la modul în care vă comportați profesional și cu încredere, depinde de cât de repede veți putea să vă vindeți mașina.

Și invers - confuzie, incertitudine, îndoială, lipsa de rezistență psihologică va duce la faptul că cumpărătorul sau să renunțe la a face afaceri cu tine, gândindu-mă că te ascunzi ceva, sau dodavit și să cumpere o mașină mai mult decât ar dori.

10 Reguli simple de comunicare cu cumpărătorul de mașini

Dacă doriți să vindeți rapid și cu costuri reduse o mașină, urmați următoarele reguli într-o conversație cu clientul:

  1. Ajustați-vă la client, atunci când numește ora și locul întâlnirii - nu construiți un bărbat super-ocupat care are totul odată - cumpărătorul nu va tolera un astfel de tratament și va găsi un vânzător mai interesat.
  2. Nu întârziați pentru întâlniri - acesta este un semn de lipsă de respect.
  3. Nu gustați neîncetat, dați cumpărătorului timp pentru a examina mașina în liniște, fără trilițele voastre.
  4. Răspundeți direct la întrebări, fără a face sughițuri și abateri filosofice, astfel încât clientul să nu decidă că ascundeți ceva de la el.
  5. Efectuarea unui test drive, nu au nevoie pentru a obține maximum de masina ta (de a conduce 200 km pe oră, poliția rândul său, pentru a arăta) - presiunea sau la poliție sau la accident.
  6. Nu lăsați clientul să călătorească în mașină fără tine - nu-l cunoașteți pe acesta, de ce să luați șansele?
  7. Nu refuzați la insistența cumpărătorului să viziteze SRT pentru a verifica starea mașinii.
  8. Nu insista pe vizita doar serviciul lor, dar dacă vă simțiți că AVTOMASTER în complicitate cu cumpărătorul, pentru că începe să inventeze spargerea inexistentă, oferta de a vizita pentru a compara o altă stație.
  9. Dacă observați că în fața reseller-ul, încercați să-l otshit cu tact, el este puțin probabil să plătească valoarea de piață (cu excepția faptului că prețul pe care sunteți confortabil cu), dar consumatoare de timp. Mai bine să vinzi mașina unui client obișnuit.
  10. Nu luați cumpărătorul izmorom: nu agățați-l în jurul lui în jurul orașului, nu sunați în fiecare zi cu întrebarea "Ei bine, a face cumpărare? "Nu impune prea mult.






Îmi exprim recunoștința față de companie pentru cumpărarea Mazda. Băieții sunt doar minunați. Toate făcute rapid, cumpărate rapid și fără probleme inutile. Va fi necesar, voi reveni din nou.

Mi-am aruncat mașina. Calculat imediat la fața locului de inspecție, prețul a fost dat mai mult decât în ​​Malinovka, dar cu siguranță mai puțin decât pe piață. Birou normal.

Mă bucur că te-am găsit. Este bine să lucrezi cu oameni decenti. Întreaga sumă pentru mașina vândută era imediat la îndemână, fără probleme. Mult noroc în afaceri.

Nu eram foarte mulțumit de prețul propus. Pune-l în magazinul de comisioane, să vedem, poate costa mai mult să vândă.

Mi-a plăcut să lucrez cu compania. Am vândut BMW-ul în corpul 65 pentru bani obișnuiți, și așa cum vroiam, repede. Desigur, dacă vindeți mașina, puteți obține ceva mai mult, dar dacă aveți nevoie de bani astăzi, este probabil o opțiune excelentă.

Cum sa vinzi o masina intr-o singura zi, obtinand 90% din valoarea de piata?

Autorepayment. Continuând tema vânzărilor de mașini rapide

Ultima dată am făcut o scurtă trecere în revistă a serviciilor de auto-cumpărare și am încercat să ne dăm seama ce este.
De data aceasta vom încerca să mergem mai adânc în sfera vânzărilor auto urgente.
Citiți mai multe.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: