2 minute care vă vor schimba viața

Există o mulțime de cărți și articole care vă promit să vă învăț să fiți fericiți. Dar pentru a le citi pe toate, aveți nevoie de mult timp. Acest articol va dura câteva minute, dar efectul va fi uimitor.







Nu sunt fericit. Modificați ceva în viața voastră. Sau schimba-te.

Ce pot schimba? Orice. Alegeți un lucru și începeți să acționați.

Capul meu se rotește. Respiră adânc. Încercați să schimbați cel puțin ceva pe care îl puteți controla mai întâi.

Poate că voi fi mai fericit dacă am mai mulți bani? Da, dar numai într-o oarecare măsură.

Dar este ceva mai important decât banii? Timpul pe care îl petrecem cu cei dragi pentru noi. Timpul pe care îl petrecem pentru ceva important pentru noi. Nu uitați că nu vă puteți întoarce timpul pierdut.

Nu am timp pentru nimic. Deci, aveți priorități greșite.

Dar ai atâtea lucruri de făcut. Mai puțin. Mai des spune nu.

Dar trebuie să o fac ... Dacă nu vrei să spui "Oh da!" Pentru o sugestie, spune "Nu".

Dar X poate fi ofensat dacă spun nu. Nu te interesează. Este mai bine să refuzi decât să te duci undeva împotriva voinței tale.

Dar acum nu este momentul potrivit. Nu va fi momentul potrivit. Dacă tot așteptați, nu veți face nimic. Și apoi vă veți reproșa că nu ați început mai devreme.

Cum să faci o primă impresie bună? Uită-te în ochii tăi. Zâmbet. Vorbiți încet. Fii încrezător în tine. Rochie frumos.

Ar trebui să-i invit la o întâlnire? Da.

Dar dacă mă refuză? Nu veți pierde nimic, dar nu veți regreta că nu ați încercat-o.

Ce pot spune? "Buna, esti foarte frumoasa / frumoasa (interesanta / interesanta). Numele meu este .... Pot să-ți cumpăr o ceașcă de cafea?

Avem o relație dificilă. Lasă.

Dar dacă nu mai întâlnesc pe nimeni mai bine? Dacă întâlnești pe cineva, mult mai bine? Și dacă vei fi mâhnit mâine?

M-au părăsit și inima mea a fost spartă. Dar, de fapt, încă bate. Prin urmare, nu totul este pierdut.







Și acum ce?

Totul este atât de complicat. Știm! Dacă ar fi simplu, toată lumea ar fi fericită de mult timp.

Dar nu pot ... Opriți-vă să vă limitați la astfel de gânduri. Nu poți face nimic până nu o faci.

Nu mă va ajuta. Bine! Continuați să trăiți așa cum sunteți acum.

Dar sunt nemulțumit de viața mea prezentă. Dacă faceți întotdeauna același lucru, firește, rezultatul va rămâne același. Noi crestem și ne schimbăm. sau noi piertim.

Când încep? Chiar acum.

Multe întrebări sunt răspunzătoare fără echivoc, ceea ce indică ineficiența acestor consilii. De exemplu, "Avem o relație dificilă" - "plecați". Relațiile grele înseamnă că sunt cauza unor relații proaste. Poate că un tip și o fată se iubesc, dar nu se pot obișnui cu natura unii cu alții încă. Pentru a rezolva această problemă, aveți nevoie de timp. Este, de asemenea, posibil ca unele dintre ele să aibă probleme temporare de natură personală sau de afaceri. Acest lucru poate afecta și relația. Sau chiar exista o neîncredere față de partener. În acest caz, este important să înțelegeți problema și să o rezolvați cu o conversație sinceră. Și din partea de sus se oferă să plece. Poate că ați înțeles defectele unor astfel de sfaturi.

Muci. trăiți în lumea vaniliei -> începeți să trăiți acum. Și înainte de asta nu am trăit? Nu ai trăit așa cum ar trebui. Și așa cum ar trebui - tu chiar simți că trăiești într-un mod greșit - nyera, simt că pot trăi mai bine - Deci, începeți acum. -> Așa că am început, nu a devenit mai bine - pentru că trăiești într-o lume de vanilie Bla Bla Bla

După cum mi-au spus, la vârsta de patruzeci de gânduri inteligente sunt citite ca pop. Sunt de acord cu 100%. Avem experiență, iar tinerii au articole motivaționale. Și deși nu am 40 de ani, cu experiență, toată lumea își găsește sprijin în sine și care nu și-a câștigat experiență - caută asistență în sfaturi practice

În cazul în care întregul grup nu este dat posibilitatea de a participa la rezolvarea problemelor, trimite delegati cu drept de vot la HG într-o ședință AO, întrebarea evidentă de neplata a salariilor, să se supună la vot persoană demnă de echipă - ar fi o democrație reală. Prin urmare, ei sugerează că își trag părul. de la șomaj, începe cu tine însuți. te linge sub genunchi. iar fabricile nu sunt rugate să închidă - copiii cu șosete scurte. Dreptul de a vota pentru echipele de a da este unul decisiv. Oamenii merită dreptul de a participa la viața de G-wa, sau să poarte drept - necesitatea, în cazul în care a invitat să-și amintească, sau plimbare ferma pentru a prinde fluturi, creditele sunt - în dimineața Ridică-te cu susul în jos. Suntem inutili. Colectivele ar trebui să aibă drept de vot - în caz contrar Deadlock au toate romanul lui Pușkin „Dubrovsky“, trăiesc în pădure, cu ghinde mistreț de mestecat sălbatice. și din mlaștină ca "Baronul Munchausen" însumi să mă trag.

[q] Avem o relație dificilă. Parte. [/ Q] Da, într-adevăr, de ce încercați să vă înțelegeți reciproc? Este mai ușor să ieșiți din necazuri. Nu pot să susțin un astfel de sfat "universal", care nu ia în considerare un singur factor, care în situația reală este departe de a fi mic.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: