15 Citat Oszy Osborne

Copilăria și tineretul

Când eram mic, trebuia să dorm într-un pat cu doi frați și trei surori. De asemenea, au fost mici, așa că am învățat să înot înaintea a vorbi.







După ce am părăsit școala, am lucrat la un abator. Și mi-a plăcut, dar nu pentru că am ucis animale acolo. Dar pentru că atunci când omorâți pe toți, puteți pleca acasă. Uneori ajungeți acolo la ora șase dimineața și uneori - în funcție de cât de multe capuri de bovine trebuie să fie ucise - în trei sau patru ore puteți fi acasă. Iar în restul zilei ai libertate. Era mai bine decât să lucrezi de la nouă la cinci în birou. Și aici ați terminat cu măcelul și du-te acasă - asta mi-a plăcut. Da, și banii au fost buni. Dar oamenii care mănâncă carne, cel puțin o dată merită o vizită cu un tur al abatorului, pentru a vedea ce se întâmplă acolo. Pentru a vedea cu ochii voștri cum este animalul asurit, cum îi este tăiat gâtul, cum îi este smuls pielii și că este eviscerat și apoi pregătit pentru tejghea. Mănânc carne. Sunt gata să ucid animalul, dacă am nevoie de mâncare. Dar nu am făcut asta de mult timp. Îmi plac animalele. În prezent am 17 câini sângeroși.

Când am plecat din închisoare, tatăl meu mi-a spus: "Aș fi putut face un depozit pentru dvs., dar am vrut să vă învăț o lecție". Și asta a făcut-o, pentru că nu am vrut să ajung din nou acolo.

Vârsta și memoria

Oamenii se întreabă: "Este adevărat că ați înțepat o piesă de furnici?" Este destul de posibil, dar nu-mi amintesc nimic, înțelegi?

Memoria mea pe termen lung nu este atât de rea. Dar din moment ce am prăbușit ATV-ul, memoria mea pe termen scurt sa despărțit. Voi lua ceva de la etajul al doilea, dar momentan mă urcăm, uitând deja ce era în urmă. Acum înțeleg de ce locuiesc oamenii într-un bungalou.

Odată ce Jack ma întrebat: "Tată, crezi că oamenii râd de tine sau de glumele tale?" La care am răspuns: "Jack, principalul lucru este că ei râd și ce anume - sunt dracu '.

Îmi place să fac spectacole de cameră din când în când, dar nu le voi da dacă nu am altă alternativă. Nu sunt un nebun și nu voi mai juca după concertele vândute în fața a trei cripți. Paul McCartney și Mick Jagger continuă să colecteze stadioane, de ce nu pot? Dacă oamenii încă mă așteaptă, atunci vârsta nu va fi o piedică.

De cele mai multe ori mă uit la DVD în camera de hotel, deci este mult mai bine să înregistrezi un album sau să dai un concert. Când nu am ocazia să lucrez la un album sau să interpretez, totul începe să mă enerveze.







Randy Rhodes a fost de fapt o persoană minunată. Mă tot gândesc la el mereu. În fiecare an, în ziua morții, îi trimit întotdeauna florile de familie. Gardenia. Randy îi plăcea mirosul de gardenie. Dar când îi smulg, îmi amintesc mereu de o înmormântare dracului.

Nu mai am nevoie de Zacca Wilde; are ceva de făcut. Este timpul ca Zakk să meargă în direcția lui. Nu l-am împins pe Zakka, dar Zakk nu a renunțat. Mi-a spus: "Relația noastră este mult mai mare decât muzica". Deci, de fapt, este. El mă poate suna și îl voi ajuta. Dar în acest moment lucrez cu Gus J. Voi mai lucra din nou cu Zakk? Nu trebuie niciodată să renunți.

Mi sa părut că Soul Sucka a fost un titlu excelent pentru album. Dar apoi cineva mi-a spus că pe site-ul meu există o adevărată nebunie de plângeri în legătură cu acest lucru. Eu zic: "Despre ce vorbești, mama ta? Aparent, oamenii nu au fost de gând să cumpere albumul, pentru că ei au crezut că am transformat într-un artist hip-hop. Nu a ajuns la mine, cuvintele lui Tipo "Sucka" sunt folosite în hip-hop. Nu asculta acest nenorocit, știi tu.

Noi, crescuți din copilarie în catolicism, sperăm să ne speriem toată viața. Personal, nu am nimic împotriva iadului: cel puțin, cafeaua este întotdeauna fierbinte și, spre deosebire de faptul că pretinde că sunt managerii prietenilor tăi, știi sigur că proprietarul magazinului te urăște.

Ei spun că vin a doua venire a lui Isus. Cât de rău este, totul ar trebui să fie așa încât să se hotărască să se întoarcă? Era plin de războaie, mulți oameni au murit în numele religiei. În copilăria mea, îmi amintesc că am învățat că nu există Moș Crăciun și toate acestea sunt doar gunoi ... există ceva similar în această poveste, nu-i așa? Toți acești fanatici ai lui Isus sunt pur și simplu enervanți. Imaginați-vă dacă cineva a venit la mine și a spus: "Iartă-mă, eu sunt Isus". Atunci aș spune: "Exact, și eu sunt o clătită, Hitler". De unde știu că ești Fiul lui Dumnezeu? Psihiatrii sunt deja pur și simplu supraaglomerați cu clienți asemănători.

Nu aș putea înțelege niciodată ideea de religie organizată. E vorba de rahat. Când eram mic, oamenii catolici din locul în care locuiam abia puteau să se întâlnească. Era o femeie care avea opt copii, a căzut jos, a rămas fără bani, dar în fiecare duminică și-a trimis copiii, curați și îngrijiți, la biserică. Sa urcat în datorie doar pentru a le face să arate inteligenți. Nu înțeleg asta. Cred că oamenii cred în Dumnezeu numai pentru că nu au nimic altceva. E ca un plan imaginar în viață.

Cu cât bei mai mult în fiecare zi cu bere, cu atât vei fi mai puțin acuzat de operația de schimbare a sexului, dacă te gândești brusc la asta. Fetele cresc mustață și barbă și pieptul se oprește. Și băieții, dimpotrivă, primesc țâțe. Dacă beți ani între 12-13 ani, așa cum am făcut, interesul pentru sex dispare - și asta e bine! Baietii nu au nevoie sa cheltuiasca mai mult pentru fete si invers, exista o multime de timp liber si bani, care trebuie aruncati la distractia de bere. Și mai mult: berea este într-adevăr o băutură alcoolică, poate provoca ciroză reală a ficatului, ceea ce înseamnă că veți deveni o persoană reală, mai degrabă decât iepuri virtuali și capre. Crede-mă, băieți și fete, din cauza băuturii, am un picior în mormânt, mor în convulsii groaznice - acesta este cel mai înalt buzz.

P.S. Jack Osbourne: Bătrânul meu nu vede nimic nefiresc în ceea ce privește faptul că atunci când este supărat, în prezența mamei mele, mă numește un cățeluș. Deși, când mama lui este supărată, spune că este obosită să trăiască cu o capră. Așa că înțelegeți grădina zoologică.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: