Pirlo a explicat că a batjocorit o pedeapsă în poarta britanică - știri

Jucătorul italian de fotbal a povestit despre scopul său în porțile echipei engleze.

Andrea Pirlo a vorbit despre executarea unei pedepse în stilul lui Antonin Panenka. Acest obiectiv, liderul echipei italiene, a marcat în timpul meciului împotriva britanicilor.

Potrivit lui Pirlo, el a observat "unele mișcări ciudate" ale portarului englez, așa că a "așteptat și apoi a lovit".

„A fost ușor de făcut. Poate că are ceva de a pune presiune asupra britanic, pentru că Ashley Young după ce am ratat. Anglia rareori crea șanse, doar încercarea de a salva rezultatul itsshevvats și aștept cu nerăbdare să o penalizare. Am controlat jocul și în cele din urmă a câștigat“ - citează un jucător de fotbal, "RBC".

Semifinalistul final al Campionatului European de Fotbal a fost determinat.

Ultimul semifinalist al Campionatului European a fost echipa italiană, care a câștigat seria de lovituri de pedeapsă a limbii engleze cu un scor de 4: 2. Timpul principal și suplimentar al meciului s-au încheiat la egalitate 0: 0.

La doar 120 de minute de reglementare și timp suplimentar jucătorii Azzurri a lovit poarta englezilor 35 de accidente vasculare cerebrale (20 - țintă), în timp ce jucătorii Anglia a lovit mingea de nouă ori (impact patru itsshevvats - tinta), rapoarte Rosbalt.

În timp suplimentar de 115 minute, italian echipa națională fotbalistul Antonio Nocerino a marcat un gol, dar arbitrul șef al întâlnirii a stabilit „ofsaid“.

Eroul meciului a fost reprezentantul portarului italian de 34 de ani, Gianluigi Buffon, care a rambursat o pedeapsă în interpretarea lui Ashley Cole. Ricardo Montolivo de la italieni și Ashley Young de la britanici nu au atins scopul.