Șahtior a făcut un prim pas înfrânt în Liga Campionilor

"Șahtior" a avut în mod convingător meciul de deschidere în calificarea Ligii Campionilor, arătând diferența dintre clasă și "Young Boys". Dar minerii ar putea obține un avantaj mai mare, având în vedere numărul mare de momente periculoase, precum și avantajul numeric pe care Șahar a apărut-o în minutul 55. Cu toate acestea, 2: 0 în primul meci - nu este rău.

Începutul luptei sa dovedit a fi descurajant pentru Șahtiar, care a trebuit să se apere și să lupte înapoi. Numai în minutul 14 minerii au reușit să creeze ceva relativ ascuțit în atac. Dar deja pe a 19-a echipa, Paulo Fonseca a marcat un gol cu ​​eforturile lui Eduardo, dar arbitrii l-au inregistrat ofsaid, ceea ce nu a fost. În poziția ofsaid a fost Tyson, dar el nu a atins mingea.

Dar în minutul 27 totul a fost clar și în conformitate cu regulile. Fred anula contorul de transfer a lansat o apărare spate, „Young Boys“ Bernard, care sa întâlnit cu mingea înainte de nas portar în trepte brusc deoparte și a lovit deja gol gol. Înainte de pauză, „Shakhter“ ar putea înscrie câteva goluri, dar două nu a lucrat la Eduardo lovit periculos Ordets după un corner, a continuat poziția grevă Srna.

Cum a fost. Șahțar este Young Boys. on-line

A doua jumătate pentru "Young Boys" a început cu două pierderi. După 48 de minute, a trebuit să schimbe atacantul suedez Gerndt, care a părăsit schiopatat câmp, iar pe 55th oaspeții au fost în minoritate - un al doilea cartonaș galben, a fost un fundas central Vilotich nu a avut timp să încetinească Bernard de regulile.

Majoritatea a luat Șahtiru 20 de minute. Minerii nu au alergat imediat, acționând metodic. Și, treptat, un atac a început să înlocuiască un altul, iar la poarta "Boys Young" gradul depășea punctul de fierbere. Ar putea înscrie Eduardo, nu a lovit golul Tyson, solistul fantastic al lui Marlos nu a devenit un gol numai datorită poziției.

Paulo Fonseca, după câteva acțiuni nereușite, la eliminat pe Eduardo din teren, iar Seleznev, care la înlocuit, nu a dezamăgit. Cu toate acestea, a fost extrem de dificil să nu intri într-o rețea goală fără presiune. Toate lucrările efectuate partenerii săi - Bernard, care a ales mingea în propria sa pedeapsă, Marlos a continuat crucea de atacul flanc pe Tyson și Stepanenko, izbucni în zona liberă, apoi alimentat mingea peste suprafața de pedeapsă.