98 Hipnoza Vinokurov, hipnoza varietate vizkurov, hipnoza pop, hipnoza de antrenament, instant

Spuneți-mi ce este "hipnoza pop"?

Internetul este o mare de falsuri. Dacă cineva din biroul tău sub hipnoză mănâncă o ceapă ca un măr și "culege flori", atunci se numește "hipnoză pop". Deși la etapă nu are nimic de făcut. Ca și cum copilul dvs. cântă într-o clasă de karaoke, nu este o etapă. Estrada nu este doar o scenă, ci și nivelul spectacolului și biletele pentru spectacol.







O interpretare pe stradă a unui artist iluzionist pe o piață este un spectacol variat, pentru care aruncați o monedă într-o cutie.

În Rusia și spațiul post-sovietic există hipnotiști de soi. În opinia mea, există doar două pentru astăzi. Aceasta este Olga Migunova și Dmitri Dombrovsky. Ei primesc o taxă pentru show-show, și nu pentru apendicele la curs, adică sunt animatori. Anatoli Kashpirovsky primește taxe pentru sesiunile sale sugestive de sănătate. Și nu există hipnoză mai variată în Rusia.

Înțeleg că "hipnotiștii cu auto-pregătire" care suferă de complexul de inferioritate își dau seama / sesizează sesiunile la sesiunile de pregătire sau în birourile lor pentru hipnoza "pop", dar nu este. pentru că pentru el audiența nu plătește bani ca spectacol. O astfel de hipnotistă alege pentru ei din auditoriu, așa cum se spune, hipnotic, adică cu care abia se pot descurca. Ei efectuează așa-numitele de testare și de la sală, de exemplu, la 400 de persoane, ieși la el cu mâinile legate 10-15 persoane. Și el este plictisitor induce starea autogena cu mâinile legate timp de 15 minute! În înțelegerea mea, aceasta nu este hipnotizare, este o auto-formare indusă, care are ca scop identificarea persoanelor care sunt impresionante. Asta e cu ei, cu acești 10-15 oameni pe care le lucrează, le arată o stare somnoros. După aceea, el arată cu o hipnotică etică presupusă imersie instantanee în hipnoză, dar nu este instantanee, deoarece înainte de faptul că în hol au fost strânse până la 15-17 minute de somn. Și cu ceilalți spectatori 385-390, un astfel de "hipnotizator" nu poate face față și nu este din această parte un hipnotizator. Este ușor să calculați raportul, procentul de nivel cu cât este hipnotizator - 10/390 x 100% = 2%. Ie el este doar 2 - 3% hipnotizator, dar cu ce aplomb! Imaginați-vă că un boxer de la o sută de rivali își alege singur inelul pentru trei - patru (hipnabi) bătut, cu care se va descurca în mod evident. Este clar că un astfel de boxer (hipnotizator) este extrem de nesigur în el, prin urmare, alege. Dar creează impresia altora că el este un al treilea. De exemplu, în India, yoghinii indieni introduc o mulțime de oameni în jurul lor privitori și turiști imediat într-o stare halucinantă fără nici o hipnoză.







Personal, am lucrat pe scenă în acest fel - cu teste preliminare - la începutul activităților de varietate, numai în prima lună. Apoi a inceput sa invite pe cineva pe scena, in grupuri de 4 pana la 5 persoane si a lucrat cu toata lumea. În același mod ca și cu fiecare persoană, lucrează terapeutul-hipnoterapeutul, la care oamenii vin la recepție. Dar, în practica clinică, psihoterapeuții se angajează, de asemenea, în stabilirea unei stări autogene și se mai numește hipnoză. Îmi inspir studenții (ei știu clar despre asta): fără teste! lucrați imediat. Testarea este un semn de îndoială de sine, o teamă profundă a eșecului așteptat și a rușinii publice.

Varietatea hipnotizatorului este o profesie câștigată de orașele turistice și fermele colective. Wolfow Messing, de exemplu, în satele "platit" bănci cu smântână, ouă, gâște prăjită și moonshine - aceasta este, de asemenea, o taxă. Și dacă sunteți liberi, într-un cerc îngust arătați o cameră cu o punte cataleptică și cu un hipnotic cu bec fascinant, atunci aceasta nu este o varietate de hipnoză. Astfel de prostii minore nu sunt revendicate de spectatori și producători, pentru că nimic nu este plătit deloc, adică nu este un spectacol de varietate.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: