10 moduri de a înțelege că vă place această persoană particulară

Recomandat: Pilda iubirii adevărate

Fiecare dintre noi experimentează dragostea în moduri diferite și în momente diferite. Dragostea este un concept extrem de subiectiv, dar pot spune cu certitudine că oricine cunoaște acest sentiment va fi de acord că este cel mai frumos.







10 moduri de a înțelege că vă place această persoană particulară

Iată 10 modalități prin care să înțelegeți că iubiți această persoană particulară sau că vă placeți doar:

1. Persoana ta preferata este cea mai buna parte a zilei tale

Actorul american și muzicianul Childdish Gambino, într-una din cântecele sale cântă: "Când sunt singur, aș prefera să fiu cu voi". Acea parte a zilei când văd prietena mea este cea mai plăcută pentru mine. Dacă iubiți într-adevăr pe cineva, nu vă veți plictisi niciodată de această persoană.

Indiferent cât de reușită este ziua, draga dvs. poate chiar să-l decoreze cu prezența sa. Dacă persoana care vă place, el sau ea vă poate face ziua mai bună, dar, cel mai probabil, ei nu vor putea să devină cel mai bun rol al său.

2. Prima persoană despre care te gândești, trezind dimineața - jumătatea ta

Dacă iubiți pe cineva, atunci este vorba despre această persoană pe care o credeți înainte de toate, când vă treziți dimineața și este ultima persoană despre care vă gândiți înainte de a merge la culcare. Când se întâmplă ceva minunat cu tine, mai întâi vrei să împărți asta cu colegul tău. Când se întâmplă ceva rău, solicitați sprijin de la el

3. Interese proprii în fundal

Dragostea este altruistă. În lumea mea personală, eram cea mai importantă persoană până când m-am întâlnit cu prietena mea. Când m-am îndrăgostit de ea, interesele ei au devenit mult mai importante pentru mine decât pentru mine.

Aceasta este dragostea. Interesele tale par mereu nesemnificative, spre deosebire de interesele celor dragi.

10 moduri de a înțelege că vă place această persoană particulară






4. Sunteți gata să faceți ceva

Dacă ar fi trebuit să fac o listă a ceea ce aș face pentru prietena mea, el ar fi cu siguranță gol. Când ești îndrăgostit de cineva, vei face orice, dacă numai această persoană ar fi fericită.

Când îți place o persoană, și tu poți să-i dai mult pentru el, dar cu toate acestea, oportunitățile tale vor fi limitate. Dar iubirea adevărată nu are limite.

5. Nu vă este frică să vă exprimați sentimentele în mintea tuturor

Am un obicei de a spune lumii întregi despre iubirea prietenei mele. Când chiar iubești pe cineva, vrei ca toată lumea și toată lumea să știe despre asta. Nu vă este rușine de sentimentele voastre. Când vă place cineva, cu siguranță vă veți abține de la a vă manifesta sentimente în public.

6. Dragostea ta este imperfecțiunea

Fata mea este cea mai frumoasă dintre toți pe care o știu, dar ea are de asemenea defecte. Dar pentru mine nu sunt defecte, ci calitățile speciale pe care le iubesc.

Când îi amintesc în glumă despre deficiențele ei, ea crede că râd de ea, dar de fapt îi ador pe imperfecțiunile ei. Dragostea este abilitatea de a accepta neajunsurile celei de-a doua jumătăți.

Puteți cunoaște deficiențele persoanei pe care o doriți, dar veți învăța să le acceptați numai dacă vă îndrăgiți de el.

Vă recomandăm: 12 citări ale psihologilor despre dragoste

10 moduri de a înțelege că vă place această persoană particulară

7. Planificați un viitor pe termen lung?

Când sunteți îndrăgostit de cineva, este foarte dificil să vă imaginați viitorul fără această persoană. Pe baza acestui fapt, vă veți planifica viața cu persoana iubită pe termen lung.

Nu veți ceda în fața ispitelor pe termen scurt care vă pot afecta obiectivele. Când vă placi exact cineva, planificarea viitorului este teribilă.

8. Ai devenit mai bine

Nimeni nu este perfect, există întotdeauna unde să crească în continuare. Dar senzația de dragoste vă împinge spre îmbunătățirea de sine.

Vrei să fii cea mai bună "versiune" pentru persoana pe care o iubești. Astăzi sunt mult mai bine decât am fost înainte de a mă întâlni cu prietena mea.

9. Sentimentele tale nu sunt cauzate de nimic

Când iubiți necondiționat pe cineva, înseamnă că dragostea voastră nu cunoaște condiții și este absolută. De fapt, nu-mi place termenul "dragoste dezinteresată", suna cumva prea lăudăros. Dar cred că dragostea adevărată nu este limitată de nici o condiție.

Când vă place o persoană, sentimentele sunt direct dependente de circumstanțe.

Recomandat: Dragoste și dragoste. în ce diferență?

10 moduri de a înțelege că vă place această persoană particulară

10. Dragostea ta este cel mai bun prieten al tău

După o vreme, prietena mea a devenit cea mai bună prietenă a mea. Mi se pare că acest lucru este normal pentru majoritatea iubitorilor.

Cealaltă jumătate devine complice în acțiunile tale. Simti ca impreuna puteti sa intoarcem si muntii.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: