7 Aparate pentru leneși, care să permită să imite un mod de viață sănătos o masă tonifiată,

7 Aparate pentru leneși, care să permită să imite un mod de viață sănătos o masă tonifiată,

text: Maria Barankina

Ce este o băutură oxigenată. Pentru fabricarea sa, se utilizează niște suc sau sirop și agent de spumare alimentar (de obicei, un extract din rădăcină de lemn dulce), după care cocktailul este saturat cu oxigen. Este folosit ca una dintre metodele concomitente de terapie cu oxigen.







În loc de o plimbare. mersul pe jos în sport, jogging în aer liber, în loc de urmărire pe munte.

Cum funcționează Terapia terapeutică a centrului medical "El clinica" Alla Larionova asigură că un cocktail poate înlocui trei ore de mers pe jos. În cazul oboselii cronice și tulburărilor de somn, este permisă prescrierea unui curs de oxigen timp de treizeci de zile fără participarea unui medic. Cocteilul o dată beată are o acțiune similară energiei: provoacă o explozie vizibilă, dar scurtă de viață.

Pentru cine sunt principalii consumatori - reprezentanți ai clasei superioare de clasă "de birou", care monitorizează sănătatea lor. Cocktail-urile sunt, de asemenea, adesea cumpărate de către adolescenți: nu se gândesc la proprietățile sale medicinale, ci le place gustul, care depinde de baza - cel mai adesea sucul de fructe. În plus, pacienții care beau cocktailuri în conformitate cu medicul.

Experiența personală Este gustoasă, dar există o senzație de setare ușoară: un pahar cu un cocktail de 0,33 litri este beat în două gume.

Cost Pentru prepararea cocktailurilor este nevoie de un concentrator de oxigen - un aparat care separă moleculele de O2 de atmosfera înconjurătoare, le face "concentrate" și produce un flux de oxigen pur. De obicei, acest dispozitiv este utilizat pentru a trata și preveni hipoxia, este pus acasă pentru a satura aerul cu oxigen. Un concentrator de calitate și nu prea puternic pentru spații costă 100 mii de ruble, dar cel mai simplu dispozitiv pentru 17-20 mii este destul de potrivit pentru a face cocktail-uri, care reciclează o cantitate mai mică de aer, totuși, face foarte zgomote.

Un set pentru prepararea cocktailurilor (tub cu difuzor, agent de spumare, cutii de oxigen) poate fi cumpărat pentru 3-4 mii de ruble.

Prețul de cocktail-uri la vânzare cu amănuntul este de la 100 la 300 de ruble pe portie de 0,25, 0,33 sau 0,5 litri.

O masă tonică este un simulator care face totul pentru tine

Ce este tonusnye de masă - aceasta este, de fapt, un simulator care face totul pentru tine: mutați-vă pe mâini ca și cum ai fi, de exemplu, ondulare, sau răsucirea picioarele ca și cum ai, de exemplu, efectuarea antrenamentului „bicicleta“.

Cum funcționează Instruirea, bazată pe repetarea repetată a mișcărilor pasive, duce la mușchii slăbiți tonifiați. Cu toate acestea, cei care sunt deja în formă bună. tabelul este puțin probabil să îl îmbunătățească. Dar această sarcină este bună pentru cei care au probleme cu coloana vertebrală, cu sistemul cardiovascular sau cu unele contraindicații pentru efort fizic grav.

Pentru cine a fost inițial astfel de tabele au fost concepute pentru reabilitare după o boală gravă, dar apoi le-a plăcut și oamenii sănătoși (deși acestea sunt în prezent disponibile numai în versiunea „femeilor“ a consumatorului de masă). Potrivit administratorului „Tonus Club“ pe Michurinsk prospectul, majoritatea clienților lor înainte de cluburi de fitness de vizitare normale, dar a fugit: „nostru vizitator medie aritmetică - o femeie 35-40 ani in forma fizica medie. Folosește sala ca o "odihnă utilă". Ea are grijă de ea, dar ea nu se simte că merge la sala de fitness - este o chestiune serioasă separat. care necesită tensiune suplimentară. Există suficiente motive pentru a vă îngrădi viața și asta e de ajuns ". Unii clienți folosesc echipamentul pentru scopul său inițial - să vină după leziuni sau boli.







- Convenabil? - M-am întrebat cu grijă de antrenor feminin afectiv, așezat pe canapea, pe fiecare parte a cărora sunt atașate niște bețe. - Acum prindeți mânerele.

În mod obișnuibil, apuc un baston și încep să se miște. Din partea mea se pare ca minte si intr-un ritm rapid imi iau bratele departe.

- Ei bine, - spune antrenorul (în esență nu voi pune acest cuvânt în ghilimele), - acum te-am pus un cronometru - șapte minute, în timp ce te uiți la TV.

În termen de o oră, un pat miraculos mi-a făcut exerciții pentru toate grupurile musculare. Nu am aplicat nici cel mai mic efort. Cu toate acestea, destul de ciudat, a doua zi a simțit o durere în mușchi - dar numai cei care au absolut neinstruit (a mea este presa și mâinile), dar obișnuiți cu exercitarea picior cu role patinaj nu se simte.

Cost Simulatorul costă 160-180 de mii de ruble. Prețul abonamentului la hala corespunzătoare este proporțional cu banii cheltuiți pe un club de fitness regulat la nivel mediu. De exemplu, un abonament semi-anual la "Tonus Club" - 22 500 de ruble.

7 Aparate pentru leneși, care să permită să imite un mod de viață sănătos o masă tonifiată,

Ce este acest scuter electric cu o cârma lungă de mâner, o platformă transversală și două roți, situate simetric pe ambele părți ale călărețului. Pot atinge viteze de până la 30 km / h.

În loc de mers pe jos, mersul pe jos, jogging, scooter, bicicletă, patine cu role, skateboard.

Cum funcționează Acest dispozitiv, ca o masă tonifiată, a fost inițial destinat persoanelor cu handicap. Nu necesită deloc efort fizic. volanul este suficient de ușor și viteza și frânarea sunt realizate prin transferarea gravității corpului înainte sau înapoi.

Pentru cine Potrivit administratorului site-ului Segway-tur, segways nu au câștigat încă consumatorii ruși (cu toate acestea, faimosul scriitor Dmitri Bykov este un mare fan al acestui dispozitiv). În general, aceste scutere sunt comandate de clienții corporativi - în timpul sărbătorilor sunt folosiți ca alternativă la bowling sau pentru a organiza curse în masă pentru team building. Și în Naberezhnye Chelny ca un experiment pe segways, polițiștii de patrulare au fost transplantați (în SUA aceasta este o practică obișnuită).

Experiența personală a îmbarcă pe Segway în parc „Sokolniki“, am descoperit că am în mod clar ceva în neregulă cu simțul echilibrului: Eu nu pot face față cu conducerea, mașina intră în dreapta și la stânga, și că cineva accidental Nu vreau să împușc nimic, trebuie să scot din gura tare. Până la sfârșitul căii de formare-l stabilizat și am simțit o mulțime de distracție, dar eu încă accelera frică. Apropo, proprietarul companiei Segway lui în vârstă de 62 de ani, Jimmy Heselden a fost ucis de echitatie un Segway: a pierdut controlul, milionar a căzut de pe o stâncă și a căzut în râu.

Cost Segway oficial Segway, în funcție de model, costă de la 310 la 340 de mii de ruble. Închirierea pentru o oră este de 1500-2500 de ruble.

Ce este această pregătire psihologică ("Află de ce nu-ți iubești corpul" sau "Cum te simți în formă"), tehnici de transă.

În loc de a înlocui orice sport.

Cum funcționează O persoană încearcă să inspire o aversiune față de anumite produse sau o dorință de a se înscrie într-un club de fitness. Psihoterapeutul Vladislav Tsyb crede că teoretic astfel de instruiri pot fi eficiente, dar practic nu acordăm licență activității psihologice, ca rezultat, numărul de amatori pe piață este în afara scalei. Primul lucru la care trebuie să participați este să aflați nivelul de profesionalism al persoanei la care aplicați. "Hipnoza are, în orice caz, un efect temporar", spune Tsyb, "dar pentru un timp clientul poate schimba într-adevăr modul de viață".

Pentru cine este Pentru oameni naivi, pentru oameni fără voință. oameni cu greutate în exces, oameni cu bani în plus.

Experiență personală Eu însumi nu am îndrăznit să hipnoză, așa că am întrebat despre impresiile lui Galina Filimonova. care acum câțiva ani a apelat la dr. Smelov.

- Pentru mintea a fost mai compatibil, va trebui să vină de foame și de somn mult. În primul rând a fost pe curs de nutriție, apoi într-o cameră privată cu muzică și lumini slabe de relaxare m-au pus într-un fotoliu adânc, sa spus să închidă ochii, iar apoi doctorul a început să spună: „Relaxează-te, uita unde ești ...“ După aceea, a început să vorbească despre alimente interzise, ​​cum ar fi acest lucru „Pâine - o masă de lipicios urât ...“ rezultatul a fost, în cursul anului „mase lipicioase urât“ nu a vrut să. Dar a doua încercare eșuează, nici un efect nu a fost.

Costul unui curs este de 15-25 mii de ruble. Consultație unică sau sesiune de hipnoză - 4-8 mii de ruble.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: