13 Prieteni și dușmani ai comentariilor mele despre păr

E tot timpul zilei!
În acest post voi vorbi despre ce înseamnă pentru părul pe care îl folosesc. Unii dintre ei sunt mulțumit, unii nu. Cui îi este interesant, o cer sub pisică






13 Prieteni și dușmani ai comentariilor mele despre păr

Deci, aici sunt toate borcanele și sticlele care sunt în prezent în arsenalul meu. Să analizăm totul în detaliu.
13 Prieteni și dușmani ai comentariilor mele despre păr
1. Șampon de bere de la Manufaktura
Acest cuplu este nou în baie. Șamponul este foarte specific, iar acum voi explica de ce. În primul rând, mirosul, sau mai degrabă aroma. Un astfel de dulce-amar, la bere are o relație foarte îndepărtată, rămâne pe păr pentru o lungă perioadă de timp. Destul de plăcut, dar încă nu sunt obișnuit cu asta, dar din anumite motive îmi mișc constant părul. În compoziție există notorietatea sulfatului de Laureth, dar pe locul trei după apă și de fapt bere, dimeticona nu este inclusă. Senzația după sampon este dublă, parul este curat, dar unii scârțâie incomod.
Rating-ul meu: 4
Preț: 129 CZK (aproximativ 215 de ruble)

2. Balsam de bere de la Manufaktura
Balsamul este oarecum mai bun, dar înmoaie părul, spre deosebire de cel japonez (care va fi discutat mai jos). Mirosul este același cu cel al șamponului, acolo, în general, întreaga serie de bere miroase așa. După spălare, mă salvez numai cu ulei, așa că îmi înmoaie părul mult mai bine. Am citit plângerile că este dificil să ieși din sticlă. Acest lucru este adevărat, dar în distribuitorii magazinelor sunt vândute, costă 10 coroane (16 ruble) - și problema este rezolvată.
Scorul meu: 4, eu folosesc intreaga serie pana la sfarsit, dar nu o voi mai cumpara, probabil voi incerca seria de vinuri
Preț: 129 CZK (aproximativ 215 de ruble)

Și acum trecem la favoriți de câțiva ani. Sunt aproape goale și trebuie să schimbați periodic șamponul, dar acest lucru nu distruge meritele.

13 Prieteni și dușmani ai comentariilor mele despre păr

3. Șampon hidratant cu extracte de alge marine și minerale Kracie Umi Nu Uruoi Sou
Șamponul este uimitor! Conține 11 extracte de alge variate, spumă perfectă și clătire păr și scalp. În ciuda faptului că samponul japonez a fost cumpărat într-un magazin profesional, acesta conține Laureth Sulfat imediat pe locul al doilea, precum și dimeticonă. Dar bucurați-vă că este o plăcere. În plus, puteți să cumpărați un șampon într-un pachet moale și să fiți completat într-un borcan - se dovedește mai ieftin.
Rating-ul meu: 5
Pret: 800 de ruble pe sticla de 550 ml si 500 de ruble in ambalaj moale (preturile sunt aproximative, cumparate cu mult timp in urma)

4. Balsam hidratant cu extracte de alge marine și minerale Kracie Umi Nu Uruoi Sou
Aici este aer condiționat, deci aer condiționat! Mi-am pus-o pe părul meu și doar un ticălos. Merită să-l păstrați pe cap puțin mai mult decât de obicei, deoarece el poate înlocui o mască hidratantă. Spălați-o este o plăcere! Am parul subțire, creț, care este în mod constant confuz, balsamul le dezbracă eu și cât de frumos este să duci sub duș pe părul neted! Regretă regretabil că sa terminat și regret că până acum nu sa găsit nimic similar cu alți producători.
Rating-ul meu: 5 și numai 5
Pret: 800 de ruble pe sticla de 550 ml si 500 de ruble in ambalaj moale (preturile sunt aproximative, cumparate cu mult timp in urma)

13 Prieteni și dușmani ai comentariilor mele despre păr
5. Balsam pentru serii de păr strălucitoare Bruneturi John Frieda Brilliant Brunette Balsam de îmbunătățire a luminii de eliberare
Un balsam bun, se descurcă bine cu sarcina de a întoarce strălucirea în păr, conține boabe de cacao. Este bine aplicat și spălat. Destul de fericit cu mine ca un mijloc suplimentar de îngrijire a părului, dar dorința de a cumpăra șampon pentru el nu a apărut.
Rating-ul meu: 4
Pret: un cadou de la un prieten
13 Prieteni și dușmani ai comentariilor mele despre păr
6. Balsam de toning Lisap Easy Escalation Gloss Grigio Antracite
Acest instrument va necesita un fundal mic. Deci, în capul meu curat, de culoare cenușie, de culoare brună, a venit o idee strălucitoare pentru a fi recolorată într-o culoare bogată în castan. A fost conceput - făcut, am fost mulțumit de anul 2.5. Dar rădăcinile rădăcinoase rădăcinoase obosite și părul s-au deteriorat, deci sa decis să revenim voluntar la culoarea naturală. Este ușor de spus, dar nu ... într-adevăr ... peroxidul de hidrogen 6% mi-a luat părul, abia într-o oră, sub îndrumarea strictă a coaforului meu. Și ce am fost - rădăcini curate ale cenușă maro, capete - maro, dar cu o tentă de culoare roșie și, de asemenea uscate din toate straturile de vopsea. Coaforul meu mi-a recomandat acest remediu. Balsam de culoare mov profund am pus pe curat, șampon de păr spălat în dreptul de duș (asigurați-vă că pentru a folosi mănuși, și balsam colorează puternic pielea mâinilor). Îmi țin părul timp de 20 de minute, apoi am spălat, apoi balsam și apoi programul standard. Părul are o culoare uniformă și întunecată, blondă, cu un strat de cenușă - de asta am nevoie. Se spală și din păr, treptat, colorat când îmi amintesc, cam o dată la 2 săptămâni. În plus, balsamul are grijă de păr, devine moale și matasos. Există mai multe tonuri în paletă - pentru a alege cea mai potrivită. Acest borcan este cel de-al doilea rând, și nu intenționez să opresc utilizarea acestui remediu.






Rating-ul meu: 5
Pret: Am cumparat pentru o lungă perioadă de timp, așa că nu-mi amintesc, dar prețul nu a șocat

Să începem cu mijloacele de ștergere a părului:

13 Prieteni și dușmani ai comentariilor mele despre păr
7. Ser pentru stralucire cu semințe de struguri Serul de luciu de semințe de grau pentru corpul magazinului
O sticlă mică care promite hidratarea și netezirea cu puterea uleiului din oasele de struguri. Cu aceasta, este înscrisă pe etichetă ca ser pentru stralucire exclusiv pe spate, aceeași etichetă am fost promis munți de aur ca o protecție împotriva pierderii de umiditate, capete de disecție și rupere. Nu dracu 'toate camarazii! Singurul lucru pe care serul îl face bine este strălucirea părului, dar nimic mai mult. În ciuda spray-ului, acesta este un ulei. Pe capul meu, sub lamele umărului, există 3 presiuni, dacă o exagerați - părul poate părea murdar. Mirosul este minunat, dintr-un anumit motiv îmi amintește de citrice. Este foarte economic, o să-l folosesc timp de șase luni și voi avea destule pentru asta. Pentru strălucirea extra de păr este un lucru minunat!
Rating-ul meu: 4 pentru crooks de pe etichetă
Preț: 300 CZK (aproximativ 500 de ruble)

9. Regenerarea Balsamului Express Schwarzkopf Gliss Kur Oil Nutritive
Label promite din nou o fericire cerească sub forma unei lipse de secțiune transversală a vârfului, care, de fapt, nu este fără motiv: în compoziția diferitelor uleiuri pentru a începe cu 4 paturi, și este destul de bine. Umezeală specială la sfaturile mele încă nu, așa că am folosi-o ca un balsam pentru pieptene după spălare - pieptene și cu adevărat mai bine. Dacă mergeți prea departe cu aplicația, trebuie să vă spălați din nou capul.
Evaluarea mea: 3 pentru visele neîndeplinite
Preț: 80 CZK (aproximativ 135 de ruble)

13 Prieteni și dușmani ai comentariilor mele despre păr
10. Ulei de alune de cowvin
Și acum voi începe să cânte laude, căci este minunat! Disperată de a găsi ceva tolerabilă pentru a hidrata parul mi-am amintit cum pe o fată pe forum a scris că părul uscat nu este doar suficient de ulei - orice. În aceeași zi, a încercat să pună un pic de ulei de măsline pe vârfurile părului, iar restul - le-a placut, dar mirosul ma deranjat - asocierea persistentă cu salata nu a trecut. Așa că am mers pentru un alt ulei ... la supermarket. Și a fost o multime de a alege de la, uleiul din semințe de struguri (prin modul în care este foarte gustoasa intr-o salata), ulei de avocado, și ceea ce Dumnezeu știe. Este păcat că era imposibil să miroși totul. Am ales uleiul de alune, în orice caz, poate fi întotdeauna consumat, dacă nu vă place. Sa dovedit a fi minunat, miroase minunat, hidratează bine părul. L-am folosi pur și simplu: capac cu filet, închide gura cu mâna, se întoarce flaconul înainte și înapoi, și ceea ce rămâne în palma mâinile sale și-și freacă în nanoshu mai întâi la sfaturi, și apoi echilibrează părul pe toată lungimea. Părul îmi absoarbe totul, mâinile rămân uscate. În plus, uneori îi smulg pe față sau pe piele sub ochi - hrănește perfect!
Rating-ul meu: 5 cu un milion de plusuri
Preț: 150 CZK pentru 250 ml (aproximativ 250 de ruble)
13 Prieteni și dușmani ai comentariilor mele despre păr
11. Protecție termică Schwarzkopf Got2b Îngerul păzitor
Excelent spray de buget pentru a proteja părul de orice efecte termice. Îl folosesc chiar dacă trebuie să îndrept câteva toroane la o temperatură de 130 de grade, care în călcarea mea este minimă. După cum a spus un blogger - este ieftin și funcționează, ce altceva este necesar.
Rating-ul meu: 5
Preț: aproximativ 100 de lei (aproximativ 160 de ruble)

În cele din urmă au existat doi reprezentanți ai Lash, pe drumul de pe prima fotografie și pe această figură sunt amestecate, ierta nu arata.

13 Prieteni și dușmani ai comentariilor mele despre păr
12. Balsam Revitalizant Lush - Balsam pentru păr de cocktail
Eticheta nu spune prea multe. că acesta este rolul Rolls-Royce printre instalațiile de climatizare, iar consultantul din magazin a asigurat că aerul condiționat poate fi folosit ca o mască. Doctorii sunt totul. După utilizare, părul devine scârțos și nu simt deloc puterea puternică a soiei, a iaurtului și a pepenei. Mirosul este foarte specific, dar nu vreau să-l miros în mod constant ca un șampon de bere. Salvează numai aparatul de aer condiționat japonez (vezi mai sus), care vă poate aduce ordinea. Apropo, nu am găsit acest miracol pe acest site - și mulțumesc lui Dumnezeu, să ne prefacem că nu era acolo.
Rating-ul meu: 1
Preț: la punct-goală Nu-mi amintesc, dar cum totul în Lash este scump pentru calitatea sa

13. Hidratant pentru păr Lush R B
În teorie, produsul ar trebui să umezească părul și să-mi întoarcă părul moale uscat într-o cascadă adevărată de încuietori șic. Rezultatul este la fel de îndoielnic. În cazul în care produsul este aplicat vârfurilor, acestea se lipesc și, atunci când crema este absorbită, devin stricăciune. Apropo, ea nu a observat spini pe restul părului. Mirosul este foarte ascuțit, mama mi-a întrebat mereu ce mi-am îmbogățit cu spiritele atât de spinoase. Eu folosesc borcanul, dar nu mai sunt un plimbător în Lash.
Rating-ul meu: 3
Pret: pe site-ul arata 720 de ruble

Cosmetice din post în catalogul nostru

Postări interesante de la bloguri

Mesaje interesante din comunitate

  • Sebastian Professional Hydre Deep-Tratament de hidratare - Mască de hidratare profundă 2302
  • Mască vegetativă împotriva căderii părului și pentru accelerarea creșterii părului nou Kleona 1605
  • Easy Spa Miere Grapefruit Balsam de hidratare intensivă (balsam pentru păr uscat și scalp sensibil) 1658
  • Mustar pentru păr. Șampon + balsam Mustardcarton 762
  • Anul cu cel mai neobisnuit uscător de păr Dyson Supersonic Uscător de păr 17506
  • Cresterea unei panglici la talie, sau cum imi cresc parul 12476
  • Șampon de curățare Cleansing de la Lebel 1727

Cea mai bună zi din comunitate







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: