Știri ale zilei de start a cluburilor de fotbal din Ucraina în Europa League două astfel de trage diferite - de combatere și -

cluburi din Ucraina a început în Europa League treia rundă de calificare. Donetsk „Olimpic“ a fost jucat nominal câmpul acasă într-o remiză 1: 1 cu PAOK din Grecia și „Alexandria“ pe drum, jucând în minoritate, ar putea primi remiză fără goluri în meciul cu România „Astra“, informează „Dialog.UA“.

Bine-cunoscut suficient de greacă PAOK, care are o experiență de a juca în competiția europeană este de o sută de ori mai mare decât cea a „Olimpic“, a fost învins în stare de șoc, când Stanislav Belenky la 49 de minute a deschis scorul inteligent. Dar paharul luptător experimentat din Grecia nu a renunțat și a reușit să salveze meciul - un gol Pedro Henrique 10 minute mai târziu restaurat paritate - 1: 1.

Dar în joc, „Alexandria“ și „Astra“ publicul român nu a văzut goluri, dar pe teren a existat o mulțime de încălcări, antijoc, și, desigur, cărțile.

În minutul 78, Basov pentru un al doilea avertisment a văzut o lumină roșie înaintea lui, după care "Alexandria" a rămas în minoritate. Cu toate acestea, echipa din regiunea Kirovograd a reușit să își păstreze obiectivul la castel, iar acum totul va fi decis în meciul de întoarcere. O situație puțin mai dificilă în "olimpic", care joacă cu un rival mai faimos, în timp ce grecii au o minge activă, marcat pe drum.

Cu toate acestea, cluburile ucrainene au demonstrat astăzi că pot juca în condiții egale cu rivalii mai bine clasați.

Reamintește, ieri, Kiev "Dinamo" a început cu o victorie asupra elvețianului "Young Boys". Meciul sa încheiat cu un scor de 3: 1.