Timpul nostru - "satelitul" a zburat ...

Doar câteva zile după gemene întâlnește cu „Chelny“ pentru a vizita jucători de hochei, „Rostov“, acordat echipei Siberian „Junior Sputnik“, cu sediul în Nizhny Tagil.

Timpul nostru -
Fotografii de la hc-rostov.ru

Clubul acestei stele de pe cer nu este suficient, echipa se află în partea de jos a clasamentului. Cu toate acestea, clubul de fermă nu este locurile importante, este important să pregătească echipa de hochei pentru echipa principală care acționează ca o divizie de mai sus. Cu acest "Junior" mai mult sau mai puțin ...

Outsider în prima perioadă a arătat că este capabil să lupte pe gheață și astfel nu va da puncte proprietarilor. Mai mult, oaspeții au fost primii care au deschis scorul - Sekerin a terminat meciul frumos.

Rostov avea nevoie de mai mult de zece minute pentru a scutura apărarea solidă a Uralilor, în timp ce Glebov nu a egalat. Cel de-al doilea segment al luptei se afla într-o luptă puternică și vâscoasă de putere. De două ori proprietarii de gheață au rămas pe teren în minoritate, dar oaspeții nu au putut înscrie.

A treia etapă pune totul în locul ei în joc.

În primul rând, "condorii" au jucat prea mult, iar Seleznev a adus "Rostov" în față - 2: 1. Curând, Shutov a terminat atacul pozițional pe terenul "juniorilor" - 3: 1, iar ultimul gol al meciului a fost jucat de Leonov - 4: 1.

În această întâlnire, apropo, prima sa luptă pentru Rostov a fost luată de atacantul Dmitri Danilin, care a venit la tabăra "condorilor" de la "Crystal" de la Saratov.

Au trecut cinci minute, iar poporul Rostov își dă seama de majoritatea numerică - Matveikov sa distins.

Oaspeții în mod clar nu se așteptau la un astfel de început furtunos, au puține lucruri care se dovedesc a fi. Pucul aproape nu lasă loc în jumătatea lor, dar portarul este constant în joc. În mijlocul perioadei, Prohhorov lovește încă o dată poarta "Junior" - 4: 0. În joc există o pauză - oamenii din Donetsk își dau o respirație, Uralii încearcă să aducă echipa în ordine. Cu toate acestea, la sfârșitul timpului, oaspeții sunt din nou supărați, de data aceasta Glebov este corect - 5: 0.

La începutul celei de-a doua perioade, Altukhov aruncă cu o superioritate numerică - 6: 0. E terminat, iar condorii se calmeaza. Dar adversarul, văzând că agresivitatea Rostovilor a dispărut undeva, devine din ce în ce mai îndrăzneață și caută modalități de a porni adversarului.

În cele din urmă, pucul de prestigiu reușește să treacă la Volgin, iar apoi o aruncare puternică reușește și Kozhevnikov - 2: 6. Perioada finală a trecut fără prea multă luptă, iar fanii nu au văzut golurile marcate acolo.