2 Arafatka cu ali și jd

2 Arafatka cu ali și jd

Odată, cu mult timp în urmă, când arafatul era în vogă și toată lumea îi purta, am cedat și eu senzației de turmă și am dobândit arafatka. Și de atunci am uitat de eșarfe, acum port doar arafatki. A fost într-adevăr un lucru convenabil, nu este fierbinte în căldură, dar nu este rece în înghețuri. Sub această eșarfă este menținută întotdeauna o temperatură confortabilă, principalul lucru este să-l înfășurați corespunzător, în funcție de vreme. De-a lungul timpului, desigur, arafatul se îndepărtează și culoarea hainei trebuie aleasă arafatku, deci trebuie să cumpărați altele noi.







Înainte de asta, am luat întotdeauna arafatki offline, dar în vânzare 11.11 am cumpărat două bucăți pe Internet, unul cu o reducere la Ali pentru 2.10 dolari, și un alt pe JD cu un cupon pentru 0.23 dolari. Pe JD mărimea eșarfei este mică, 103 de 103 centimetri. Pe Ali cu dimensiunea neponyatki, "lungimea: 100-135 cm". Materialul de pe Ali a fost promis bumbac, pe JD totul este mult mai abrupt, "material: cânepă". Culoarea pe Ali a luat-o verde, pe JD căuta roșu, dar a fugit, apoi a luat purpuriu. Doar peste o lună după ordin, la oficiul poștal din Rusia, am primit două pachete cu arafat, să le comparăm.

Ambele arafatki au venit în plicuri simple de celofan,

2 Arafatka cu ali și jd

în interiorul căruia în pungi transparente se arafatki.

2 Arafatka cu ali și jd

Deschizând pachetele, am simțit imediat mirosul specific chinezesc. Atâta timp cât nu a făcut ordine, mărfurile nu miroseau nimic deosebit. Despre spiritul chinezesc, am citit numai în recenziile altor persoane, dar apoi am simțit-o complet. Mirosul era atat de puternic incat kufiy-ul nu putea fi purtat de mult timp, duhul la batut de pe picioare. A trebuit să spăl batistele manual cu balsam pentru lenjerie și să stau o zi pe balcon. Dar chiar și după aceea, a scăpa complet de mirosul chinezesc, nu a fost posibil, deși a devenit din când în când mai slăbit, iar acum, în orice caz, kufiyu poate fi deja încercat.







În ciuda faptului că arafatul a fost cumpărat de la diferiți vânzători, pe diferite site-uri, ele erau absolut identice, singura diferență fiind de culoare.

2 Arafatka cu ali și jd

2 Arafatka cu ali și jd

Culorile batistelor erau aceleași ca în imagini, ambele culori sunt drăguțe, dar pentru gustul meu verde este mai atractiv. Dimensiunea este aceeași, aproximativ un metru pe metru. Materialul nu este nici bumbac, nici canabis, dar mirosea de chimie deschisă. La atingere, materialul este de asemenea sintetic gol. Țesutul firelor este foarte rar, lichid ca în tifon, de fapt, singura diferență este aceea că tifonul este alb, iar arafatele colorate. Într-un strat stratul strălucește, dar fotografiile mele sunt perfect vizibile. În două straturi ale cazului un pic mai bine, dar încă țesături rămâne transparentă.

2 Arafatka cu ali și jd

2 Arafatka cu ali și jd

Buclele se strecoară pe tot terenul. Marginile țesăturii sunt măturate și vă mulțumesc pentru asta. Perii lungi de 9 cm, dar foarte scurte.

2 Arafatka cu ali și jd

2 Arafatka cu ali și jd

În general, calitatea produsului pe marginea unui fault, dar adevărul în cazul arată bine.

2 Arafatka cu ali și jd

2 Arafatka cu ali și jd

2 Arafatka cu ali și jd

2 Arafatka cu ali și jd

Sentimentele tactile sunt așa-so, nu să spun că eu sunt incomod, dar, de asemenea, înfășurat, ca într-o bună arafatka, de asemenea, nu vreau să. Ca un accesoriu va coborî, deoarece înlocuirea eșarfei se va potrivi doar la temperatura plus, la zero grade.

Total. Pentru prețul total la 2.47 și la 5.23 dolari pentru a cumpăra nu-mi recomand, și este, de asemenea, mai bine să nu cumpere cu o reducere. Este mai bine să luați offline un bun, chiar dacă nu atât de ieftin, mare (130x130 cm), moale și caldă arafatka. Legături către arafat din recenzie:







Trimiteți-le prietenilor: