20 Un citat din incomparabilul Audrey Hepburn despre ceea ce este important în viață

Delicate, dulce, fermecător și frumos - puteți vorbi fără sfârșit despre Audrey Hepburn. Acesta a devenit un simbol real al secolului XX - o actriță talentată, standard de moda, o mamă iubitoare și un binefăcător generos.







Să ne amintim ce a spus această femeie grozavă despre viață și frumusețe, cum a tratat succesul ei și ceea ce ea a sfătuit tuturor femeilor.

Împărtășiți hrană cu cei care au nevoie, și nu vă veți face griji cu privire la kilogramele în plus.

Viața mea este ca un basm. Am avut momente dificile, dar întotdeauna am văzut o lumină la capătul tunelului.

Mereu am fost mulțumit de ceea ce aveam și cum o veveriță îi ascundea ghindele. Uneori erau mai multe ghinde, uneori mai puțin. Dar nu a existat nici un caz că nu am mai rămas nici unul!

Oamenii asociază cu timpul când filmele erau plăcute, când femeile din cinema purtau rochii frumoase și juca o muzică frumoasă. Îmi place când oamenii scrie-mi să spun: „Am avut o stare de spirit teribil, m-am dus la film, vizionat unul dintre filmele, totul sa schimbat.“

Fericirea nu vine în viața ta cu fanfară. Cele mai frumoase lucruri, cele care îți dau fericirea adevărată, vin pe picioare, în liniște ... și așteaptă să le observați.

Lacrimile pot însemna mai mult decât un zâmbet. Pentru că zâmbim aproape toate la rând, și plângem numai pentru cei pe care îi iubim ...

Dacă am aflat o dată că am rămas doar o zi să trăiesc, aș fi amintit în trecutul meu toate lucrurile bune pe care aveam norocul să le experimentez. Nu vă întristați, nu vă întristați, nu vă lăsați fără tată, nu vă lăsați tatăl să iasă din casă, ci bucuria de orice altceva. Și asta ar fi de ajuns.







Sexualitatea este ceva care este ascuns în interiorul unei femei.

Ei spun că dragostea este cea mai benefică contribuție, cu cât dai mai mult, cu atât vei obține mai mult în schimb. Nu este cazul: dragostea este contribuția cea mai unică - cu cât o dai mai mult, cu atât mai mult te-ai născut în tine. Dacă toată lumea ar înțelege acest lucru, cât de ușor ar fi să trăim.

Cred în manichiură, în țipând haine, în faptul că în vacanță este, de asemenea, necesar să faceți părul și să aplicați ruj. Cred în culoarea roz, precum și faptul că fetele fericite sunt cele mai frumoase. Cred că cel mai bun mod de a arde calorii este să râzi. Cred că mâine va fi o zi nouă și ... cred în minuni.

Frumusețea unei femei ar trebui să fie vizibilă în ochii ei, aceasta este ușa inimii ei, locul unde dragostea trăiește.

Puteți înțelege întotdeauna ce fel de persoană credeți că este un bărbat, cu ce fel de cercei vă dă.

Nu am nevoie de un pat pentru a-mi demonstra feminitatea. Pot fi sexy doar prin ruperea merelor de pe un copac sau in picioare in ploaie.

Pentru încredere, mergeți cu cunoștința că nu sunteți singuri.

A trăi este ca și cum ai alerga în jurul muzeului. Și abia atunci începeți să realizați cu adevărat ceea ce ați văzut, gândiți-vă la acest lucru, întrebați-vă în cărți și amintiți - pentru că nu puteți accepta totul imediat.

Căsătoria este un contract pe viață. În timp ce o persoană nu-și înțelege dorințele adânci, nu poate face un astfel de pas. Încă mă cunosc ... încă nu știu nimic, dar o să aflu. De aceea nu vreau să mă conectez cu ceva sau chiar cu cineva.

Îmi plac oamenii care mă fac să râd. Chiar cred că râsul este ceea ce-mi place cel mai mult. Curează multe boli. Poate că acesta este cel mai important lucru dintr-o persoană.

Frumusețea unei femei crește cu anii ei.

Oamenii sunt mult mai mult decât lucrurile, trebuie să fie luați, reparați, găsiți un loc și iertat; nu o aruncați niciodată ...

A da este să trăiești. Dacă nu mai dați, atunci nu este nimic de trait.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: