4 tipuri de invitatii de nunta

1) Invitație la ceremonia de nuntă în registratură.

2) Pentru sărbătoarea dedicată ceremoniei de căsătorie: "... informăm despre căsnicia noastră și vă invităm la o sărbătoare (prânz, cină, banchet, recepție) ...". De exemplu, mai mulți invitați sunt invitați la nunta ta decât permite ZAGSA.







3) "Notificarea căsătoriei" cu o cerere de a vizita tinerii după luna de miere. De obicei, trimis la cei pe care tinerii ar dori să le vadă la nuntă, dar care, din diverse motive, nu pot participa. Sunt colegi, rude îndepărtate, prieteni care trăiesc departe, etc.







Text necesar pentru toate invitațiile

Ce este descris în invitație
La invitație puteți plasa o fotografie a tinerilor - pentru că toată lumea este curioasă ce arată "jumătate". Sau un subiect al relației tale. De exemplu, așa cum a fost cu noi:


Fac o ofertă viitoarei mele soții. Îți cere timp să te gândești. Ne întâlnim câteva zile mai târziu într-o cafenea. Repet oferta mea și ea scoate din pungă un șoarece de jucărie. Șoarecele are o inimă cu un cuvânt brodat "Da!" În labele sale.
Acest mouse mic era pe invitațiile noastre. Era pe masa noastră de nuntă. Am o mulțime de poze. Și acum "trăiește" acasă.

Mai jos sunt invitațiile pe care le-am găsit pe Internet, dacă vreunul dintre ele este mulțumit - scrieți-ne și vom fi încântați să vă prezentăm o astfel de invitație.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: