6 Sfaturi pentru a vă menține contul Facebook

6 Sfaturi pentru a vă menține contul Facebook

Nu utilizați niciodată caracteristica Remember Me

Puteți activa funcția "Păstrați-mă logat" numai pe computerul dvs. personal și numai dacă nu folosiți pe nimeni altul decât dvs.







6 Sfaturi pentru a vă menține contul Facebook

Nu spune nimănui parola ta

6 Sfaturi pentru a vă menține contul Facebook

- Utilizați întotdeauna o parolă foarte puternică pe care nimeni nu o poate ridica și ghici. Este de dorit ca parola să fie lungă.

6 Sfaturi pentru a vă menține contul Facebook

6 Sfaturi pentru a vă menține contul Facebook

- Pentru a verifica fiabilitatea parolei, utilizați site-uri precum www.passwordmeter.com.

6 Sfaturi pentru a vă menține contul Facebook

- Nu utilizați niciodată aceleași parole pe mai multe site-uri. Motivul pentru stocarea diferitelor parole pentru mai multe site-uri este că, dacă cineva hack-ul unul dintre conturile dvs., el va putea să-l crack pe celălalt utilizând aceeași parolă.







Nu permiteți niciodată aplicațiilor neautorizate să acceseze informațiile dvs. personale

Dacă permiteți oricărei aplicații accesul la informațiile dvs. personale, aceasta va avea dreptul să postați orice postare în numele dvs., ceea ce poate fi foarte periculos. Utilizați întotdeauna aplicații de încredere ale unor terțe părți care au o reputație excelentă.

6 Sfaturi pentru a vă menține contul Facebook

Personalizați setările de confidențialitate

6 Sfaturi pentru a vă menține contul Facebook

6 Sfaturi pentru a vă menține contul Facebook

6 Sfaturi pentru a vă menține contul Facebook

6 Sfaturi pentru a vă menține contul Facebook

- Accesați Setări> Confidențialitate. Veți găsi opțiunea "Cine îmi poate vedea produsele" (Cine îmi poate vedea materialele). Doar modificați această setare și schimbați opțiunea "Prietenii prietenilor" la "Prieteni (numai)". Dacă permiteți prietenilor dvs. să vă vadă datele, atunci persoanele pe care nici măcar nu le cunoașteți le vor putea vedea. Rețineți că unul dintre "prietenii prietenilor" poate fi, de asemenea, un intrus.

6 Sfaturi pentru a vă menține contul Facebook

6 Sfaturi pentru a vă menține contul Facebook

6 Sfaturi pentru a vă menține contul Facebook

Adăugați prietenilor din Facebook doar acei oameni cu care sunteți familiarizați în viața reală







Trimiteți-le prietenilor: