8 Motive pentru care ar trebui să vă desenați benzi desenate, salut, blogger

Am încercat să încep mișcările de benzi desenate de mult timp. Motivele pentru întârziere au fost mult, cel puțin așa am crezut, și imediat ce stau jos pentru producție - temeri au fost confirmate, dar ... nu a fost atât de înfricoșător și păleau în comparație cu inhalarea vieții în caractere lor.







Dacă depăși propriile temeri și trage poveste rece să reveniți peste zi după zi, apoi mergeți mai departe și închideți articolul dumneavoastră și așteptați următoarea că unele formate sunt benzi desenate web. Și dacă tot vrei să rămâi, adaugă conversația cu mine, pentru că pentru tine am pregătit 8 motive pentru care ar trebui să-ți desenezi propriile benzi desenate.

E drăgălaș.

La naiba, lăsați pe cineva din ochi să scuipe dacă atrageți un comic - este plictisitor. Da, e greu, dar atunci când sunt pe fiecare pagină poate transforma viețile personajelor sale în ceea ce doriți partea, astfel încât pe măsură ce le da un comportament și de reacție raspishesh, atunci ce fel de starea de spirit vă dau cititorului și să simtă că lumea începe să trăiască în pace ... eh , această lucrare merită. În general, mă bucur de faptul că vin cu răsturnări de complot și prescriu personajele personajelor - este fascinant.

Serios, cred că nu trebuie să explic cum să vii cu lumea. ascultarea voinței tale, caracterul înzestrat cu calități care face apel la tine să vină cu intrigi, deranjante mintea și imaginația cititorului ... și mult mai mult.

Fiecare pagină nouă dezvăluie viziunea voastră mondială, fiecare cuvânt al personajului tău spune lumii despre relația ta. Iar ideile, gândurile și faptele își găsesc fanii, credeți-mi că nu puteți găsi fanii și ce poate fi mai valoros decât fanii dedicați?

Veți fi mulțumiți pentru creativitatea dvs.

Întrebarea. Cum vă simțiți în legătură cu oamenii care își desenează benzi desenate, faceți asta de mai mulți ani și sute de lansări? Respect! Vrei același lucru? Vrem cu toții, de aceea creăm, scriem, învățăm să desenezi. ne bucurăm de prieteni, de rude și, prin urmare, putem să-i mulțumim altor oameni care ne sunt complet necunoscuți.

Societatea îi place creatorilor, și într-un mediu în care abilitatea de a scrie literare sau antreu desen în arsenalul de profesioniști, majoritatea celor care au ajuns la „Olympus“, cei care posedă aceste abilități devin automat „rece“. Vrei să fii răcoros? Eu sunt - da :), dar in primul rand vreau sa dau oamenilor sentimente emotionale de a interacționa cu creativitatea mea.

Îți îmbunătăți abilitățile

Probabil credeți că "da este totul cool, dar asta e ghinion, nu pot să desenez / scriu / <свой_вариант>“. Uitați-vă, iați toți idolii voștri în această sferă și spuneți-vă: "Ei au fost odată noi. Galbeni și neexperimentați, nici măcar nu știau ce voiau. Știu foarte bine ce vreau, așa că sunt cu un pas mai aproape de același obiectiv decât atunci. Și acesta este primul meu pas, al doilea va fi ... "- și a continuat pentru mine.







Pe aceasta puteți câștiga

"Fu, ca mercantilă, fu, ca nedemnă" - Sper că nu ai avut gânduri similare. Vrem cu tine cel puțin două lucruri: să mănânci bine și să faci ceea ce îți place (desenează, mergi la filme, joacă jocuri etc.) și asta necesită bani. Și ce ar putea fi mai bine decât să câștigi ceea ce-ți place să faci cel mai mult?

Veți avea urmași

Când apar nu doar fanii, ci urmași ai celor care sunt inspirate de creativitatea și doresc să „facă același lucru“, le puteți trimite întotdeauna să WebComics.SU. dă-i o mână de ajutor. Pentru unii este, în primul rând, o modalitate de a îmbunătăți auto-importanță, dar eu vorbesc despre această problemă mai fine, ascuns vederii mirean simplu.

Luând responsabilitatea pentru elev, începeți să vă dezvoltați de mai multe ori. Dezvoltați ca expert, ca persoană, ca mentor, îmbunătățirea zilnică în toate domeniile. Ce sunt eu: pentru elev, instructorul nu își poate permite să piardă față, așa că a îmbunătățit cu încăpățânare, punând mai multă putere ca abilitate honuite samurai cu katana, și un mentor bun hones abilitățile sale pentru că el are pe cineva el să transmită. Vrei să devii un astfel de mentor de samurai?

Faceți un pas cu profesioniștii

"Bună, vreau să fiu prieteni cu tine, ești așa de cool! Îmi place tot ce faci, dar permiteți-mi să vă spun câteva răsturnări de complot, dar aici stilul este un pic așa-so, haideți să tragem un alt mod. Nu vrei să desenezi un personaj pe care l-am făcut pentru tine?

- Bună ziua. Îmi place munca ta atât de mult încât am fost inspirat să-mi creez propriile benzi desenate. Dar am întâmpinat dificultăți, vă pot cere ajutor. Atunci cum "acolo" se răcește funky, puteți să mă înveți și pe mine sau să dați sfaturi ca un comicist cu experiență? "

- acesta este omul pe care aș răspunde mai ușor, acum este posibil să sprijiniți conversația și să vă faceți prieteni cu persoana și experiența, fiul unor greșeli dificile, veți fi ajutați.

Și nu-mi spune că nimeni nu ar vrea să se împrietenească cu Sten Lee

Familiarizați-vă cu oamenii reci

În plus față de idolii lor, în timpul călătoriei lor de-a lungul căii creatoare, veți întâlni, de asemenea, mulți oameni noi, de clasă. Apoi, veți fi înconjurați de cei cu care este interesant și plăcut să comunicați și unde există o companie bună - există o mare afacere.

Vă prezint că veți crea un proiect mare care va fi șocat și va primi feedback pozitiv de la oameni. Veți deveni un "creator", nu un "utilizator" și veți aduce beneficii pentru dvs. și pentru ceilalți. Și ca o persoană care aduce beneficii altora, puteți continua să vă creați și să vă extindeți lumea ... bine, în general, ce veți face.

Caricaturi de succes vor fi adăugate în portofoliu

Și, în final, vreau să spun că dacă asociați viața lor cu o grafică digitală, literatură și orice fel de creativitate, se poate pune întotdeauna în portofoliul lor un astfel de lucru ca o carte de benzi desenate de succes și titlul mândru - caricaturiști.

Pentru astăzi, toată lumea, toți prietenii creativi ai dispoziției!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: