20 Citat de stele despre frumusete, star stil pe

Înțelegerea frumuseții este o problemă perpetuă și foarte controversată. O singură opinie despre aceasta nu a fost și nu va fi niciodată. Aproape fiecare interviu de celebrități este întrebat despre ce frumusețe este pentru ei și cum se leagă de canoanele lor moderne. ELLE a colectat 20 dintre cele mai strălucitoare ghilimele stelare despre acest lucru.







Blake Lively: "Standardele actuale de frumusețe sunt pur și simplu ireale. Ceea ce vedeți pe covorul roșu și în reviste este rezultatul eforturilor mari ale câtorva profesioniști. Oamenii nu înțeleg cum este aranjat acest lucru. Fetițele nu văd cum încep dimineața stelele. Fiicele mele cresc în această atmosferă, așa că este important pentru mine să înțeleagă că aceasta este o viață ireală. Mă văd ca pe un coafură și machiaj. și fără. Vreau să știe ambele părți și să nu creadă că există doar unul. "

Ivanka Trump: "Încredere în sine. forța interioară și simțul mila sunt principalele secrete ale frumuseții. Îngrijirea și îngrijirea pielii este minunată, dar ce fel de persoană sunteți este mai importantă. "

Johnny Depp: "Cel mai frumos lucru dintr-o femeie este cunoașterea fermă a ceea ce este într-adevăr. Acest lucru o face puternică și încrezătoare. "

Vera Brezhnev: "Dragostea este o femeie irezistibilă. Și nu poate fi. Obiectele simpatiei noastre se pot schimba dacă vorbim despre parteneri, dar nu uitați de iubirea copiilor, de sine și de viață. Prin urmare, sunt absolut sigură: nu există femei urâte - există o lipsă de grijă pentru tine, care vine de la dispreț pentru tine însuți ".

Brad Pitt: "Nu acordați prea multă atenție primei impresii. Se întâmplă că fata nu "prinde" exteriorul, dar după ce a vorbit cu ea, ea devine pentru tine cea mai frumoasă din întreaga lume ".

Natalya Vodyanova: "Mi se pare că frumusețea feminină depinde de ce fel de om este. O femeie înflorește numai dacă se simte iubită, importantă, unică ".

Beyonce: "Cea mai atractivă femeie este încrederea ei. Poți fi frumos, dar dacă nu ești sigur de tine, nu vei deveni sexy. Trebuie să te iubești și pe alții să te iubești. "

Natalie Portman: "Apariția cu succes este un avantaj imens. Deși toate studiile spun că este mai ușor pentru angajatori să aibă o înfățișare normală, mai degrabă decât restante. Și oamenii sunt mai afectuoși decât frumosi. Dar totuși, frumusețea este un privilegiu. Nu vreau să fiu ipocrit. Și vorbind practic, este mai convenabil să fii frumos decât urât. Adevărat, sunt personal mai aproape de conceptul european de frumusețe. Adică, avem un american frumos care îndeplinește standardele, care este în canoane, care are totul în regulă. În Europa, frumusețea este aproape un sinonim al unicității, frumusețea este o particularitate, oamenii îmbrățișează frumusețea ca individualitate ".

Tom Ford: "Frumusețea este o chestiune de confort în propria" coajă ".

Jennifer Aniston: „Noi apreciem toate femeile pentru anumite standarde de frumusete - și este dezgustător. Fetele din copilărie absorb ceea ce le impune societatea. Înțelepciunea convențională că fata nu este frumos, în cazul în care nu este subțire că nu merită atenție, dacă nu arata ca un supermodel sau actrita pe coperta revistelor - este ceva din care noi toți suferim ".







Nicole Kidman: "Vrei să știi secretul principal al frumuseții? Se îndrăgostește - chiar funcționează! ".

Christie Brinkley: "Astăzi, femeile suferă de stres teribil despre aspectul lor. Ei sunt presați tot timpul, făcându-i clar că trebuie să fie perfecți în fiecare minut al vieții lor. Dar știi ce? Nu trebuie! Nu trebuie să ne îngrijorăm de riduri sau de păr gri doar pentru că societatea o dorește. Trebuie să ne schimbăm numai pentru noi înșine. Vopsirea părului, mersul la un cosmetolog, efectuarea de fitness este doar de dragul de a te simți confortabil în corpul tău, și nu pentru că altcineva o cere. Amintiți-vă că cel mai important lucru pe care îl puteți face pentru dvs. este să vă asigurați sănătatea. "

Jude Law: "Trăim într-un moment ciudat, când ideea de frumusețe și feminitate este distorsionată. Fetelor le este spus că puterea lor este în succes personal, fotografii seductive, bani. Poți să mă consideri de modă veche, dar cred că altfel. Mama mea a fost o persoană foarte puternică, dar în același timp foarte amabilă, prietenoasă și delicată. Aceste calități pe care le valorific cel mai mult la femei. Și un simț al umorului și al abilității de a găti. "

Kate Winslet: "În tinerețe, nu m-am simțit frumos. Uneori am suferit chiar serios pentru că am fost grasă. În tinerețe toți suntem nemulțumiți de ei înșiși, dar atunci când devin un adult, pentru a realiza ceva în viață, vă puteți relaxa un pic și să te iubească. Nu poți fi egal cu vârsta modelelor sau actrițelor. "

Carly Kloss: "Bineînțeles, puteți repeta fără sfârșit că frumusețea vine din interior, dar bunele produse cosmetice nu au făcut rău nimănui. La urma urmei, ajută la păstrarea și menținerea naturii care ne-a dat și, de asemenea, să ne prezentăm cu succes ".

Emma Watson: "Crede-mă, frumusețea nu este părul lung, picioarele subțiri, pielea tăbăcită și dinții excelenți. Frumusețea este chipul unei persoane care a strigat și a zâmbit brusc. Frumusetea este o cicatrice pe genunchi care a rămas de când ai căzut când erai tânăr. Frumusețe - acestea sunt cercuri sub ochi, când sunteți îndrăgostiți și nu puteți dormi. Frumusețea este expresia unei persoane trezite de sunetul unui ceas cu alarmă; este un machiaj plutitor când faci un duș; atunci când zâmbești la o glumă pe care numai tu o înțelegi. Frumusetea este ridurile, desenate de timp. Frumusețea este ceea ce simțim înăuntru și cum ne schimbă din afară. Frumusețea este toate semnele pe care le-a lăsat viața; toate fisurile si toate sarutarile care pastreaza memoria. "

Aishwarya Rai: "Nu contest, aspectul este foarte important în show-business. Și actrița plătește mult timp pentru a avea grijă de ea însăși. În industria cinematografică indiană, frumusețea actriței, mai degrabă decât abilitățile ei dramatice, este mai importantă decât în ​​oricare alta. Dar nu-mi place să mă sacrific de dragul frumuseții. Prefer confort. Nu voi purta niciodată o rochie frumoasă sau pantofi, dacă mă simt inconfortabil cu ei. "

Scarlett Johansson: "Frumusețea este ceea ce toată lumea vede în tine și imediat. În sine, frumusețea în general, nimeni nu poate vedea - numai în altele. Niciodată nu m-am uitat la mine în oglindă, nu am spus: "Sunt frumoasă." Mă uit în oglindă și spun: "Da, arăt atrăgător". Chiar dacă fata va avea cea mai frumoasă rochie din lume, nu știu dacă va vedea o frumusețe reală în sine. Acesta este în general un concept relativ - mi se pare că chiar și defectele pot părea foarte atractive, dacă te uiți la tot ceea ce este în neregulă în tine, nu-l consideri oribil. Iar când te uiți la o altă persoană, te gândești subconștient că este simpatic pentru tine tocmai pentru că are propria sa față și nu ca o statuetă romană impecabilă.

Julia Roberts: "Astăzi lumea este obsedată de aspect. Principiile frumuseții secolului XXI pot fi clar definite ca fiind anormale. Este frumusețea pe steroizi, care, ca un virus, se răspândește în întreaga lume. Acest lucru este teribil! ".

Irina Sheik: "Frumusețea adevărată este mult mai mult decât o față frumoasă și o figură bună. Toate sunt împreună - încrederea în sine, personalitatea, modul în care o persoană tratează alți oameni ".







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: