Cum sunt puncte în hochei considerate puncte pentru hocheiul hm

În etapa de grup, punctele se acordă după cum urmează:

1. Echipa care câștigă în timpul regulamentar al meciului primește 3 puncte, cel care pierde - 0 puncte.
  2. Echipa care a câștigat în timp suplimentar sau în schimb de focuri - 2 puncte, învingătorul - 1 punct.
  3. Potrivit regulilor, nu poate exista o retragere.

In meciurile „on the fly“ (playoff) puncte vor fi acordate: echipa câștigătoare doar merge la etapa următoare (dacă victorie în timpul regulamentar, sau ca urmare a unor suplimentare, schimburi de focuri) și de a pierde - este eliminat din competiție. Singura excepție o reprezintă echipele care au pierdut la semifinale - se joacă reciproc în meciul pentru locul 3 (imaginea de mai jos).

Apropo, în punctele NHL sunt calculate diferit:

1. Pentru orice victorie (în timpul regulamentar / în orele suplimentare / schimb de focuri) echipa primește 2 puncte.
  2. Echipa care pierde în timp suplimentar sau în schimb de focuri primește 1 punct.
  3. Risuperatul în echipa obișnuită de timp primește 0 puncte.
  4. Nu poate exista nici un rezultat.

Sistemul a ales acest răspuns ca fiind cel mai bun

În faza grupelor pentru victoria de la Campionatul Mondial de hochei în timpul regulamentar (fără prelungiri și loviturile de departajare), echipa devine mai puțin de trei (3) puncte. Răscumpărătorul în scorul echipei normale de timp nu este obținut deloc (0 puncte).

Același sistem de punctaj în liga continentală de hochei.

În cazul în care timpul principal al meciului, care este de șaizeci de minute de timp pur (trei perioade de douăzeci de minute), sa încheiat la egalitate cu scorul de 1: 1, 2: 2, 3: 3, etc.), în orice caz, ambele echipe cel puțin obține un punct . Prelungirile și împușcăturile oferă șansa de a câștiga încă un punct.

Pentru victorie în timpul orelor suplimentare sau în schimb de focuri, echipa primește două (2) puncte, iar echipa care pierde primește un (1) punct.

După etapa de grupare în etapa de joc, punctele nu sunt acumulate de nimeni, jocul pentru zbor este în desfășurare.

Regulile pentru scorurile următoare: Nu sunt descendenți. Fiecare meci este jucat de trei echipe ochka.Esli a câștigat în timpul regulamentar, este de aceste trei puncte poluchaet.Proigravshaya- nu primește nimic, care este, de zero. Dacă timpul principal sa încheiat la egalitate, atunci ambele echipe deja în acel moment primesc câte un punct. Dar în acest caz, încă un act în timp suplimentar. Echipa care câștigă în timp suplimentar sau la schimbarea focului, are încă un punct. În acest caz, învingătorul are un punct, iar câștigătorul - două puncte. La etapa playoff, punctele nu sunt acordate. Câștigătorul trece la următoarea etapă, iar ratatul pleacă din luptă.